Adrian7245

Jaka kosiarka dyskowa [60-80KM]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tom61    11

3 metry z spulchniaczem będzie ciężko ale moim zdaniem szukaj mniejszej z spulchniacze nie pożałujesz bo jak robisz kiszonko to brawie nie trzeba jeździć przetrząsarką.Sam nie mam ale teraz szkoda bo w okolicy mają  i złej opinii nie ma na temat spulchniacza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#tom61 czy spulchniacz da rade rozbić np: wysokie trawy, żyto, wyke bo w okolicy mówią u mnie że trzeba zdejmować spulchniacz i znowu dwie roboty trzeba robić...??

 

Otóż przejrzałem ogłoszenia z najbliższej okolicy i znalazłem dwie Krone:

-AM 243 CV(ze spulchniaczem, 2,4 metra szerokość robocza)

-AM 283 CV(spulchniacz ale 2,8 metra)

 

Chciałbym jechać je obejrzeć i powiedźcie mi na którą lepiej się nastawiać( by Farmtrac nie oszczędzał się, ani nie zdychał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

To wszystko zależy jak będziesz jeździł bo jak będziesz uważał i wolniej jeździł gdy jest dużo materiały to nic się nie powinno stać, po prostu wszystko zależne jest od oporów jakie będzie stawiać np żyto bo jak będzie za duży to pasek będzie się ślizgał. Moim zdanie jak będziesz uważał bo będziesz zadowolony. Z tą 2,4 m spokojnie da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#tom61 u mnie to i równe łąki, użytki zielone( siane na kiszonke) jak i nierówne(zryte) łąki są

a to i teren równy i pagórki dość długie się znajdą... czyli nastawiać się na to 2,4 metra ze spulchniaczem??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11
Napisano (edytowany)

Najlepiej jeszcze zapytaj się z jakim ciągnikiem one współpracowały ale 2.4 m na pewno się męczyć nie będzie i spokojnie będzie chodził. Ale i niech inni się wypowiedzą bo jakimś wielkim specjalistą od kosiarek to nie jestem. 

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzena24    36

Mam prośbę doradzicie Mi jaką mam wybrać kosiarkę do ciągnika Zetor Proxima 70 ,zastanawiam się nad Samasz dyskowa 1,85 m .Dobry wybór macie takie kosiarki jakie macie zdanie o nich???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciness    15

Zdecydowanie za wąska, optymalna by była ok. 2,4m. Ile chcesz przeznaczyć na zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schymek86    0

Witam!  Możecie mnie upewnić czy Belarus 80KM da sobie spokojnie radę z kosiarką dyskową 2,40m + kondycjoner na torfowej łące ? ale i ne tylko. Nie chciał bym zbytnio przeciążać ciągnika. Proszę o poradę.

Edytowano przez Schymek86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darius2000    15

Witam, zastanawiamy się z tatą nad kupnem kosiarki do ciągnika 70km (agrolux 75). Moje pytanie brzmi jaką kosiarkę wybrać? Chodzi nam o to aby nasz ciągnik jej podołał i nie miał z nią za ciężko, musi się ona mieścić w szerokości ciągnika (pozycja transportowa). Jest to spowodowane dojazdem do pól (wąwozy) czyli gdzieś 185cm szerokości. Mieszkamy w górach a więc łąki nie należą do równych i często występują fałdy (takie w jedna stronę to nie byłby problem :D ). Została kwestia składania, fajnie by było żeby mieć możliwość składania w dwóch płaszczyznach (np. rotacyjna). Jednak rozkładanie jej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grybek3    33

witam. a nie lepiej dyskowa? sa takie male do kupienia. i ciagnik 70 KM to mialby lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darius2000    15

Rozważam każdą propozycję, a pytam o zdanie odnośnie tego co myślą inni. Jakiej szerokości moglibyśmy kosiarkę wybrać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSko    0

Witam, mam pytanie jaka dyskowka 2m do 2,8m na łąki torfowe jednokosne, czyli duża twarda i ostra trawa plus kupe badziewia, na wysokość do pasa, jakie przeniesienie napędu lepsze ( paski, wałek)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj