Zetix

Szybkie pytania przed zakupem brony SICMA

Polecane posty

Zetix    46

Witam!

Potrzebuję waszej porady. Mam na oku bronę wirową marki SICMA. Brona od niemca (płacze do dzisiaj za nią) mam faktury na 1000pln z wymiany łożysk + uszczelniaczy tej jesieni. Zalana świeżym olejem, pracuje cichutko i nie widać wycieków. Wszystko pięknie, ale mam pytanie odnośnie tego hydropaka, czy przy nim nie powinna być jeszcze jakaś rama na zaczepienie siewnika (krótkie cięgno) ? Jak z częściami do takiej brony? Nie ma żadnej też informacji na jakich obrotach ma pracować, może miał ktoś z taką broną do czynienia? Zęby nie są już pierwszej świeżości więc to mam z tyłu głowy. Jaki może być +- koszt do takiej brony?

 

48376671_292392724747152_2226212636213641216_n.jpg

48394636_633169453764698_8383946805137637376_n.jpg

48394679_501840160303235_5634265938594365440_n.jpg

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6383

Mam takie ustrojstwo z siewnikiem Isaria. Uzywałem tego jakiś czas, ale przyszły większe zestawy a tem pożyczyłem sąsiadowi( zabrakło mi miejsca pod dachem). W oryginale ramiona do siewnika wisiały na łańcuchu, na sztywno i była przedłużka zaczepu łącznika. Wszystko wywaliłem i wstawiłem normalny hydropak. Sąsiad na razie jest bardzo zadowolony i ostatnio wystąpił z propozycją odkupienia. To jest zestaw do płytkiego spulchniania u mnie chodził w komplecie z wałem na przednim tuz. Sąsiad z początku nie chciał wału ale teraz już używa bo przed wirówką nie zostają głębokie ślady po ciągniku. 
Trzeba tylko uważać na wieżyczkę, gdy siewnik jest daleko potrafi rwać górę. Dlatego zmieniłem na zwykły hydropak aby na transport wchodził nad wirówkę.

Chodzi to na 540 obrotów a że ma wyście na wałek uzywałem jej z Pneumasemem2 do siania fasoli.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Brona jest dosyć tania, bo 4,500pln. Najbardziej obawiam się tego "hydropaku" Niby tam jest siłownik, te ramiona idą do góry, ale jak sam widzisz leży tam na zdjęciach łącznik centralny dosyć długi, czyli coś na zasadzie zwykłego podczepienia pod traktor (wydaje mi się, że ten siłownik był dorabiany i ktoś zrobił z sztywniaka taki ala "hydropak". Szukam brony lekkiej do zetora 12011 bez napędu, ogólnie po orce jest bronowane + agregat z wałkami... chodzi mi bardziej o takie doprawienie gleby już przed samym siewem (żeby ją ruszyć chociaż) i stąd padł pomysł na zakup brony. Brona +- 600kg będzie ważyć, a siewnik 500 +- 400 do skrzyni to mamy 1.5t wtedy dociążam przód i powinno być dobrze.  A jak z częściami do takiego wynalazku, jak to się ogólnie spisuje w polu? Wiem, że wał strunowy z tyłu mało zrobi, ale mam packera ze skrobakami 3m na stanie, wtedy jakby to współpracowało to może zrobiłbym przekładkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45
Dnia 20.12.2018 o 11:18, Zetix napisał:

Witam!

Potrzebuję waszej porady. Mam na oku bronę wirową marki SICMA. Brona od niemca (płacze do dzisiaj za nią) mam faktury na 1000pln z wymiany łożysk + uszczelniaczy tej jesieni. Zalana świeżym olejem, pracuje cichutko i nie widać wycieków. Wszystko pięknie, ale mam pytanie odnośnie tego hydropaka, czy przy nim nie powinna być jeszcze jakaś rama na zaczepienie siewnika (krótkie cięgno) ? Jak z częściami do takiej brony? Nie ma żadnej też informacji na jakich obrotach ma pracować, może miał ktoś z taką broną do czynienia? Zęby nie są już pierwszej świeżości więc to mam z tyłu głowy. Jaki może być +- koszt do takiej brony?

 

Gdzie kupiłeś części do tej brony? Bo myślę o zakupie brony tej marki i zastanawiam się jak z częściami do niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Zrezygnowałem z zakupu tej brony ;) jak już szukasz to coś nowszego szukaj, żeby nie było problemu z częściami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mikua
      Czołem 
      Problem z Władkiem, rzuca olejem przez otwór w obudowie co widać łożysko sprzęgła, miał ktoś taki problem ? stawiam że poszedł uszczelniacz wału, wymieniał ktoś ? dużo jest rozbierania? 
    • Przez Levi
      Witam. Moj tato podpisal umowe dzierzawy z synem (moim bratem) zeby mogl przejsc na rente po operacji (usuniecie plata pluc zaatakowanego przez raka). Okazalo sie to wielkim bledem gdyz brat nie kwapi sie do pracy wiec moj tato obrabia wszystko resztkami sil, malo tego nie szanuje rodzicow, uwaza ze jego jest wszystko bo to on oplaca krus. Dodam ze mieszka z rodzicami i praktycznie jest na ich utrzymaniu. Czy jest jakis sposob na zerwanie tej umowy?
    • Przez michal_19
      Co sądzicie o maszynach tej firmy posiada ktoś taką bronę?  
    • Przez adamek1942
      Witam Was mam pytanie jak to jest z tym ocynkiem w tym cynkomecie ? Jak to się sprawuje wszystko w ogóle ? Czy nie jest łatwo ścieralny ten ocynk ?? czytałem kilka tematów ale nie doczytałem się nic sensownego, mam dylemat czy z uni czy właśnie cynkometu rozrzutnik kupować ?? dodam ze w tych starszych cynkometach aparat nie był ocynkowany w tych nowych już jest. Niby ocynkowany a tańszy od np. metal fach a już na pewno uni grudziądz.
    • Przez FotoFan
      Poszukuje wirnika do brony Niemeyer kr 3010. Posiada może ktoś taką bronę na części? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj