Adrian7245

Jaka kosiarka dyskowa [60-80KM]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adrian7245    0

Witam mam pytanie jaką kosiarke dyskowa polecicie mi do Zetora 7245. Chodzi mi głownie o szerokość i marke.Maszyna ma byc używana. Cena tak do 10tyś.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

do zetorka to tak z 2.8m albo 2.4 z kondycjonerem, co do marki to polecam krone (bo mam taką) oraz coś z czołówki producentów jakimi są pottinger, claas,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak tak, już to widzę, bo to zetory serii 72xx mają z 90km tylko producent podaje że 60 żeby nie było jaki to zetor mocny jest i to tłumaczyło by jego legendarne spalanie, bo tak na prawdę zetor jest mocny jak perkins 80km ha ha

a tak poważnie to zapomnij o takich kosiarkach do tego ciągnika,( jak już się upierasz na dyskowe to 2,4m max lub 2,1m z przetrząsaczem) kup sobie na bazarze nową polską 1,85m kosiarkę za 3,6 tys a jak chcesz to i siłownik do składania można doposażyć, do tego pierscienie dystansowe pod talerze i też będzie kosiła B) nie gorzej jak stara dyskówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Każdy producent podaje zapotrzebowanie na moc, wystarczy wejść na stronę, do tego trzeba dodać kilka koni zapasu na ciężkie czasy B), a potem na giełdę.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Adrian7245 -do tego zetora to 2.4 lub 2.6m. Zetor 6340 podobna moc ciąga samaszu dyskówkę 2.60 2 sezon i niema potrzeby zaczepiania większego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja śmigam 7211 z Fellą 2,2m i powiem szczerze że jest troszkę za mała do niego. Cały czas chodzi na pusto. Zetorek pociągnie i 3 metrową tylko że mojego bedzie zwietrzać przód. Ty masz napęd więc bierz spokojnie te 2,4 lub 2,6. A jak masz równe łąki to i nawet 3 metrową. Gwarantuje że da radę.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u kolegi z alką L z famarolu na 7 dysków 2,9m czy ile tam ma to 7211 gasł w gestrzej trawie i ogólnie było to katowanie ciągnika, ma teraz używanego case 75km i ten nie ma problemu z tą kosiarką, zależy co się kosi, ale to kres możliwosci zetora B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Wiesz zależy czy kosisz młodą trawe czy trzcinę. Poza tym dużo zależy od stanu nożyków. Aha i ja jeżdze na 4 więc to bardzo szybko. I moim zdaniem zetek jest calkiem oszczędny B)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Tak tak, już to widzę, bo to zetory serii 72xx mają z 90km tylko producent podaje że 60 żeby nie było jaki to zetor mocny jest i to tłumaczyło by jego legendarne spalanie, bo tak na prawdę zetor jest mocny jak perkins 80km ha ha

a tak poważnie to zapomnij o takich kosiarkach do tego ciągnika,( jak już się upierasz na dyskowe to 2,4m max lub 2,1m z przetrząsaczem) kup sobie na bazarze nową polską 1,85m kosiarkę za 3,6 tys a jak chcesz to i siłownik do składania można doposażyć, do tego pierscienie dystansowe pod talerze i też będzie kosiła B) nie gorzej jak stara dyskówka

 

wybacz ale z 2.4 to 3p śmiga aż miło, u nas w okolicy był taki zestaw i kosił ponad 10 lat ładnych kilka ha rocznie, my do 70KM zapinamy dyskową 2.4 m z przodu i 1.65 rotacyjna na tył i radzi sobie dobrze, kupilibyśmy mu na tył dyskową 2.4 ale nie mamy narazie na nią kasy wolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A ty ferdek raz piszesz że by chłopak kupił sobie kosiarke na jarmarku 1.85 a teraz że kolega kosi 2.90 i zetor daje radę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Również polecam Krone też mam używaną AM242 i sprawuje się bez zarzutu.Pronar 82A nawet jej nie czuję, mógłbym nawet ją ciągac ursusem 3512 B)


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A ty ferdek raz piszesz że by chłopak kupił sobie kosiarke na jarmarku 1.85 a teraz że kolega kosi 2.90 i zetor daje radę .

przecież napisałem że w dużej trawie 7211 dusił się, ale może te zachodnie lżej chodzą nie wiem B)

Ale czy te zachodnie używane dyskówki to taki dobry interes? 10 tyś to dużo a za te 4 tyś to już coś wygiełdanego pewnie będzie a części drogie :)

w końcu po to nas do unii wzieli dali pare groszy dopłat żebyśmy oczyścili zachód ze złomu :) bo w ostatecznym rozrachunku dla UE taniej było nas przyjąć do wspólnoty niż utylizować stare maszyny, ciągniki, samochody, ołowiane okna i inne rupiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Z tą UE to masz 100% racji .Faktycznie 10 tyś to dużo kasy jak za używaną bo dołożyć 5 tyś i jest nowa samasz 2.20m.Ja sam niejestem zwolennikiem używanych maszyn .Ale i nowe też nie są takie wcale dobre jak kidyś ,dziś żeby sprzedać trzeba ciąć koszty a to odbija się na jakości.I to dotyczy wszystkich firm.Dziś nie zarabia się wiele na sprzedaży tylko na częściach bo są okropnie drogie a jak wiadomo maszyny zachodnie są u nas odniedawna więc za pare lat będzie płacz i płać.Przykład-pompa paliwa zetor 11441-6500zł.I to jest tylko zetor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Podobno ukraina od nas ten złom miała przejąć jak już weszła by do UE ale chyba szybciej ta cała UE się rozleci B) a nam zostaną drakońskie opłaty za utylizację tego szrotu :)

he co nowe to nowe, rozebrałem starą 3 letnią kosiarkę rzemieślniczą żeby założyć pierścienie dystansowe, no i się dowiedziałem dlaczego ta kosiarka kosztuje 3 tyś zł, nawet podkładek blaszanych kontrujących nie ma założonych (remontując starą zawsze niwe te podkładki dawałem żeby się talerze nie podkręcały) a tu fabrycznie nie ma, talerze i elementy bardziej skorodowane niż w famarolce z 87r a ta jest z 2006r wykosiła może 180ha, trzymaki do wymiany i kręcić się będzie następne 2 lata, pytanie tylko czy nowe famarolki są lepiej zrobione? bo mam pewne wątpliwości a są 3 razy droższe :)

ps. a czy ten zetor nie ma jakiejś zachodniej pompy paliwowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam . Do zetora 7245 śmiało kolega może zapiąć dyskówkę 2,8m z kondycjonerem .Sam mam taki zestaw Krone AM 282 i koszę zetorem 6245 po takich górkach ,że niektórzy nie wjechaliby samym ciągnikiem .Fakt trochę ciężka do składania , ale daje radę . No i jak dyskówkę to z kondycjonerem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

.Co do tych kosiarek z jarmarku to kolega ma po 1 sezonie i niewie czy ten jeszcze obchodzi.Tylko kupując używaną kosiarke trzeba uważać żeby belka nie była spawana i płoza niewyderta.Ferdek-pompa niby bosch albo tylko przy bosch-u leżała a regenerowana 6100zł.A nasi jeżdzili do Ukrainy rewolucje pomarańczową robili a oni wypieli d..ę na demokracje łączą się teraz z Rosją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to regenerowana 6 tyś a nie nowa? :) :) B) jak już zetor ma takie ceny to już tylko belarus dla polskiego chłopa ma ekonomiczne uzasadnienie :)

jaką ma kolega 1,65m czy 1,85m? ja na swoją nie narzekam trzeba tylko "po targu" to podokręcać lepiej, paski klinowe popuscić, podnieść trochę wyskość koszenia i heja w łąki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

No niestety takie są ceny tylko 400 zł różnicy między tą a tą.Kosiarka to 1.65 a firma to niebęde pisał jaka bo niejestem pewny nazwy.Może ci się trafiła niezła to pochodzi.W tych kosiarkach cena idzie z jakością np.talerz ślizgowy kosztuje w GRENE 90ZŁ a Famarolu 170zł.Z tym dokręcaniem śrub to racja bo wuj jak pojechał ciąć to talerze pogubił.I ten sam wuj myśląc ekonomicznie kupił belarusa za 71 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Polecam Samasza kdt 2.20. My w tym roku kupiliśmy 1.80. :( Zobaczymy jak się bedzie sprawować ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverickt4    4

wybacz ale z 2.4 to 3p śmiga aż miło, u nas w okolicy był taki zestaw i kosił ponad 10 lat ładnych kilka ha rocznie, my do 70KM zapinamy dyskową 2.4 m z przodu i 1.65 rotacyjna na tył i radzi sobie dobrze, kupilibyśmy mu na tył dyskową 2.4 ale nie mamy narazie na nią kasy wolnej

 

@ gazi, a powiedz z jaką prędkością kosicie takim zestawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

najtaniej z większych pyskówek wychodzi famarol alka 2,45 lub 2,8m ale czy po takiej kosiarce możliwy byłby zbiór prosto z pokosu? jakiej szerokości powinna być kosiarka żeby opłacało się zbierać prosto z pokosu, czy duża kosiarka dyskowa i zgrabianie siana po takie będzie dużo szybsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja pszenżyto zbierałem po zwykłej rotacyjnej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hee to miałeś niezły plon :D ja pojechałem w tamtą i spowrotem i jechałem zwalić. Miękko na polu...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj