Gość adrian

Pług Bomet LEO 3 do C-360

Polecane posty

Gość adrian   
Gość adrian
Witam, co sadzicie o tych plugach do C 360, pola to 3dzialki po 3ha głównie piachy: http://www.bomet.pl/oferta_tekst-137.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jaka jest cena takiego nowego pługa?


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
właśnie nie wiem bo dziś przeglądając youtuba natknąłem się na filmik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
https://allegro.pl/plugi-obracalne-bomet-leo-3-korpusy-0-25-0-30-0-35-i7534514673.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=M2M2MGU1MDMtNGViMS00MzlkLWIzNWUtMTQxNDA3MmU5NTVkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=74cdf33b-67ed-430a-a95e-cc2c6c6a7ca4 Cena to 13200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
czy ktoś ma te pługi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jeśli chodzi o taki pług jak ten z filmu to zapomnij i nie chodzi jakie masz ziemie tylko C-360 nie da rady na dłuższą metę. 

 

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

U mnie we wiosce jeden rolnik kupił go w tym roku to Farmer (koło70 -80 km) miał co z nim robić w lepszej ziemi. Także o c360 zapomnijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Miał co robić bo odkładnie nieomal skopiowane od grudziądzkiego,stawi opór i napewno słabo kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Do c 360 poszukaj jakiegoś zachodniego używanego 2x40 na długiej odkładnicy. Ogólnie polskie pługi ciężko idą i średnio kryją. Kolega wziął na modernizację 4 obrotową agromasza bodajże to Fendt ok 100 koni stękał az milo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol06    364

Dokładnie jak wyżej, chcesz koniecznie obrotowy do c360 to szukaj używanego 2x40, najlepiej z możliwością dołożenia kolejnego korpusu na przyszłość. W takim sześćdziesiątka będzie śmigać. Nie wspominając o tym że taki bomet to jak pisali wcześniej 13-14 tyś, a za używaną dwójke czy trójke zapłacisz do 6 tyś max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
14 godzin temu, Alamo napisał:

Miał co robić bo odkładnie nieomal skopiowane od grudziądzkiego,stawi opór i napewno słabo kryje.

Powielarz bajki zasłyszane które nijak sie maja do rzeczywistości

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Do c-360 najlepszy 3x35 Bomet. http://www.hurtowniakracik.pl/643/3-skibowy-u-041-1-podwyzszany-z-gornym-scinaczem-listwowym

Używke za 1500 kupi.Na tyle pola to nie ma co myśleć o obrotówce.

3 godziny temu, Buszmen11 napisał:

. Ogólnie polskie pługi ciężko idą i średnio kryją.

Napewno lepiej kryją i orzą jak Lamkeny i inne zachodnie.Sąsiad ma Lamkena to zawsze po jego orce zające i sarny mają schronienie.A inny ma Polski pług i aż radość spojrzeć.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Odważna teoria. A więc albo szanowny sąsiad nie potrafi ustawić pługa, albo pług jest po przejściach, bądź za bardzo wziął sobie do serca pojęcie "zimowej orki na ostrą skibę"

No chyba, że ten pług był użytkowany już w 1410 pod Grunwaldem😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Podczep pług stary z grydziadza  3 skiby na korpus 35cm  keverlanda 3 skiby na 35 cm  Polskim C360 da radę a tym co lekko sie ora bedzie stała w miejscu

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

Podczep pług stary z grydziadza  3 skiby na korpus 35cm  keverlanda 3 skiby na 35 cm  Polskim C360 da radę a tym co lekko sie ora bedzie stała w miejscu

Może już dość na dzisiaj tych % 😖

Polski lepiej kryje jak zachodni i może jeszcze lżej ma ciągnik ?

 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jak ktoś pługa ustawić nie umie to i zachód nie pomoże. Spytaj się jego mościa co to pkt ciągu i jak wyregulować to wywali gały... Cóż. Dobra odkładnica do polskiego i też robotę zrobi jak należy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
38 minut temu, PRIMO napisał:

Nie paranoja tylko tak jest. 

I ty w to wierzysz,jestes tego pewien bo ja nie moge tak jednoznacznie odpowiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
4 godziny temu, KULAWA_KOZA napisał:

Do c-360 najlepszy 3x35 Bomet. http://www.hurtowniakracik.pl/643/3-skibowy-u-041-1-podwyzszany-z-gornym-scinaczem-listwowym

Używke za 1500 kupi.Na tyle pola to nie ma co myśleć o obrotówce.

Napewno lepiej kryją i orzą jak Lamkeny i inne zachodnie.Sąsiad ma Lamkena to zawsze po jego orce zające i sarny mają schronienie.A inny ma Polski pług i aż radość spojrzeć.

Wiem jak kryje Grudziądz i jaki daje opór a jaki zachodni. Mam oba. UG po przeróbce scinaczy i desek ładnie kryje nawet wysokie zielsko. Po fabryce pole wygląda jak po talerzowce. Mam pług rumptstad 4x40 po którym widać gdzie szedł każdy korpus, ale ziemi tak nie puszy jak grudziądzki, ani ziela żadnego się nie boi. Łąka czy metrowy poplon orze się praktycznie bez śladu. Chodzi ten pług za mtztem bez przodka, choć "znawcy" twierdzili że pług pod 100 koni. 

mój sąsiad powiedział pożyczając od kumpla pług 3x35 akpila ch*j nie pług bo Zetor na 3 szosowej nie mógł ujechac i dalej UG 2 skibowa, bo ziemia ma przelatywać 3 skiby dalej a ciągnik iść na 3 biegu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez Farmer79wlkp
      Kupię sadzarkę na pasach dwu rzędową do ziemniaków s-211 lub młodszy model.
      Najlepiej woj.wielkopolskie ale jak sadzarka będzie tego warta mogę dojechać w każdy zakątek kraju.
      Szukam także formownicy do ziemniaków dwu rzędowej na 70-75cm Remprodex Bomet lub inna o podanej szerokości.
      Będę  wdzięczny za jakieś konkretne namiary na sprzęt oczywiście w rozsądnej cenie
    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie nabyłem niedawno ursusa 5714 i stoję przed kupnem pługów do niego i się zwracam do was z zapytaniem czy poradzi on sobie np. z takimi:https://www.olx.pl/oferta/plug-kverneland-f120-ld85-100-overum-bv-397-CID757-IDmDpny.html
      Z góry dzieki
    • Przez bizonlukaszZ056
      Jak w temacie prosiłbym o opinie na temat tego pługa, czy ktoś go posiada i pracuje nim lub czy widział jego prace. Przymierzam się do kupna pługa i tu pytanie czy wart jest uwagi, kusi ceną i odkładnice kvernelanda i stąd moje pytanie. Czekam na odpowiedzi
    • Przez aadamm153
      Witam!
      Planuję zakup używanego pługa kverneland 5 skibowe, obrotowe z zabezpieczeniem resorowym 12-20 cali.
      Pytanie jest takie jaki model wybrać, ES czy jakieś EG czy może ED.
      Pług ma pracować przy 150-160 ha, Z ciągnikiem Renault Ares 826 (180 KM)
      Przewaga ziemi lekkiej, dość kamieniste, trochę ciężkiej gliny.
      Jeśli chodzi o uprawę to: Kukurydza, Rzepak, Pszenica, Zyto, Owies, Łubin
      O tym ze obrotnica ma być nie wyrobiona itp. wiem.
      Znalazłem oto taki pług, ale wśród znajomych usłyszałem opinie ze za słaby model do mego ciągnika, ze niby ten pług jest z przeznaczeniem do 150 KM
      https://www.olx.pl/oferta/plug-obrotowy-5-skibowy-kverneland-es95-resor-vario-lemken-CID757-IDnBrT2.html
      Jaka jest wasza opinia?
      Może ktoś znalazł ciekawszy, i wart swojej ceny chętnie obejrzę, dodam ze oferty pługów powyżej 40 tyś nie wchodzą w grę, a najchętniej nie wydał bym na zakup więcej niż 35 tysięcy.
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj