mlody1126

Samopsza pszenica liczy 9000 tys lat! Czym oddzielić ziarno od plew

Polecane posty

mlody1126    3

Witam wszystkich nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat samopszy pierszej pszenicy która liczy 9 tys lat. Chodzi mi o to czym po kombajnie oddzielić ziarno od plewy?  Posiadam młocarnie MZC 4b czy ona jest w stanie oddzielić ziarno od plewy? Ponieważ ziarna są bardzo małe a plewy Dosyć mocno trzymają  się ziarna, jednak skutecznie chronią  ją  przed chorobami. Także,  skażeniem a nawet opadem  radioaktywnym.  Posadziłem ta odmianę ponieważ ma dużo wartości prozdrowotnych....  I nie tylko a chlebuś jest przedni...😉.  Tylko czym to zrobić.  Maszyna używana była z 15 lat temu i stoi na zewnątrz. Bukownika mi się nie uśmiecha kupować. Macie jakieś doświadczenia...   Pozdrawiam 

IMG_20181006_094219.jpg

Edytowano przez mlody1126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uczę się od lat, staram się od lat By sprawiedliwą miarką  móc odmierzyć świat, ODDZIELIĆ ZIARNA OD PLEW, od bieli czerń Wśród tylu znaczeń prosty  odnaleźć sens Czego ty chcesz pytają mnie  Masz w głowie chyba źle Co ci to da, prawda czy fałsz  Jedna pozorów gra Co ci się śni, pytasz czy kpisz? Nie wygrasz na tym nic,  nie wygrasz nic
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tyle samo prawd ile kłamstw rządzi całym światem mym, tyle samo prawd ile kłamstw kieruje nim... Spoko piosenka. Mój ojciec bukował kończynę śrutownikiem bąkiem. Może to też by poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Gdzie dostac nasiona by uprawiac na wlasne potrzeby/mam dośc tego chleba z mąki ze zboza  uprawianego przez swiatłych psełdo rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Gdzie dostac nasiona by uprawiac na wlasne potrzeby/mam dośc tego chleba z mąki ze zboza  uprawianego przez swiatłych psełdo rolników

Oświecony, a ty jaką siejesz? Ekologiczne Kilimandżaro czy inną Hondię? Chociaż w święta się nie ośmieszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
co poniektórzy zjedli za dużo maku i majaczą. zdajecie sobie sprawę że ziarno zaatakowane przez sporysz i glownie pylaca jest dużo bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż ziarno pszenicy przysłanej! mykotoksyny są głównym sprawcą raków i innych chorób w organizmie. ludzie wszystko z umiarem trzeba robić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody1126    3
Dnia 24.12.2018 o 22:31, soltys48 napisał:

Skąd wziąłeś nasiona na siew

Nasiona są  od Tadeusz Rolnik z Niebieszczan. Posiada samopsze,  płaskurka, orkisz, grykę. Na YouTube ma wykłady. 

17 minut temu, zetorlublin7341 napisał:

co poniektórzy zjedli za dużo maku i majaczą. zdajecie sobie sprawę że ziarno zaatakowane przez sporysz i glownie pylaca jest dużo bardziej niebezpieczne dla zdrowia niż ziarno pszenicy przysłanej! mykotoksyny są głównym sprawcą raków i innych chorób w organizmie. ludzie wszystko z umiarem trzeba robić!

Głównym sprawcą są środki ochrony roślin a najgorszym jest glisofat,GMO i monsanto! Nasi dziadkowie ojcowie nie chorowali tak jak społeczeństwo obecnie. Odpowiedź już jest dla czego. Ponieważ  wszystko jest pryskane na potęgę. To co zabija inne stworzenia zabija  i nasz organizm na raka pracuje się latami  a nawet całe życie. Żywność jest mocno przetworzona, herbicydy, opryski, pestycydy...  GMO  badania  były przeprowadzone do 3 miesięcy a powyżej tego okresu szczury umierały.  Monsanto doskonale o tym wiedzą  badania skrócie do 3 miesięcy.  Piszą  je jakie GMO jest super, głód na świecie  itd. Ściema!  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

wydłuża się na papierze, idz na cmentarz tam zobaczysz średnią .Tak samo rośnie przeciętne wynagrodzenie,statystyka to jedno wielkie kłamstwo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

przecie podałem/średnia długośc życia wzrasta/ Ludzie nie chca odchodzić na emerytury po osiagnieciu wieku emerytalnego/sa zdrowi i aktywni fizycznie i co najwazniejsze umysłowo/przykład sedziowie sadu najwyzszego

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671
1 godzinę temu, mlody1126 napisał:

Nasiona są  od Tadeusz Rolnik z Niebieszczan. Posiada samopsze,  płaskurka, orkisz, grykę. Na YouTube ma wykłady. 

Głównym sprawcą są środki ochrony roślin a najgorszym jest glisofat,GMO i monsanto! Nasi dziadkowie ojcowie nie chorowali tak jak społeczeństwo obecnie. Odpowiedź już jest dla czego. Ponieważ  wszystko jest pryskane na potęgę. To co zabija inne stworzenia zabija  i nasz organizm na raka pracuje się latami  a nawet całe życie. Żywność jest mocno przetworzona, herbicydy, opryski, pestycydy...  GMO  badania  były przeprowadzone do 3 miesięcy a powyżej tego okresu szczury umierały.  Monsanto doskonale o tym wiedzą  badania skrócie do 3 miesięcy.  Piszą  je jakie GMO jest super, głód na świecie  itd. Ściema!  

ŚOR mają swój udział, ale dużo bardziej kancerogenne są wszelkiej maści "E" dodawane do żywności w zakładach przetwórczych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471

zaiste ,argumenty powalają na kolana

2 minuty temu, jacek1296 napisał:

ŚOR mają swój udział, ale dużo bardziej kancerogenne są wszelkiej maści "E" dodawane do żywności w zakładach przetwórczych.

zwykła sól kuchenna to też jest E ileś tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

 To wyjasnji dlaczego średnia długość życia sie wydłuża

wzrasta bo poprawiła sie ochrona zdrowia w związku z czym choroby ,które kiedyś były śmiertelne i dziesiątkowały całe cywilizacje dziś są w pełni wyleczalne, ważnym elementem jest też wprowadzenie szczepionek

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

No i antybiotyki które sie profilaktycznie podaje zwierzętom hodowlanym a  ktore wtórnie my spożywamy i jednoczesnie nieswiadonie przedłużamy swój zywot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, witejus napisał:

wydłuża się na papierze, idz na cmentarz tam zobaczysz średnią .Tak samo rośnie przeciętne wynagrodzenie,statystyka to jedno wielkie kłamstwo

Oczywiście, że się wydłuża. Dziś nie umiera tyle dzieci, co kiedyś, no i większość ludzi nie pracuje już tak ciężko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj