mlodykom1

Rozrzutnik obornika 9-10t -jaki wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlodykom1    18

Witam wszystkich. Wiem że temat już nie raz  był poruszany ale wiem też że przybywa użytkowników tych maszyn i dlatego pytam jaki waszym zdaniem byłby dobry rozrzutnik? Na uwadze mam  takie firmy jak Alima, Dafagro, Pronar czy też Ursus. Miałem 3  lata temu na testach Alime wrażenia pozytywne. Ciągnik o mocy 110 km myślałem o rozrzutce 9-10 ton. Waszym zdaniem lepszy jest rozrzutnik na jednej osi(na dużych kołach), czy na tandemie? Z góry dziękuje za wypowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Tylko i wyłącznie jedna oś wanna i dwa pionowe walce,chyba że strasznie daleko na pola to tandem mniej buja za to na polu ciężej idzie,szybciej się zapada i trzyma przy zawracaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18
1 minutę temu, DanielFarmer napisał:

Tylko i wyłącznie jedna oś wanna i dwa pionowe walce,chyba że strasznie daleko na pola to tandem mniej buja za to na polu ciężej idzie,szybciej się zapada i trzyma przy zawracaniu

Najdalej na pole jakieś 3 km bujać nie powinno bo chciałbym resorowany dyszel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

I z resorem buja uwierz mi,może mniej ale jak droga wyboista to koleba,wiem bo mam.Ale taką odleglosc to żadna odległość,bierz jedne koło duże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18
2 minuty temu, DanielFarmer napisał:

I z resorem buja uwierz mi,może mniej ale jak droga wyboista to koleba,wiem bo mam.Ale taką odleglosc to żadna odległość,bierz jedne koło duże

A jakiego masz jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

u mnie w okolicy pojawily sie pronar na jednej osi ok 8 t pionowe 2 wałki joskin na jednej osi pionowe 2 wałki 8 t ale mniejszy od pronara gabarytowo i my wzieliśmy fligla na jednej osi 2 pionowe wałki ok 12 t najtańszy pronar najdroższy fligl robote robi każdy taką samą a z wytrzymałością to sie okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62
A jak już chcesz brać tandem to co najmniej opony 550/65R22,5 na mniejszej przy kkepskich warunkach ciągnik będzie Ci szedł po wierzchu a rozrzutnik rył po oś. To prawda że pronar w tych rozrzutnikach jednoosiowych stosuje konstrukcję samonośną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodykom1    18

Pytam o tandema dlatego bo mam okazje kupić warfame n229/1 ładowność 13t ale boje się że ciągnik może być za słaby 2009 rok a wiadomo nowe jest nowe

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208
Ja mam ADS 80 ( w galeri mam zdjęcia) poza problemem na początku, który serwis naprawił to tak to bez problemów. założyłem mu inne koła niż oryginalne ale trochę za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
tylko i wyłącznie jedna os i szerokie kapcie, u mnie w mf-ie mam tył 520 szerokości a w rozrzutniku 650 i ciągnik siada a rozrzutnik po wierzchu a masa rozrzutnika i ładunku to około 20t, a rozrzutnik z resorem buja ale tylko trochę, jak dla mnie znośnie i przy 120km daje rade spokojnie może gorzej na drodze pod górkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
12 godzin temu, Finlan napisał:

A jak już chcesz brać tandem to co najmniej opony 550/65R22,5 na mniejszej przy kkepskich warunkach ciągnik będzie Ci szedł po wierzchu a rozrzutnik rył po oś. To prawda że pronar w tych rozrzutnikach jednoosiowych stosuje konstrukcję samonośną?

Mając do wyboru 500/50 R17 i 400/60 R22,5 co lepiej jest wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Szersza nie będzie się tak zapadać, ale wyższa będzie mogła więcej się zapaść i jeszcze jednocześnie nie utknąć w miejscu.

Nie wiem czy koło 400/60 R22.5 nie będzie też wytrzymalsze od 500/50 R17.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finlan    62
Szersza jak zacznie się zapadać to pcha przed sobą, na to też zwróć uwagę. To musisz patrzyć na oznaczonie PR jak mnie pamięć nie myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Boczek opony 400/60 będzie trochę niższy niż 500/50 (o 1 cm; 24 cm vs 25 cm), czyli 2 cm na koło. Ale felga 22,5 jest o 5,5 cala większa niż 17, więc o około 13,97 cm, po uwzględnieniu uprzednich danych - koło 400/60 R22,5 będzie wyższe od koła 500/50 R17 o około 12 cm (93,2 cm i 105,17 cm).

Faktycznie trzeba spojrzeć na ilość płócien odnośnie wytrzymałości. Muszę się tego dowiedzieć, ile ich mają.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

22,5 na profilu 60, 17 na profilu 50.

Cytat

to masz błąd w pierwszym swoim poście

;) 

Poprawione. btw: w drugim. ;]

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Podobne się pod temat. Mianowicie, który lepszy apollo premium 11 czy alima es 9, te same m^3. Po doposażenie w resort i adekwatne koło w alimie do Unii, cena ponad 10k więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez blake17
      Jakis czas temu zlamal mi sie rozrzutnik na zaczepie. Padl pomysl zeby zdjac aparat i zostawic sam posuw. Bedzie sluzyl jako przyczepa do wywozu obornika. Pozostala kwestia przeniesienia napedu, przy zlamaniu skrzywil sie i rozlecial wal. Nie moge znalezc zadnego katalogu i nie mam pojecia jak to zlozyc. Pomoze ktos? 




    • Przez Bartek_00
      Witam. Planuję zakup rozrzutnika Pronar NV161/3 10T i chciałbym żeby pełnił dwie funkcje, a mianowicie był do rozwożenia obornika i przewozu kukurydzy. Chciałbym poradzić się osób, które posiadają ten rozrzutnik i stosują taką metodę. Czy demontaż tych wałków jest w miarę szybki i niekłopotliwy.
    • Przez mikolaj90
      Witam. Przymierzam się do zakupu siewnika 3m,  w grę wchodzi Amazone Cirrus 3003 lub Vaderstad spirit  R300s i nie wiem co wybrać może pomożecie jakie są zalety a jakie wady tych siewników,  Będę wdzięczny za wasze opinie
    • Przez potok
      rozrzutnik 1 osiowy ład. 4 tony ruski stan bdb 5500 zł.ładowacz zawieszany Troll widły  i łyżka  w komplecie stan bdb 6900 zł. nie wymagają wkładu finansowego cena do negocjacji.Świętokrzyskie pow. jędrzejów. tel.539062085
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj