Polecane posty

Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3866
Jak przewaga slomy to tylko pasowa. Polecam Claas tylko trzeba zwracac uwagę na elektronikę czy ktos łap nie wsadzał. Krone w mich stronach niepopularna to sie nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Wtrace swoje 3 grosze bo myślę że coś wiem i zacznę może od krone a więc prasa dobra robi bardzo ksztaltne bele i naciaga siatkę na boki zgniot nie powala ale jest ok mankamentem są łańcuchy które szybko się zużywają i są drogie w zakupie. 

Claasa mam obecnie i jest to dobra prasa wydajność zgniot owijanie siatką bezproblemowe kupując będziesz zadowolony ale warunek to zadbany i nie styrany egzemplarz bo jak ktoś pokombinuje z elektryka to ładu nie dojdziesz co do ryzyka pożaru to jest i to ogromne moja już ma w dwóch miejscach opalona farbę a w lozyskach gdy się polapalem były jeszcze kulki na swoim miejscu a gdy przy slomie pojawi się już ogień to byle odczepic od ciagnika i spierd.... 

Ludzie piszą że pasowki nie nadają się do mokrego i to jest racja jak ktoś chce prasowac całkiem zielone to nie da się warunek jest taki że nie może się oklejac na pasach podczas pracy (pasy muszą być suche) a zwykle do tego wystarczy dobrze przetrzasnac i po nawet godzinie na upale zagrabic i idzie dobrze takie zielone popraktykujesz będziesz wiedział o co chodzi. 

Prasa lely 445 to bdb prasa ale za 50 koła raczej kupisz zloma. 

Od siebie powiem tyle że nie nastawiaj się na markę bo to bez sensu kupuj na stan a jak nie kupisz kapcia będziesz zadowolony. 

PS to nawijanie siatki na boki może i ładnie wygląda ale to co jest nawiniete zawsze przy odwijaniu zostaje i później jest na walkach w rozrzutniku... 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Ja użytkuje dwie prasy pasowe JD 572 i od tego sezonu lely RP v 160. O Lely jeszcze za duzo nie powiem ale w JD nigdy nie miałem tego typu problemów które wpisałeś każda słoma, siano i sianokiszonka też idzie gładko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lely rp 445 mówicie że nie kupię za 50-60 tyś w dobrym stanie ... a rp 435 albo jakieś inne za +/- 50 tyś ? żeby zrobiła też belki o średnicy 1,8 m . 
Może znacie jakieś godne i wydajne prasy ? 

 

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-prase-krone-comprima-v-180-sprowadzona-CID757-IDw95P9.html#198d928bbc

A co myślicie o tej prasie ? dlaczego ona jest taka tania względem innych Comprim ? Na co zwracać uwagę podczas oglądania pras krone ?

 

Edytowano przez AgroRolnikŚląskiTeam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
    • Przez Theprzemo205
      Witam Jestem zainteresowany tym oto kombajnem.  https://www.olx.pl/oferta/claas-mercator-50-kosa-3m-oryginal-jeden-wlasciciel-export-szwecja-CID757-IDCeVnD.html#fe296148d1 
      Za bardzo się nie znam na kombajnach. Dotychczas uztkowałem tylko Claas Cosmos. Czy mercatorem da rade kosić kukurydze i rzepak?  Czy te 2029 motogodzin to dużo jak na taki kombajn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj