andzin

sianokiszonka

Polecane posty

andzin    20

Mam pytanie. Czego będzie więcej bel sianokiszonki czy może siana na tej samej łące. Pierwszy raz będę robił. Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

W tym roku to raczej sianokiszonki ,bo siana przynajmniej z pierwszego pokosu przy tej pogodzie to chyba nie ususzysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Weź logicznie pomyśl siano nie jest tak dobite jak kaszanka, wiec proste że sianokisoznki wyjdzie znacznie mniej.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Czy to jest logiczne??? Raczej nie. Siano jest bardziej wysuszone i wychodzi go mniej niż sianokiszonki z ha, poza tym siana wcale mniej w belkę nie wchodzi - stawia mniejszy opór. Zależy jeszcze jaką prasą się prasuje i jak mocno zbijasz i jaki towar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

sianokiszonki zapewne więcej będzie i sianokiszonka jest lepsza niż siano.+sianokiszonki że ma więcej tych odżywczych + iże nie trzeba mieć dachu na nią + zbiera się turem a nie własną siłą rąk - wychodzi trochę drożej niż siano A siano + to taniej wychodzi - więcej pracy trzeba - przynajmniej 3 ludzi przy zbiorze robić - dach trzeba mieć na ten koks. Jak nie ma pogody to siana nie zbierzesz a sianokiszonkę jak Ci moknie to nic się nie stanie a krowy będą ją wcinały jak świeże bułeczki.Ja robiłem narazie 2 razy robiłem te belki ją ok B) Ma 5ha do ciecie i wszystkie na sianokiszonkę w bele :)


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Weź logicznie pomyśl siano nie jest tak dobite jak kaszanka, wiec proste że sianokisoznki wyjdzie znacznie mniej.

Zapomniałeś o tych kilunastu % wody którą zwijasz w sianokiszonce, a właściwie w kiszonce z trawy przewiędniętej.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Jak walisz wszystko w zielone a zero suchego to powodzenia życze B)

 

Odnosnie ilości to chyba nie zwiniesz siana na tym samym zgniocie co zwijasz kiszonke. Natomiast zienka słabiej sie rozpreża niż suche siano.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

sianokiszonki bel wyjdzie mniej ale za to wagi będzie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Od lat 10 karmię tylko kiszonkami.Wszystko zwijam na najwyższym zgniocie.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Ja mam prasę zwijającą od marca zeszłego roku i od tamtej pory wszystko daje na sianokiszonkę i na owijarkę. Raz tylko zrobiłem siano chyba tylko 10 belek i nie wiem dlaczego ale wszystkie mi się zagrzały. Musiałem każdą rozwalać. Od tamtej pory już siana nie robiłem prasą zwijającą. Wiecie dlaczego tak się stało? Dodam że siano było dobrze wysuszone więc nie piszcie że zielone zawinąłem i zostawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prasę zwijającą od marca zeszłego roku i od tamtej pory wszystko daje na sianokiszonkę i na owijarkę. Raz tylko zrobiłem siano chyba tylko 10 belek i nie wiem dlaczego ale wszystkie mi się zagrzały. Musiałem każdą rozwalać. Od tamtej pory już siana nie robiłem prasą zwijającą. Wiecie dlaczego tak się stało? Dodam że siano było dobrze wysuszone więc nie piszcie że zielone zawinąłem i zostawiłem.

 

bele długo na łące leżały?

 

Mam pytanie. Czego będzie więcej bel sianokiszonki czy może siana na tej samej łące. Pierwszy raz będę robił. Dzięki za odpowiedzi.

sianokiszonki jest zawsze więcej bo ma w sobie dużo soków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

ja sianokiszonke robie tylko z lak sianych na gruntach ornych (koniczyna, lucerna itp.) a siano robie z lak torfowych jak sie oczywisicie uda i pogoda dopisze a jak nie to wszystko w folie pakuje B) zauwazylem ze przy karmieniu mlodziezy kukurydza, pozniej lepiej pobieraja siano (oczywiscie to siano musi byc zebrane calkiem suche a nie takie ze jest juz prawie zolte czy brazowe) niz sianokiszonke z tej samej trawy. robie tak zeby jak najwiecej ograniczyc koszty zwijania w folie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

ja też robie wszystko w bele sianokiszonkę i na owijarkę nie trzeba dawać pod dach poprostu niema tyle problemu co z sianem B)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jeżeli ktoś twierdzi że sianokiszonki będzie mniej z tego samego areału co siana to w życiu nie robił sianokiszonki. Przy sianie masz duże straty, a to dla tego że siano się kruszy i jeszcze jedno jeżeli siano się kruszy to i zgniot jest lepszy bo materiał się rozdrabnia

@Henius91 masz 100% racji dodam że u mnie opasy jedząc kuku wolą dostać siana

 

W sianokiszonce zasada jest jedna nie przesuszyć i zebrać ze "słońcem" (a nie co niektórzy piszą że jak deszcz pójdzie to nie zaszkodzi). I ważne jest to że lepiej zrobić sianokiszonkę z dobrej trawy niż siano ale już ze słabej jakości lepiej siano niż kiszonkę

 

Jak to moja mama mówi teraz to można hodować bydło, kosisz i po 24 godz zbierasz i do tego masz dużo więcej paszy, a dawniej żeby wysuszyć dobrze siano trzeba było je skopić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Od 7 lat krece belki w folie i już robiłem taki motyw że dzieliłem kawałek na połowe i siana wychodziło zawsze wiecej.

 

Zresztą to wszystko zależy czym zgrabisz i czy wogóle je grabisz. Ja np.w tym roku planuje zwijac bezposrednio po kosiarce, nawet nie bede dotykał pokosu.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

@kobra tu sie z Toba nie zgodze. zawsze, chocbys nie wiem co zrobil, zawsze sianokiszonki wyjdzie wiecej. siano jest jak sloma, zbijasz az bela bedzie jak kamien, masa jest sucha i lepiej sie zbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

No z tym kamieniem to ja bym nie przesadzał , jak ja zwijałem sianko w tym roku to i tak dobijałem do połowy tego co kiszonke ale i tak troche sianko sie przypsuło a rdzeń co był nie dobity był super >>> sianka będzie więcej bo sie go tak nie dobija a zielone to na maxa ile fabryka dała B) :)

edit: w tym roku miałęm na myśli w tamtym :) bo w tym to jeszcze za wcześnie :)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

To w końcu jak jest więcej czy mniej. Mnie się wydaje że mniej chociaż nie robiłem tylko zamierzam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

mój sąsiad zawsze pierwsze pokosy zwija w kiszonkę a potem drugi i trzeci w siano bo zawsze lipiec/sierpień to masz lepsze pogody sprzyjające do schnięcia siana B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Kiszonki bankowo wyjdzie wiecej, u mnie stopien zgniotu jest wbity na maksa na zielonke(rdzen ma z 10cm), a siano z 40cm.

No i zalezy jak pograbiona, bo bela beli nie rowna.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1537

No z tym kamieniem to ja bym nie przesadzał , jak ja zwijałem sianko w tym roku to i tak dobijałem do połowy tego co kiszonke ale i tak troche sianko sie przypsuło a rdzeń co był nie dobity był super >>> sianka będzie więcej bo sie go tak nie dobija a zielone to na maxa ile fabryka dała B) :)

edit: w tym roku miałęm na myśli w tamtym :) bo w tym to jeszcze za wcześnie :)

 

 

ale glupoty wypisujesz :) co ma wspolnego mocne zbijanie beli z psuciem sie siana?? pewnie miales niedosuszone i ci sie zagrzalo jak mocno zbiles. http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=118524 na tym zdjeciu widac jak wyglada moje siano. bela zbijana prasa Sipma, zbijalem do polowy zoltego pola na skali i jakos nie widac zeby sie siano psulo :) sianokiszonke zbijam do konca zielonego pola bo dalej to strach ze sie prasa rozwali. chcialbym zobaczyc jak zbijasz te bele sianokiszonki mocniej niz siana. i nie myl zbijania beli z waga. bo zawsze sianokiszonka bedzie ciezsza niz siano ale to nie oznacza ze bela jest bardziej zbita. i nikt mnie nie przekona, sianokiszonki jest zawsze wiecej niz siana!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mój sąsiad zawsze pierwsze pokosy zwija w kiszonkę a potem drugi i trzeci w siano bo zawsze lipiec/sierpień to masz lepsze pogody sprzyjające do schnięcia siana B)

Czytałem że II pokos ma mniej białka wiec tu następny atut żeby I pokos na sianokiszonkę a II na siano.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

No i kiszonki wyszło mniej jak było wcześniej siana na tej samej łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj