Chota

HIP HOP

Polecane posty

GSX    0

Dla tych co słuchają freestylu umieszczam linki z najlepszymi w moim mniemańu walki: słucha ktoś z was może Gresa albo VitaWS


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki kolego tommy66692 do Ciebie mialo byc... poznanska szajka czyli Ascetoholix a Kaliber44 spoko...Psychodele,Plus i minus na maksa slucham jak jade do roboty:P ignorass zgodze sie z Toba...


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co sądzisz o P.W.R.D. projekt wszystkie rymy dozwolone?


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil97    0

ciagle o Polskim piszecie, a o Bobie Marleyu nikt nie wspomnial..........Mam ogromny szacun dla tego czlowieka za to kim byl i jest ;;;;;;

 

PS. On juz chyba nie zyje..;(


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Dobry kawałek choc ma juz prawie dwa lata. Ostatnio ELDO wydał nowa plyte ktora bardzo mi sie podoba.Kawałek "Gdyby nie Ty" powala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Co sądziće o płycie PIH'a Kwiaty Zła czy Abradab'a Ostatni Poziom Kontroli ??


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Przemieszczam się po blokach w których słychać głosy

Gdzieś dalej za ściana dziewczyna krzyczy dosyć

Komuś urodził się syn innemu siwieją włosy

Gdyby ściany mogły mówić znałbym wszelkie prognozy

Z prawej strony masz wszystko z lewej niedosyt

Ja luzuje się klipertem gdzieś daleko od szosy

Znasz receptę na cierpienie zapisz ją potrzebującym

Rodziną gdzie trzyletnie dziecko maltretuje ojczym

Matce krew sie z wargi sączy, ucieczka z domu w nocy

Z dala od pogromcy, gehenna na tym się nie skończy

Patrzysz obojętnie ciebie też coś z tym łączy

Tak jak mnie wiem co powiem nie po to aby wzbudzac współczucie

Odczułeś serca kłucie, przed tym nie da się uciec

Nie daje rad bo słowem męczarni nie skrócę

Straconych dni nie wrócę

Nisko-klasowi buce którym puściły hamulce

By przynieść psychice ulgę

Przejdź się swoim podwórkiem, spójrz na twarze z dzieciństwa

Ich życie to freestyle choć niewielu się przyzna

Kolorowe pisma - fikcja, tu chleb powszedni jak Zip skład

Masz dzieciaka to daj mu dobry przykład

By swoją młodość mógł zapisać w osiągniętych zyskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
ciagle o Polskim piszecie, a o Bobie Marleyu nikt nie wspomnial..........Mam ogromny szacun dla tego czlowieka za to kim byl i jest ;;;;;;

 

PS. On juz chyba nie zyje..;(

 

Rap a Reggae kolego... :)

 

Marley is dead :)

 

Co do kawałka Noc,Rap, Samochód - dobre ścierwo :)

 

 

 

 

 

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Aelk-2Q3jhQ


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Co tu dużo gadać najlepszy raper to Eldoka, a takiej płyty jak "Światła miasta" Grammatika już nie będzie... No ale "Nie pytaj o nią" też niczego sobie (Twarze fajny utwór). Ale ja na ostatniej płytce Grammatika "podróże" się nieco zawiodłem. Może i dobrze, że rozwiązali Grammatika... :( pewnie za bardzo Jotuze formą odstawał od Eldoki :)

Fenomen, PFK, Płomień 81, Fu też nawet dobry rap robią. :) Ogólnie to chyba dobry rap powstawał do jakiegoś 2005 roku.

A teraz, np: "muzyka rozrywkowa" Pezeta... No badziew normalnie :angry: (no może poza "Na tym osiedlu"), a dwie pierwsze płyty miał dobre- czyli rapować umie... Teraz większość rrobi muzykę dla pieniędzy, a przecież "To co jest w cenie nigdy za pieniądze, bo to wartości a nie kasy rządze" (Grammatik)

Trochę się rozpisałem, ale o tym mogę nawijać godzinami :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dizel25    0

Mój ulubiony wykonawca to 52 Dębiec mają fajny kawałek pt. To 52 ale fajne też ma piosenki Liroy i też go lobię słuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Boniek mówisz ze Pezet zrobił badziewna płyte ale zwróć uwage na całokształt?? Sama nazwa głosi "Muzyka Rozrywkowa" wiec nie bedzie na niej kawałków jak na Muzyce Poważnej. Mi tez ta płytanie podeszła ale jest to dobra płyta bo jest w niej duzo o "rozrywce" a o to pewnie chodzilo Pezetowi. Była seria płyt i nazwa kazdej pasowała do klimatu na płycie wiec pewnie taki był pomysł na ta serie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie hh dla pieniędzy przeminął. Teraz pozostali chyba Ci prawdziwi, którzy nagrywali przed tym całym boomem na tą muzykę.

Wielkim znawcą nie jestem, ale to co robi Eldo jest naprawdę mądre, chwilami uszczypliwe, niektóre teksty tak prawdziwie opisują rzeczywistość w kilku słowach, a przy tym są świetne muzycznie. Gdybym miał wybrać najlepszy utwór z ostatniej płyty, to miał bym wielki problem, ale w czołówce były by na pewno "Granice", "Ten nonsens", "Twarze"

Dla mnie chyba najlepszą płytą Eldo była "Eternia", od niej zacząłem go słuchać, przesłuchałem ją dziesiątki razy w te i z powrotem i chyba dlatego mam taki sentyment.

Poza Eldo, lubie posłuchać Łony, Pezeta.

Jeśli chodzi o "Muzykę rozrywkową", to nie miała ona wielkiego przesłania, bo po prostu taka miała być.

A kawałek "Seniorita" jest naprawdę dobry, kipi seksem ;) Dobry na sobotni wieczór w klubie, z dziewczynami, które dobrze wiedzą czego chcą i co do czego służy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ja po dłuższym czasie słuchania stwierdzam że najbardziej odpowiada mi OSTRy i Eldoka.

 

Jeszce kilka kawałków HB jest dobre no a z muzyki rozrywkowej PTP crank ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Bo muzyka rozrywkowa powstała w okresie częstego "balowania" Pezeta, jak mówił to w jakimś wywiadzie... I dla mnie to jest badziew z małymi wyjątkami.

@Wielkopolanin Eternia super płyta:)

Jakiej płyty w tym roku najbardziej oczekujecie??? Ja chyba Płomienia 81...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Dwuznacznie autorstwa Tetrisa ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

ja czekam na drugie solo Mesa, Wall-E też ma wydać solo w tym roku.z tego co się orientuje to w lutym ma być premiera nowej płyty ostrego, albo nawet już jest.

 

mc których najbardziej cenie to:(kolejność przypadkowa):gural, peja, tede, tymon, wall-e,ostr, sokół, łona, mes, pih, pezet, abradab, borixon, fokus, hst, włodi, pelson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makaron    0

Ja najczęściej słucham 52 Dębiec ale lubię też innych wykonawców jak np. Liroy, Eminem, Dr. Drre, 50 Cent, Snoop Dogg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

może nie całkiem w temacie

kilka lat temu oglądałem jakiś program na jedynce chyba zabawa z językiem polskim

gościem był Mezo

i padł wywód że słowo rap ma polskie korzenie a wzięło się od rapiera w sumie rapier kojarzy się jakoś polsko (choć raczej chyba nie powinno)

rap miałby oznaczać pojedynek na słowa (analogia od pojedynku na rapiery) czy może konkretniej sztukę władania słowem

pierwszymi polskimi raperami mieli by być Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki - mistrzowie władania słowem i późniejsi następcy a że Polska pod rozbiorami to nasi raperzy rozpierzchli się po świecie

i tak po latach rap wrócił do polski od naszych przodków made in USA

 

Może to i jakiś wywód dzięki któremu jakiś polak poczuł się lepiej, ale coś w tym jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj