micspi

Niskie ciśnienie oleju zetor 8145

Polecane posty

micspi    11

Witam, mam problem z ciśnieniem oleju w swoim zetorze 8145. Silnik świeżo po remoncie. Założony został nowy wał korbowy, zestawy naprawcze, panewki główne i korbowe. Głowica sprawdzona. Pompa olejowa nowa. Problem w tym że ciągnik ma niskie ciśnienie, na zimnym silniku i małych obrotach 2-2,5atm. Jak się rozgrzeje ciśnienie wzrośnie do 3-3,5 atm(wysokie obroty). Filtry olejowe zamontowane na przystawce. Przed remontem sytuacja wyglądała podobnie, jak silnik się rozgrzał ciśnienie rosło. Jak zgasze silnik wskazówka od ciśnienia szybko opada.  Co może być przyczyną??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Mechanik to ze mnie żaden ale zawsze się spotykałem że rozgrzany olej traci ciśnienie ale żeby na odwrót 

 A ile przewiduje instrukcja

bo 3,5 to nie takie niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

3 bary to dobre ciśnienie ale powinno być na odwrót że na zimnym większe, i po co ten remont był? jak ze względu na ciśnienie to nieźle wtopiłeś. Sprawdzałeś na innym czujniku ? Jakim olejem jest on zalany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

bears napisał:

Wybite siedliska wału albo wałek rozrządu.

Ja obstawiam tulejki na walku rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzieś kiedyś wyczytałem że jeżeli po rozgrzaniu następuje wzrost ciśnienia to oznacza to zbyt pasowne złożenie silnika na panewkach i może doprowadzić do zatarcia silnika. Ale jak koledzy radzą załóż inny zegar ciśnienia i sprawdź czy zachowuje się w taki sam sposób jak ten co masz Ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

ja bym jeszcze wymienił zawór przelewowy .Zakładam ,że tylko go sprawdziłeś .


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysiekC    18
Nie chce nikogo obrażać ale czytać ze zrozumieniem czasami warto kolegą napisał ze 2,5 bar na zimnym niskie obroty i 3,5 bar rozgrzany i dopisane jest wysokie obroty także żaden wzrost. Myślę że to zawór przelewowy lub jakas trefna pompa oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micspi    11
Dzięki wszystkim za podpowiedzi ale sprawa się rozwiązała. Winny byl zegar ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

 No i proszę . A my kombinujemy na wszelkie sposoby 😆


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

A tak się podepne - ten sam ciągnik, ciśnienie na zimnym koło 4.5, jak się rozgrzeje to ~4.  Mowa o obrotach powiedzmy powyżej 1000. Natomiast na wolnych obrotach ciśnienie spada do ~2(może nawet ciut ponizej).  Czegoś  to objaw? 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

objaw zdrowego silnika 😶 .  Ciśnienie, po rozgrzaniu oleju, spada  ze względu na zmianę gęstości oleju . Rzadsza ciecz szybciej płynie i i "wycieka"


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

To, że na rozgrzanym spada to wiem, ale bardziej chodziło mi o to, że na wolnych spada (niezależnie czy ciepły czy nie)  do tych nawet niecałych dwóch. Gdzieś tam tu na forum kiedyś czytałem, że to nie dobrze jak tak mocno spada, bo coś tam coś tam coś tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

praktycznie jest wszystko w normie jak po konkretnym rozgrzaniu silnika nie zapala się kontrolka ciśnienia oleju (przy obrotach jałowych silnika ) -  pewnie i silniku deutz-a jest podobnie -tyle ode mnie 😌


nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
micspi napisał:

Dzięki wszystkim za podpowiedzi ale sprawa się rozwiązała. Winny byl zegar ciśnienia.

miałem kiedyś podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj