tre_k

Zetor 6718 Ciężko pali

Polecane posty

tre_k    0

Panowie wymienione nowe kable do akumulatora, nowy akumulator 120AH 870A, ciągnik ciężko pali, wręcz nie chce odpalać musze kręcić parę minut żeby zaskoczył... teraz pytanie czy można mu jakoś pomóc w niskie temperatury?  wstawić jakąś grzałkę czy coś? czy napalić ognisko pod blokiem silnika? Czy wymiana świec coś da? czy zetor nie ma jakiegoś grzania wbudowanego ? tu wygląda mi na jakąś grzałkę ale nie wiem co to jest ??   https://drive.google.com/open?id=1ze6u6N-2MZV4FvmV1jABY_95zXb10KwG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

tre_k napisał:

Panowie wymienione nowe kable do akumulatora, nowy akumulator 120AH 870A, ciągnik ciężko pali, wręcz nie chce odpalać musze kręcić parę minut żeby zaskoczył... teraz pytanie czy można mu jakoś pomóc w niskie temperatury?  wstawić jakąś grzałkę czy coś? czy napalić ognisko pod blokiem silnika? Czy wymiana świec coś da? czy zetor nie ma jakiegoś grzania wbudowanego ? tu wygląda mi na jakąś grzałkę ale nie wiem co to jest ??   https://drive.google.com/open?id=1ze6u6N-2MZV4FvmV1jABY_95zXb10KwG

w tym ciągniku powinieneś mieć taki ,,magiczny'' guzik do rozruchu na zimnym silniku z lewej strony pompy wtryskowej wciskasz narpiew gaz ręczny potem ten guzik w pompie dodatkowo można zamątować grzałkę koszt około 100zł poszukaj tematów/komentarze po zdjęciami powinny być na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Jak kopci na biało przy rozruchu to wyrzuca niespalone paliwo tłumikiem powodem mogą być lejące wtryski, zły kąt wtrysku lub brak kompresji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34

W tym modelu nie ma otworu w bloku do zamontowania grzałki, trzeba wpiąć się w przewody tak jak robią to w c-360. Jakie świece chcesz w nim wymieniać?😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Mam na pompie zwiększenie dawki nie za dużo to pomaga, jak kręcę rozrusznikiem to kopci na biało. Jak założyć tą grzałkę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Obawiam się, że grzałka tutaj niewiele da, sprawny silnik powinien dać się uruchomić bez grzałka w minusowych temperaturach, ja bym najpierw sprawdził wtryski i kompresję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0

Powiem tak, nie mam pojęcia jak to zrobić a jak mam iść i prosić mechanika który robi łaskę że mu zapłacę to mi się odechciewa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju3060    15
Ale my mamy po remoncie silnik wszytko nowe także raczej wina leży po stronie paliwa bo u nas się podgrzeje grzałką w bloku 30 min i odpali normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

jak aku i rozrusznik sprawny to podstawą sprawdzenie wtrysków i pompy,mój zetor też cieżko palił a po remoncie pompy(wtryski sprawdzone i ok) pali na dotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

bez problemu,przy -20 trochę wiecej kręci ale u mnie nie często takie mrozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789
1 godzinę temu, jacek3773 napisał:

ja bym zaczął od wyczyszczenia rozrusznika , to nic nie kosztuje

Tyle że pytający pisał że cieżko pali a nie że nie kręci,więc jeśli nie zapala a kręci dobrze to czyszczenie rozrusznika tyle pomoże co dopompowanie kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
4 minuty temu, kopin napisał:

Tyle że pytający pisał że cieżko pali a nie że nie kręci,więc jeśli nie zapala a kręci dobrze to czyszczenie rozrusznika tyle pomoże co dopompowanie kół

a skąd wiesz że kręci dobrze, że wogóle kręci to wiem

 

8 minut temu, tre_k napisał:

Rozrusznik wiem gdzie jest, na jakieś zasadzie mam go przeczyscic? 

po tej odpowiedzi nie mam nic więcej do dodania, zaraz dojdzie że kapitalkę każą ci robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

ja w mechanice jestem laikiem,ale wymontowanie wtryskiwaczy i pompy to nie jest wielki problem ,zawieziesz do sprawdzenia do dobrej firmy i będziesz wiedział co i jak 

ja za regeneracje pompy do 7341 na częściach motorpala dałem 850 zł i gwarancje na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242
8 minut temu, tre_k napisał:

Rozrusznik wiem gdzie jest, na jakieś zasadzie mam go przeczyscic? 

brawo, zasada jest taka, że bezpiecznie wykręcamy go, szukamy zakładu i wieziemy na (ewentualną) naprawę. popros najlepiej kumpla czy kogoś bo sam to mur-beton coś spierdolisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3789

a głupie gadanie o kapitalce to sobie koledzy darujcie,sprawdzenie pompy i wtrysków to jakieś 50-80 zł i już wiadomo a nie sprawdzać wszystko od zaczepów poczynając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tre_k    0
13 minut temu, jacek3773 napisał:

a skąd wiesz że kręci dobrze, że wogóle kręci to wiem

 

po tej odpowiedzi nie mam nic więcej do dodania, zaraz dojdzie że kapitalkę każą ci robić

Kolego mechanikiem nie jestem, z ciągnikiem mam do czynienia od 3 lat, sam go kupiłem podobnie jak hektary, nie odziedziczyłem tego po kimś i nie wychowałem się na gospodarce, to co dla was jest oczywiste dla mnie niekoniecznie... proszę o odrobinę wyrozumiałości. Oczywiście, że to dobry pomysł to wykręcić to dać do sprawdzenia oi tak prawdopodobnie zrobię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1989    34
2 godziny temu, Maju3060 napisał:

W bloku masz otwór na grzałke

W tym modelu nie ma otworu w bloku na grzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam Ciągnik zetor Forterra 125 i mam w nim tuz z WOM . lecz wałek raczej kręci się w przeciwnym kierunku , gdyż jak podłącze  jakąś maszynę to maszyna stoi a sprzęgło wałka chodzi jakby na " luzie " czy jest mozliwość zmiany obrotów w przekładni WOM . w załaczniku zdjęcie poglądowe ze strzałka obrotu wałka ,



    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj