Adrian7245

Jaka kosiarka dyskowa [60-80KM]

Polecane posty

Ferdek07    75

nie no ja pastwisko tak zbierałem :)

no ale temat jest o dyskówkach :)

A jak już w temacie to mnie interesuje tylko jedno, czy te dyskówki mniej plują kamyczkami czy nie, bo kupiłem do 1,65m rotacyjnej nową plandeczkę z usztywnieniem nisko, poszerzyłem blaczane osłony i od strony ciągnika tam gdzie jest ta blaszana osłona domontowałem z grubej zbrojonej gumy osłonkę i paski pionowo pod plandeczką usztywniające plandeczkę no i efekt jest taki że absolutnie nic spod kosiarki nie wylatuje, nawet ta wkurzająca sieczka gdy się cofnie, ale wraz mniej więcej co godzinę koszenia coś zadzwoni w szybę :) i to na łąkach na których nie ma kamieni :D dyskówka z racji tego że tylko pewien promień nożyk jest wysuniety za lisztwę może strzelić tylko w bok, a przed siebie nie ma możliwości w nic uderzyć podejrzewam że nie maszns dyskówka niczym stzrelić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Ja mam krone 3,20m i mtz892 śmigam a do zetorka powinna styknąć 2,4m lub 2,8m i powinno być dobrze i na spokojnie zmieścisz się w 10tys. za używkę...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak z ciekawości tylko zapytam co by się stało z dyskówką gdyby tak jak dzisaj ojciec kosił czyjąś tam łąkę i się okazało że 6m teownik 12tka jest zarośnięty w trawie oczywiście po tym jak usłyszał zgrzyt kosiarki i nowe trzymaki szlak trafił we wszystkich kałaczą się bolczyki trzymające nożyki a nożyki pozawijane, no a co w dyskówce by się stało w KDL powinno ściąć klina a co z taką na lisztwie Comer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

w najlepszym wypadku tylko wymiana noży na nowe, a w najgorszym remont listwy tnącej - wymiana zębatek.

Komplet zębatek do alki 2.45 to 3683zł.

Ja 2 lata temu kosiłem boisko (trochę zarośnięte) na którym nie było bramek, pytam się gdzie są bramki lub to co z nich zostało - nic nie ma nic nie wystaje. 5 minut później znalazłem słupek bramki obcięty na wysokości 12-15cm nad ziemią. Wtedy urwało 2 dyski - czyli wymiana koła zębatego trzymającego dysk, 300zł szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

W sumie alka L to jedna z lepiej sprzedających się dyskówek na rynku, a to dlatego że o ile ta 2,1m jest dość droga to 2,45m jest tylko 1 tyś brutto droższa a 2,8m następnego tysiaka więc 2,8m mamy za około 18 tyś podczas gdy samaszki i inne takie grubo ponad 20 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek18    0

Alka nadaje sie do d*py jak sypnie sie przekladnia to nigdzie nie ma trybow bo to made in china

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

No remąt listwy to nie taki tani i bywa tak że nie pracuje jak przed remątem :unsure: A panowie ma do was takie pytanie jakiej firmy kosiarkię dyskową byście mi polecili mam do wyboru takie firmy jak kuhn,samasz,pottinger,lely,fella,stol,deutz fach, którą polecacie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja osobiśće polecam lely.Mam lely splendimo 240 użytkuje ją jeden sezon ma małe zapotrzebowanie mocy i łatwa wymiana noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

A ile za nią dałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Zetek5340 dałem za nią 22 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetek5340   
Gość Zetek5340

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykCichy    2

Witam, mam zamiar kupić kosiarkę do zetora 7745 turbo. Od 2.10m w górę do ok 2.70m. Myślę o 4 - bębnówce, ze względu na wielkość pokosu. Dyskowa również nie byłaby zła :) Proszę o opinie na temat szerokości, marek itp. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

zgadzam się z Ursuskiem według mnie kosiarki bębnowe to przeżytek. Doradzam Ci kupno kosiarki dyskowej bo za nią przemawia wiele plusów.Jeżeli myślisz o nowej kosiarce do doradzam Ci kupno Pronara pdt300 cena to około 25-26 tyś ale za to w tej cenie masz już centralne zawieszenie. Wedługmnie jest ono o wiele lepsze niż tradycyjne, lepiej kopiuje teren. Myśle, że Zetor 7745 powinien poradzić sobie z nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stefan_1987    0

nie wiem kto Ci takich głupot nagadał ja dyskówką kosze na nierównych łąkach i spisuje się elegancko. Przy normalnej prędkości koszenia spisuje się lepiej niż bębnowa, nie ma możliwości czepnięcia nożykami do ziemi a poza tym dyskowe dużo lżej idą ja 3p kosiłem pimpą 2,40 m szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Witam : ) 

A co myślisz o firmie Samasz ?. Sam posiadam samasza 2,50m z spulchniaczem pokosu rok produkcji 2001 od nowości w moim gospodarstwie 0 awari współpracuje z Belarusem 920 i radzi elegancko więc twój zetor też sobie poradzi bo mają prawie tą samą moc , hmm co do bębnówek nie powiem złoego słowa bo kosza tez dobrze tylko problem z nożykami jak ktoś ma dużo kretowin na łąkach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykCichy    2

Mówisz o samaszu 2.50 dysk? Nie mam wyrobionego zdania na temat marki samasz. Widzę że to jedna z tańszych marek więc kusi swą ceną. Patrzyłem na ich oferty i nie są takie złe. 

Edytowano przez PatrykCichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Tak jest dyskowa :) Kosze ją 3 pokosy po 57ha i narazie chodzi elegancko i wykasza dobrze łąki mam też nie za równe więc jak jedziesz z rozumem to dobrze wikosi wręcz jak bębnowa . Hmm co do ceny to ja nie oriętuję się teraz , taki cytat (Swojego nie znacie a cudze chwalicie) :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam małą sprawe do was "agroforumowiczów"

Otóż chce kupić kosiarke dyskową do mojego ciągnika Farmtrac 685DT.

I tu pojawia się pytanie:

z jaką szerokością kosiarki ten ciągnik da rade??

Przeglądałem pare ogłoszeń i w oko wpadły mi kosiarki z szerokościami 2,4- 3,2

Te większe miały jeszcze spulchniacz pokosu

Czy Farmtrac podołał by takiej kosiarce 3,2 (Krone) ze spulchniaczem??

Zaznaczam że na ciągniku cały czas założony jest Tur(bierzcie to pod uwagę)

Dzięki za odpowiedzi z góry. Proszę o dobre porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ze spulchniaczem to będzie  miał bardzo ciężko mija się to z celem sama to jeszcze by pociągną. Jeśli chcesz ze spulchniaczem to max 2.6m kosiarka żeby praca była przyjemna.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj