daniel20v

Hydrauliczne podawanie sznurka w Carraro / Sipma

Polecane posty

daniel20v    0

Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.

Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 

Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  

Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 

 

Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.

Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

Nie wygodniej zastosowac siłownik elektryczny ? 

Nie wiem jakiej siły tam potrzeba ale wolał bym chyba elektryczny system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0

wydaje mi się że elektryczny to lipa... ponoć kable się grzeją itp. Podłączając pod hydraulike mam od razu strowanie z oryginalnej dźwigni w środkiu :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

Jeśli o elektromagnesie mowa , to pewne że się grzało będzie.

Ja myślałem o siłowniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0

nie wiem czy sie to opłaca.. cena takiego jest porównywalna do ceny hydraulicznego ale hydrauliczny jak zrobie mam pewność że będzie "wieczny" a elekrtyczny to nie wiem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was kochani mam pytanko posiadam belotnice z 279 z podbieraczem 2.40m i taka sprawa słyszałem że 10 razy musi bela owinac sznurkiem żeby nie rozleciała sie a jedni mówią że 16  razy mówię tutaj o słomie i pytanko kieruje do was ile zalecacie owinięć z waszego doswiadczenia ?
    • Przez pawelkx
      Witam. Chce podłączyć prasę do Ciągnika ale mam tylko 2 wyjścia a do prasy potrzeba 3. Wpadłem na pomysł aby "rozgałęzić" jedno wyjście zaworem trójdrożnym. Czy takie coś się nada? Czy wtedy mógłbym przełączać zaworem wyjściami i sterować albo podbierakiem albo klapa? Rysunek robiony na szybko na telefonie

    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez KWACOR
      Witam. Może ktoś z posiadaczy MF699 napisze mi do czego służy  1 gniazdo  po lewej stronie u góry,ponieważ przewód  od niego  idzie bezpośrednio do skrzyni  gdzie są pompy hydrauliczne .Druga sprawa  1 gniazdo po prawej stronie u góry służy do hamulców hydraulicznych przyczepy,jak to działa ?,czy hamując pedałami w ciągniku, siła hamowania przyczepy jest odpowiednio dozowana.Pozostałe gniazda są podłoczone do rozdzielacza ,którym można wykonywać inne czynności,tutaj sprawa jest jasna.

    • Przez rafal9301
      Witam . Zakupiłem prasę carraro mundial 1200. Jak z dostepnoscią części do tej prasy i jak się sprawuje 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj