Skocz do zawartości
adamkon

Jaka zmiennokomorówka do MTZ-a?

Polecane posty

adamkon    15

Witam!

W przyszłości chciałabym zmienić prasę i szczerze mówiąc to najbardziej podobają mi się prasy zmiennokomorowe. Aktualnie mam prasę Claas Rollant 44, ale ona w ogóle nie nadaje się do prasowania. Po pierwsze gdy prasuję słomę, belka nie jest dostatecznie dobita przez to, że nie ma zamków na klapie i jeszcze do tego słoma lubi się zatrzymać w komorze i wtedy czasami płakać się chce, w sianokiszonce jeszcze jakoś sobie radzi, ale kiszonka nie jest dostatecznie zbita i jeszcze do tego te ręczne obwiązywanie sznurkiem...

A więc zastanawiałem się czy MTZ będzie dostatecznie mocny aby dobrze uformować bele. Nie zamierzam robić balotów o jakiś większych wymiarach, myślę o standardowym rozmiarze, czyli 120x120. Chodzi mi o jak najlepsze zbicie beli. Wiem, że Claas w niektórych swoich modelach miał system MPS, ale nie wiem jak on się sprawuje.

Jeśli ktoś z Was zna realne zapotrzebowanie na moc tych pras byłbym wdzięczny za odpowiedź. Jeśli macie jeszcze jakieś inne propozycje to z chęcią je przejrzę, bo chodzi mi o to żeby kupić prasę na lata i żeby nie męczyć się tak jak teraz.

Pozdrawiam!

PrzemoO    8

MTZ da rade każdej standardowej prasie zmienno-komorowej bez rotora. Ja ma JD 550 B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość