Polecane posty

PaweLisowicz    88

Witam. Chciałbym dać do remontu kolumnę kierowniczą od c-360. Potrzebuję informacji jaki mniej więcej jest koszt części. Zauważyłem że kierownica ma luz przód-tył, luz  1/5 obrotu i ta obudowa kierownicy ( połączona gumową osłoną na zdj) lata sobie góra dół. Daje kilka zdjęć.

20181217_155416.jpg

20181217_155236.jpg

20181217_155207.jpg

Edytowano przez PaweLisowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

kurna do jakiego remontu , wyjmij trochę na nią popatrz i zrozumiesz ,że to ma prostą budowę. Rozkręć powymieniaj łożyska ,uszczelniacze i ma hulać. Luz kierownicy to nie tylko kolumna , posprawdzaj gałki i luzy na zwrotnicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77
Szczerze to się nie opłaca lepiej dołożyć założyć wspomaganie i wszystkie luzy pokasujesz a kręcił będziesz 1 palcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Panie w życiu nie założę wspomagania bo do 30 się przyzwyczaiłem, a teraz w tym to bajka :D Faktycznie na gałce mam luz ale i tak w samej kolumnie jest luz. Dobra jak będę miał czas w przyszłym roku to zaglądnę tam, jeśli mówicie ze z niczym nie ma problemu heh. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Panowie w mojej u 360 jest taki luz na kierownicy ze strach jeździć i zawsze myślałem ze to trzeba gdzies dac do regeneracji. Oczywiście wszystkie 4 koncowki drążków tez wymienie przy okazji. A co do kolumny to trzeba ja wyjąć z ciagnika i rozkrece i wymienic łożyska uszczelnienia bądź ten wałek glowny ? Zrobie to sam w greene będą mieli części?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77

A próbowałeś kasować luz śrubą do kasowania luzu?

Po prawej stronie kolumny masz nakrętkę na klucz 22 (kontra) luzujesz ją i dokręcasz śrubę na płaski śrubokręt (z rozwagą, bo za mocnym dokręceniem możesz uszkodzić kolumnę!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Może cały przód jest wyrąbny? Podnieś  przód ciągnika i sprawdź czy oś nie ma luzu na boki i zwrotnice nie latają na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Robilem przód końcówki drążków musze Jeszce wymienić ale calym złem jest kolumna . I ja trzeba zregenerować tyle ze zawsze myślałem ze to trzeba dac do jakiegoś zakladu zrobic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweLisowicz    88

Zobacz sobie na katalog i to zbierajpo kolei pomału robiac zdjęcia jak co było piskladane. Dasz radę to nie jest trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek-360    47

Panowie. Wyciek oleju od strony ramienia, po przeciwnej stronie ramienia też jest jakis uszczelniacz czy uszczelka? Od strony śruby do kasowania luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15

potrzebuje wymienić uszczelniacz w kolumnie ten który jest pod ramieniem drążka . Czy da się go jakoś wyciągnąć , wydłubać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
12 godzin temu, Agra napisał:

potrzebuje wymienić uszczelniacz w kolumnie ten który jest pod ramieniem drążka . Czy da się go jakoś wyciągnąć , wydłubać ??

Wkręć wkręta i kombinerkami wyjmujesz, oczyść najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

może mi ktoś powiedzieć czemu śruba likwidującą luz wystaje tak mało że ledwo łapie nakrętka kontrująca ? wszystkie łożyska nowe podkładki od spodu założone na łożysko dociskowe  że nie ma deka luzu , tryb ten ślimakowy zmieniony, ten drugi co wychodzi z kolumny został stary niestety ponieważ nowe były wadliwe, nie wchodziły śruty więc założyłem stary lecz nie widać śladów zużycia 

Ile powinna wystawać ta śruba kontrująca ? 

Tak czy tak kolumna nie ma żadnych luzów.

 

IMG_20230328_110231.jpg

Edytowano przez Mateusz320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj