hazel

Odchwaszczanie pszenzyta

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hazel    0

Witam szanownych forumowiczów :) W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak bardzo nie wieje to polecam grackę i na pole spalić kalorie po świętach - do sylwestra obgonisz z 4-5 hektarów. W styczniu dokończysz i zawsze coś kasy zostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
1 godzinę temu, hazel napisał:

Witam szanownych forumowiczów :) W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 

Królu złoty powiedz proszę jeszcze jakie natężenie masz tych chwastów i jakie to chwasty są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, hazel napisał:

Witam szanownych forumowiczów :) W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 

Ja pryskam zawsze na wiosnę i jest czysto a polecam "Huzara"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Jak bym nie prysnął to bym Pszenżyta nie miał tylko miotłę. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Kurde a mi się huzar nie sprawdził. Może warunki do końca nie podpasowały. Lancet zastosowałem w tym roku i było czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Tematy o sor są. Tematy o uprawie poszczególnych gatunków zbóż są. Ale pytanie dotyczące tak nietypowej kwestii, że napewno nikt nigdy o to nie pytał do tej pory trzeba zakładać oddzielny temat.. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
1 godzinę temu, donweter1989 napisał:

Kurde a mi się huzar nie sprawdził. Może warunki do końca nie podpasowały. Lancet zastosowałem w tym roku i było czysto.

Możliwe że warunki nie dopasowały bo ja juz dwa sezony stosuje Huzara i nie było problemów. 

A tak z ciekawości ile wody 200 czy 300 litrów na ha. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

I tu mogła być przyczna że słabo zadziałał bo ja daję 300/ha 

W tym roku zrobiłem test na jarych i prysnąłem 200/ha i słabo środek zadziałał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1293
Nie wiem jak u was ale u mnie znów lancet się nie sprawdza przepuszcza, a znów Huzar od 7lat idzie na wiosne i nigdy nie zawiódł a dawka wody zawsze 200l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52
Attribut+ Mustang /Starane ok 130 zl/ha, Chisel Nowy to nawet nie cale 100 zł /ha a też ładnie mi zbierał w pszenzycie. Co do ilości wody to generalnie na 200l jadę wszystko i jest ok. Nawet glifisatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52
Teraz możliwe. Jak go stosowakem było czysciutkie, może kwestia trafienia też była- nie wiem. W każdym razie zadanie wtedy wykonał na 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Panowie ile nocy po oprysku Chwastoxem nie może być temperatury poniżej 5 stopni? w sobotę zapowiadają u mnie 16 stopni a w nocy na niedziele 7-8 stopni jedna noc wystarczy czy trzeba czekac bo juz w poniedziałek w nocy 1-2 stopnie jechać z opryskiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturwasil    0

Witam. Czy lancet plus działa na owies głuchy bo na etykiecie nie ma wzmianki ale w niektórych źródłach jest podane że działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52
gomez181 napisał:

panowie czym załatwić tanio wiosną przytulie w pszenżycie??? bo wyszła???

Starane 333 ec w dawce 0,54l/ha koszt ok 70 zł zależy gdzie kupisz. Przytulie zbiera konkretnie nawet taka w obecnej fazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2183

Stosujecie jeszcze huzar w pszenżycie/pszenicy jak już jest 2 kolanko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    116

Czy glean można stosować na gleby lekkie piaskowe w odchwaszczaniu jesiennym,bo na etykiecie pisze żeby nie używać oprysku na lekkich glebach? lub jeśli nie można to jaki polecacie herbicyd do oprysku jesiennego w miarę tani?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pavel
      Jakie odmiany pszenzyta siejecie i jakies spostrzezenia plonu czy podatnosci na choroby w stosunku do odmian wczesniejszych w waszych gospodarstwach?
    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez PrzemysawCzerwiski
      Witam.Mam małe pytanie jaką dawke zastosowac oprysku beet up trio 180sc.Jest to pierwszo roczna plantacja truskawek.?
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Morpheus
      Witam. 
      Mam pytanie odnośnie odstępu czasu przy stosowaniu oprysku na chwasty preparatem Puma Universal 069ew + Chwastox turbo 340sl a następnie w osobnym oprysku Antywylegaczem płynnym 675sl. Czy trzeba zachować jakiś odstęp czasowy pomiędzy tymi dwoma zabiegami? Oraz co najlepiej wykonać jako pierwsze? (Na plantacji pszenicy i pszenżyta ozimego).

      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj