Gość łorawiok

Program "Czyste Powietrze"

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    3017

ja zlozylem wniosek 29 kwietnia-w polowie sierpnia jakies drobne poprawki-wymaganie dokumentow o ktorych nie bylo wczesniej mowy, i od tej pory cisza.

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

ja mam zamiar składać w tym miesiącu, nie jestem pewny czy już składać z obliczonym niższym GUSem za 2018 rok, i tak mi wychodzi 520zł zarobku na miesiąc. 

z tego co wiem najpierw wysyłać internetowo wniosek do sprawdzenia, a potem w wersji papierowej z dokumentami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Wniosek załączasz poprzez portal i równolegle dostarczasz papierowy przez pocztę. Bez papieru nic nie ruszy. Ja złożyłem pod koniec grudnia 2018 od tamtej pory były 2 korekty i teraz znów czekam na odpowiedź.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja skladalem osobiscie- mam blisko , wszytko sprawdzala i konsultowala urzedniczka-chyba sie jej nudzilo, a  i tak byla poprawka a teraz cisza.......... 

no i cisza sie skonczyla- telefon z urzedu i umowa ma byc podpisana w ciagu 3 tygodni, dotacja przyznana, tyle ze po rozmowie z urzedniczka wyglada na to ze nie mam co sie spieszyc z realizacja -czytaj cos z finansami kiepsko- bo kilka razy mowila ze mam termin na koniec 2021 r...

Edytowano przez jacus
  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
jacus napisał:

ja skladalem osobiscie- mam blisko , wszytko sprawdzala i konsultowala urzedniczka-chyba sie jej nudzilo, a  i tak byla poprawka a teraz cisza.......... 

no i cisza sie skonczyla- telefon z urzedu i umowa ma byc podpisana w ciagu 3 tygodni, dotacja przyznana, tyle ze po rozmowie z urzedniczka wyglada na to ze nie mam co sie spieszyc z realizacja -czytaj cos z finansami kiepsko- bo kilka razy mowila ze mam termin na koniec 2021 r...

Jaki procent dofinansowania dostałeś jeśli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektro2015    89
jacus napisał:

akurat w r 2017 wyszedl najwyzszy☺️

ale chodziło mi o to jaki procent zwrotu dostaniesz bo to jest najważniejsze w tym programie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1007

A jaki można dostać ? Jak ktoś ma parę ha albo jako tako prace to 30 procent. Jakieś większe zwroty to tylko chyba dla bezrobotnych alimenciarzy .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

To nie ta tabela, dla rolników jest ta druga. Ja złożyłem wniosek w październiku 2019 z nowym dochodem GUS 2715/ha. Kwalifikuję się do 60% dofinansowania, zobaczymy.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Muszę szybko kupić nowy piec bo stary już się przepalił i tak tylko połatany będzie na ten czas. Czy mogę  na razie ubiegać się o dofinansowanie do niego, a potem znowu złożyć  drugi wniosek na resztę nie wykorzystanego limitu np. na okna?,.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Należy złożyć wniosek na cały plan termomodernizacji, po częściowej inwestycji można wystąpić o płatność na zrealizowane prace. W twoim przypadku wymiana kotła jest jednym z etapów.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No dobrze. A można tylko złożyć wniosek przez internet, czy musi też papierowy i ile trzeba czekać na odpowiedź mniej więcej?.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Przez internet składasz, rejestrujesz a wymagane dokumenty dostarczasz do NFOŚ. Czas zależy od ilości oczekujących. Od momentu złożenia można rozpocząć modernizację.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Miał już ktoś odbiór roboty?. Jak to wygląda w praktyce, czepiają się wszystkiego żeby nie wypłacić? Chodzą po wszystkich pomieszczeniach szukając starych pieców, kominków nie spełniających wymogów, czy tylko zaglądają do kotłowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

ja juz czekam na podpisanie umowy od ponad miesiaca-wniosek zlozony w kwietniu, jak bedzie wygladal odbior-mam planowany na koniec 2021 to napisze, podobno piec kuchenny moze zostac -tylko nie uzywany a ktos inny mowli ze nie mooze, wszystko sie okaze kiedys tam-jak beda pieniadze....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj chyba nie może...Podobno tylko kominek do celów ozdobnych, ale przewód kominowy musi być zamurowany. Chyba, że coś się zmieniło w programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Kominek z płaszczem wodnym na 100% do likwidacji a inne to nie wiem. Trochę dziwny ten wniosek, bo nie przewiduje mojego przypadku. Mam dwa źródła ciepła, kocioł gazowy i miałowca, chcę zlikwidować miałowca i zostać przy gazie. A we wniosku jeśli wykaże 2 to tego kopciucha mam zastąpić ekologicznym. Nie ma opcji usunięcia i pozostawienia jednego. Musiałbym wstawić na pelet bo na ekogroszek też nie bo mam gaz ziemny. We wniosku podałem tylko kocioł gazowy a miałowca usunę przed zakończeniem termomodernizacji.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kopciucha tak czy siak musisz zlikwidować, żeby ubiegać się o termomodernizację, więc po co go wpisywać skoro nie chcesz go wymieniać , a gazowy spełnia wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Jakie zaświadczenie z Urzędu Skarbowego dołączaliście do wniosku Czyste powietrze. W moim przypadku jak mam tylko dochód z gospodarstwa i nie miałem innego dochodu od którego musiałbym zapłacić podatek złożyłem w US PIT 37 zerowy i dostałem zaświadczenie o dochodach 0 zł. Teraz okazało się, że NFOŚ interpretuje to jako jestem podatnikiem podatku dochodowego i przysługuje mi niższe dofinansowanie z tabeli tych co mogą uzyskać ulgę termomodernizacyjną.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Ten program to pic na wodę mam 45ha i już z tego tytułu po wpisaniu dochodu na podstawie wyliczeń GUS się nie kwalifikuję na dotację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

imienniku-ja zadnego pit-u nie skladalem - napisalem typowe podanie o wydanie zaswiadczenia  ze nie jestem platnikiem podatku ,zaplacilem jakies drobne ,nawet nie pamietam 19-21 zl i dostalem papier ,     we wniosku napisalem ze nie podlegam ale musialem doniesc zaswiadczenie, z us

w poniedzialek mam podpisac umowe- wiec napisze cos wiecej,

 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Servio    13

swoich ha mam 21, po wyliczeniu dochodu miałbym zwrotu 18 % ale tego Ci nikt nie powie  w moim przypadku tez od d*p.. strony robiłem heh najpierw ze swojej kieszeni ocieplenie wymiana kotła itd a potem łaziłem i dopytywałem o zwrot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28698

powiedzcie proszę, czy na ten program mogę otrzymać dofinansowanie na ocieplenie domu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelfigat
      Witam.
      Dysponuje autorskim przetestowanym i wdrożonym rozwiązaniem
       
      1. Zarządzanie ksiegą bydła
      2. Zarządzanie ksiegą weterynaryjną
      3. Zarządzanie przemieszczeniami
       
      Program umożliwia szybkie wprowadzanie duzych ilosci danych zarówno o sztuckach jak i przemieszczeniach
      Wydruki zgodne z ARMiR oraz export do popularnych formatów.
       
      Cena do negocjacji.
      Możliwość rozbudowy.
       
      Kontakt: donio78@gmail.com
      tel. 668 145 091
    • Przez Jarpo16x
      Witam . Mam pytanie, czy ktoś z was używa jakiegoś programu komputerowego do zarządzania stadem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym???Chodzi mi o liczenie wyników produkcyjnych macior itp. Jedyny program jaki mi przychodzi do głowy to ANAPIG ale jest on trudny w obsłudze, nie intuicyjny Pozdro.
    • Przez sajmonM8
      Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
    • Przez bel920
      mam program rolno środowiskowy - poplony zimowe i rolnictwo zrównoważone więc w pole mogę wjechać przepisowo dopiero od 1 marca ale mam w tym roku dużo więcej pracy w polu niż zwykle i ładna pogoda , ziemia sucha więc w polu już można by robić - obornik rozwozić czy nawozy i pytanie jak ziemia rozmarznięta to moge te pare dni prędzej w jechać i jakie kary są za to. Dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj