sumek666

Sterowanie hydrauliką: elektrozawory czy mechaniczne?

Polecane posty

sumek666    5084

Cześć.

Jak w temacie. 

Do czego można wykorzystać elektrozawory oraz czy warto dopłacać? 

Np. W maszynach typu plug obrotowy, siewnik z znacznikami hydraulicznymi, prasa (bez zaawansowanej technologii i automatyki) czy chociażby przyczepa. Tak samo uklad Load Sensing. W teorii wiem ale jak to sie ma w praktyce? 

Pozdrawiam 

Sumek


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
mając w 3 ciagnikach zawory mechaniczne teraz kupiłbym już tylko na elektrycznych. Po całym dniu orki ręka sama już układa się na dźwigni przy obrocie pługa a po powtórzeniu tego samego ruchu 200 razy nie należy do wygodnych. Mechaniczne sa napewno trwalsze i mniej kosztowne przy awarii ale i tak dopłaciłbym do elektronicznych.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camel_2159    96
większość zachodnich ciągników ma możliwość zaprogramowania sekwencji na uwrociach czyli np obrotu pługa czy opuszczania znaczników, a także np do sterowania hydraulika z błotnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
Tak jak pisze kolega wyżej wygoda jest nie porównywalna. Jak zaprogramujesz uwrocie to już wogole super tylko szkoszt wymiany sekcji w przypadku awarii trzykrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podlach93    6
A jeżeli chodzi o LS to jak najbardziej jest to dobry układ hydrauliczny. Z dłuższą żywotnością i nie generuje strat energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Stąd ten temat ;)

Bo na chwilę obecną dokładanie takiej kasy żeby mieć guziczek pod ręką to za mało. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6

sumek666 napisał:

Sterowanie na błotnikach można mieć przy mechanicznym sterowaniu. 

W jaki sposób można mieć sterowanie hydrauliką na błotniku skoro nie ma elektrozaworów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie wiem.

Miałem na testach T6 miał dźwignie oraz guziki na błotnikach a przepływ sterowany mechanicznie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Na nasze potrzeby sterowanie mechaniczne wystarczy w zupełności

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nobeq    6
Guziki może miał od sterowania tuzem, a nie od wyjść hydraulicznych? Jak nie ma elektrozaworów to sterowanie np. łącznikiem górnym hydraulicznym z błotnika nie jest możliwe. Tak samo przednim tuzem. Przynajmniej w CNH nie jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wróć. Tak. Guziki oczywiście od TUZ. Tak żeby mieć guziki na przednim TUZ musi być elektrozawór ale może być pociągnięty od ładowacza środkowego tzw. rozdzielacz środkowy w CNH. Z resztą to samo jest w JD. 

Mechanicznie sterowany przypływ na zaworach. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Drodzy panowie warto nie warto zależy jeśli zachowuje się nie czystość ale sterylność układu hydraulicznego (tyczy również mieszania olejów ) to elektrozawory będą służyły lata jeśli jednak ktoś niema nawyku sterylności to się rozczaruje a koszty mogą porazić  i to bardziej niż układ paliwowy .Trzeba mieć świadomość że nie znając podstaw mechatroniki  to godzina serwisanta może kosztować i 300 zł plus dojazd a pracujemy po to aby zarabiać a nie utrzymywać serwisy- mając tę świadomość synowi doradziłem wybór szkoły z profilem mechatroniki  powinno mu  się to  przydać. A mając już ten rząd przełączników jeszcze trzeba je obsłużyć i to nie na poziomie włącz- wyłącz bo wówczas po co .Mając już lata styczności z jednym i drugim skłaniam się ku zaworom mechanicznym a to z tytułu- przychodzi inny  traktorzysta i znów problem dzwonienie jeżdżenie i  ustawianie    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Nieraz potrafią się też zdarzyć fabryczne niedoróbki, za 3700 zł netto na sekcję bez kosztów pracy:

W nowszych wersjach traktora to zostało poprawione... ale znając podejście krajowych dealerów to akcji serwisowych ogłaszanych przez producentów maszyn, to takich kosztów nie pokrywa producent... tylko użytkownik maszyny. Niestety.

O czym można się przekonać np. tu:

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Witam, poszukuje elektrozaworow do prasy. Na cewce występuje napis comatrol.

Zawory są odpowiedzialne za podnoszenie i opuszczanie komory. Wydaje mi się że z powodu wypracowania czasem się przycinają. Doradzi ktoś gdzie można dostać takie zawory?

Screenshot_20190716-170446_Gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kaszewskim
      Poszukuję elektryka do MF 3080. mam problemy z załączaniem się WOM, przedniego napędu oraz blokady mostów. Potrzebny mi jakiś namiar aby dowiedzieć się co może być nie tak .Może Wy macie jakieś pomysły jak to naprawić. Kupiłem Fergusona 2 dni temu i jeszcze do końca nie potrafię go dobrze obsługiwać. Z góry dziękuję za jakiś kontakt albo ewentualną pomoc.
    • Przez michasko
      witam. Mam taki problem gdy ciągnik jest zimny przełancza ok, ale gdy już sie rozgrzeje wtedy zaczynają sie poroblemy i nie chce przełanczać. Musze wył ciągnik i chwile poczekać. Proszę o radę
    • Przez dany1234
      Witam wszystkich mam taki problem ,a mianowicie w mojim mf 3060 coś sie stało ze sprzegłem bo gdy go wcisnełem wpadło w podłogie bez żadnego oporu i nie można ruszyć .Pare dni temu było wszystko ok co to może być czy to pompka czy może soś innego prosze o pomoc za pomoc zgóry dzieki.
    • Przez Kubicz93
      Witam Panowie 
      Pierwsze pytanie jak wyczyścić elektrozawory w Massey ferguson 3050.
      Drugie pytanie dlaczzego podnosnik sam powoli sie podnosi nawet jak nie ruszam przycisku.
    • Przez usiu4513
      Witam czy ktos wie od czego sa poszczego
      lne elektrozawory ? 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj