grego

Nowy polski czy używany zagraniczny ?

Polecane posty

grego    385

W planach mam zmianę pługu obrotowego i oczywiście dylemat z jakim nie jeden sie spotkał...

Ciągnik 140 km Case Mx, ok 40 ha do orki co roku, trochę kukurydzy.

W planach była najpierw używka do ok 30tys zł, najlepiej Kverneland bo chciałbym doczepić packomat, ale jak tak przeglądam ogłoszenia pługów i widzę na żywo to ciężka sprawa, odkładnice wymieniana już nie wiadomo ile razy, więc nasuwa się pytanie ile to już ma nalatane... Zdało by się jakies zabezpieczenie, ale ile to jest warte w wylatanym pługu? Sąsiad ma to każda skiba już lata w inną strone na jarzmach...

I opcja druga, Akpil KM 180 być może na resorze...  No ale o tym pługu to niewiele wiem, z tego co widzę to z packomatem też byłby problem...

Acha, zakup będzie bez dofinansowania więc kasa sie liczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1292
a czego się dziwisz nikt kiedyś nie myślał o kupowaniu pługa obrotowego na 40ha, u mnie 4obrotowa uni 200ha orała , i nie dziw się że nie wiadomo ile razy były wymieniane odkładnice, lepiej żeby byly dziurawe i korpusy dziurawe? w pługu wystarczy żeby luzów nie było i żeby nie było nic kombinowane ze spawaniem wieżyczek czy słupic, pozatym da się wszystko wyregulować. Jak sobie ubrałeś że kupisz za 30tys zachodni to trzeba brać pod uwagę że jeszcze trochę trzeba w niego wsadzić albo nie szaleć z ilością skib to i coś w miare kupisz. szczerze to mając na uwagę kase to ja bym wziął znowu unie chociaż to nie jest jakiś zachodni nie wiadomo jak wytrzymały pług ale orząc Twoje 40ha jeśli jest w miare w stanie i nie rozbity to przeżyje Twojego case. U mnie lata na 200ha i co 700ha wymieniam odkładnice i co 200 lemiesze i to chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kangur95    1
Polecam podkręcić się za jakąś dobrą używka kvernelanda. Bo posiadam i bardzo chwale sobie nim pracę. A kolega pożyczył od znajomego we wrześniu akpila 3 skibowy obrotowy na resorze orka w susze i urwany ostatni korpus 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

W okolicach 30 mógłbyś kupić (aktualną cenę trzeba sprawdzić) pług Koja nówkę (kopia kvernelanda). Somsiad ma już 2 rok i fajnie się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127
Polecam Kvernelanda model Eg vario. Do kukurydzy wysokie przedpłużki. Istnieje możliwość montażu packomatu. Do kukurydzy najlepiej Eg 100, ale to długi i ciężki pług. U mnie w galerii jest Eg 85 Vario. Konstrukcja bardzo mocna. Masa 1470kg. Były wersje z kołem transportowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No tak tylko z Kvernelandem to jak ze Św. Gralem xD. Pare lat się już rozglądam i słabo to wygląda, najcześciej jakieś dojechane trupy po 30 tys.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Szukałem 4 w obrocie. Obejżałem kilka zachodnich w cenach 18-22 tyś. Nie było do czego podchodzić.

Kupiłem popokazowy Akpil KM 80 za 24tys brutto. Oczywiście na kołku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A co z tymi resorowymi zabezpieczeniami w Akpilu? Nie pierwszy raz się zetknąłem, że korpus w nich odleciał..., bodaj nie wytrzymują szpilki naciągające, producent jakos się tym zainteresował, poprawił coś w tym względzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik25    11
Dnia 17.12.2018 o 17:04, Agrest napisał:

Szukałem 4 w obrocie. Obejżałem kilka zachodnich w cenach 18-22 tyś. Nie było do czego podchodzić.

Kupiłem popokazowy Akpil KM 80 za 24tys brutto. Oczywiście na kołku.

i jak wrażenia po zakupie? bo też rozważam ten model KM80 tylko 3 skibowy do farmtraca 685dt(82km).. ewentualnie z Agromaszu POL3... gleby 3,4klasa tereny plaskie może ktoś jeszcze coś innego poleci, zamiar jest kupić nowy sprzet w ramach RMG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Za mało jeszcze wyorałem bo kupiłem go w trakcie robót. Jeszcze do końca to nie ustawiłem, ale na pewno będę zadowolony bo ładnie kryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7

I jak tam kolego, chwalisz ten sprzęt? Bo również jak zapewne wiele innych osób jestem w takim dylemacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KAROL0905
      Zastanawiam się nad zakupem beczki ok 5-6 tyś l i nie wiem którą firmę wybrać?????????? Ceny są podobne i nie wiem co robić poradźcie i piszcie posty!?!?!?!
      Połączone (Joskin vs Meprozet)
    • Przez kopojno
      Jaki ciągnik Waszym zdaniem bardziej opłaca się kupić: nowy, czy używany?
    • Przez in2dex
      Witam.
      Zastanawiam się nad kupnem ciągnika który przejął by część prac którą wykonuje U914turbo bo nie wykorzystana jest w pełni moc, a nie są wstanie podołać c360siątki. Zapiął bym go do JD550, rotacyjnej 1.65, a może nawet do nie dużej samozbierającej Pottinger. Dodatkowo ciągał by przyczepy z belkami, zbożem; brony itp.
      Najważniejsze według kolejności :
      Przedni napęd
      Tani (jak najtaniej)
      Nie awaryjny
      ekonomiczny
      Z góry dziękuje!
    • Przez dawid199303
      Witam jaki proponujecie ciągnik o mocy jak w tytule? Same, MF, Lamborghini, czy jakiś inny? i cenowo do 60 tyś  
    • Przez drogerhas
      Witam mam wielki dylemat na temat wyboru ciągnika. Posiadam gospodarstwo o pow. 15ha i zajmuję się hodowlą bydła mlecznego i w tej chwili mam 3 ciągniki: Ursus c-330, Ursus c-360 i Ursus c-385, który złożony z Ursusa i Zetora trochę tego i trochę tego taki już po prostu kupiłem. I właśnie z tym c-385 mam problem, posiada on przedni napęd, elektryka sprawna, 87km, 2 wyjścia hydrauliczne i  reszta standardowo, nie jest on w najgorszym stanie z zewnątrz bo pomalowany i w kabinie nie jest najgorzej. I właśnie chcę się jego pozbyć, bo kupiłem go od handlarza i to był mój bardzo wielki błąd. Handlarz zrobił go tak aby tylko go sprzedać: pomalował bez podkładu, silnik w nie najlepszym stanie(wiem że dużo nie wytrzyma), hydraulika się psuje, pompa paliwa do wymiany. Choć mam go od wielu lat dopiero teraz pomyślałem  o tym tylko zastanawiam się co lepiej? Sprzedać go i kupić inny za podobne pieniądze czy też do poczciwej sześćdziesiątki wstawić przedni napęd i wspomaganie? Dodam też że sześćdziesiątka ma swoje podzespoły w bardzo dobrym stanie oprócz hydrauliki ale to się zrobi. C-360 robiłem do tej pory większość prac polowych c-385 tylko orałem, kultywatorowałem i belowałem. Jakbym wstawił przedni napęd te obowiązki przejęłaby 360, dodam też że mam podłączonego do niej tura zwykłego dwusekcyjnego i w przyszłości planuję zakup nie za dużego pługa 3 obrotowy. I co Panowie zrobiliby na moim miejscu? Sprzedać ursusa c-385 i kupić jakiś z napędem 4x4 o podobnej kwocie(więcj niż 24 000 nie wyciągnę w takim stanie) czy też może go naprawić a może sprzedać i udoskonalić poczciwą sześćdziesiątkę? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj