Gość łorawiok

Program "Czyste Powietrze"

Polecane posty

Gość   
Gość

Na darmo z amerykański umowy by nie podpisywali 😆 

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6

no to kto w koncu ma rcje? jeden mowi ze piec na gaz ma byc tylko i wylacznie, drugi ze jak nie ma gazociagu to moze byc paliwo stale. jak nie mam gazociagu, kupie piec na wegiel to juz okien nie wymienie? nic juz nie rozumiem z tego co piszecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I namawiać by nie trzeba było,po cholerę mam drzewo rabać, a tak wisi szafeczka Biała i czyściutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
14 minut temu, konrad1990 napisał:

Powiedziane było jasno na spotkaniu. Piece na paliwo stałe tylko w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia sie do sieci gazowej czyli praktycznie nigdzie bo zdecydowana większość kraju jest zgazyfikowana. Nawet jak mam pięć na wegiel/drewno itd klasy 5 to jest do wyrzucenia i trzeba kupić gazowy. Wtedy można wnioskować o cos nastepnego- inaczej pozamiatane.

Jeśli już masz piec 5 klasy  , to nawet gdy istnieje  możliwość podłączenia do sieci gazowej , możesz ubiegać sie o dofinansowanie termomodernizacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jak niema gazu to może być na pellet i( chyba olej opałowy i eko-groszek) .Rolnik1973 to jest najmniejsza suma jaką trzeba wydać na dofinansowanie  najczęściej jest to koszt 6000zł piec i 4000robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
45 minut temu, DanielFarmer napisał:

Kolego łorawiok jak jesteś obeznany to wrzuć tu przykład pieca na węgiel/drewno który spełni ta surowszą normę?

Wpisz w wyszukiwarce " kotły na paliwo stałe EKODESIGN ". Biorę pierwszy z rzędu ; węgiel orzech .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15355

No ale mi chodziło 7000 na gaz na sezon nie na piec, i tak co roku po 7000 to lepiej do lasu pojechac i sękacza przytargać.

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

w tamtym roku wysłużył mi się piec po 17 latach i tez bylem w kropce , kupić kopciucha czy z podajnikiem ,

dumałem rozmyślałem i doszedłem do wniosku takiego jak @Rolnik1973 pisze

jak z podajnikiem(wiadomo wygoda i nietrzeba często do kotłowni zaglądać) to w skład opału wchodzi tylko ekogroszek albo pelet bo dodatkowa komora z rusztami wodnymi na drewno jest bardzo mała i niestety musiał bym co półgodziny podrzucać, a na całą zime trzeba było by z 5ton groszka więc piec + opał to jednorazowo koszt pond 10k 

a że mam dużo lasu, krzaki w rowach tez rosną, kupić rębaka i wio

więc ekonomicznie padło na kopciucha, kilka dni poświęcić w roku i drewna można naciąć na całą zime, oczywiście z 1tone grubego węgla dokupic na mrozy 

Edytowano przez marulekk
  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw    6
8 minut temu, Azor07 napisał:

Jak niema gazu to może być na pellet i( chyba olej opałowy i eko-groszek) .Rolnik1973 to jest najmniejsza suma jaką trzeba wydać na dofinansowanie  najczęściej jest to koszt 6000zł piec i 4000robota

ale przeciez ktos wyzej pisal ze i na wegiel i drewno tez moze byc? a w takim piecu na groszek czy na pelet mozna palic drwnem czy to jest niemozliwe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Na dofinansowanie z tego co mi powiedzieli to nie może być na węgiel . Mój jest na węgiel i drewno i ma 5 klasę emisji i taki można zakładać w nowych budynkach bo od tego roku chyba od lipca nie wolno sprzedawać i zakładać poniżej 5 klasy . Raczej nie można bo tam jest inne palenisko ,ale można to palenisko zdemontować i się da, pewnie też zależy od producenta pieca . Tylko te piece są drogie bo mają podajniki . Ja jak załaduję troche drzewa i węgla to ok.5gdz nie zaglądam ,a później to zależy od temperatury na zewnątrz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7201

Z tego co ja zrozumiałem to aby starać się o cokolwiek okna, ocieplenie z termomodernizacji musi być kocioł 5 klasy (u nas gazu w gminie nie ma). Jeśli chcesz dofinansowanie na piec musi spełniać te bardziej rygorystyczne normy ekodesign, o których pisze łorawiok. Tak jak już ktoś wcześniej powiedział na tych gminnych zebraniach było tyle konkretnych informacji ile w ulotkach... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

@wieslaw . Nie znam się na piecach , ale ubiegając się o dofinansowanie na piec , nie może on posiadać rusztu awaryjnego . Wiadomo że jak będzie z podajnikiem na ekogroszek , to nie włożysz tam drewna . Jeśli wybierzesz  piec wsadowy czy zasypowy wtedy pewnie wszystkim możesz palić . Różnice w budowie pieców  w zależności  do czego jest przystosowany   wynikają z tego żeby maksymalnie wykorzystać potencjał danego paliwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja dziękuję za ich dofinansowania najlepiej na tym wyjdą producenci pieców i styropianu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
Nie bójcie się tak tego gazu. Ja ogrzewam 200m2 dom gazem z butli bo nie mam gazociągu i 2200 litrów gazu prawie wystarczyło na rok łącznie z grzaniem wody w lato i kuchenka. Kupowałem w sierpniu po 1.47 zł za litr co daje 3500zl więc sądzę że to nie jest jakaś kosmiczna kwota. Oczywiście duże znaczenie ma izolacja termiczna domu. W nieocieplonym na pewno taka zabawa byłaby droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52

no właśnie nie możesz. Tak twierdzili Ci co u nas prowadzili spotkanie. Pytalismy co z nowym piecem który spełnia normy to padła odp, że złomowanie i tylko gazowy i, że innej drogi nie ma tylko gaz. (u nas wszędzie jest gaz doprowadzony) Nic nie zmyslam. Pisze to co słyszeliśmy. Wujek był na drugim spotkaniu dodatkowo i to samo słyszał. Chyba, że nas w błąd wprowadzali Ci co się niby mieli na tym znać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
16 minut temu, staszek131415 napisał:

To ja dziękuję za ich dofinansowania najlepiej na tym wyjdą producenci pieców i styropianu

I jeszcze banki, a ci co się nie załapią do programu i na własną rękę zechcą działać, zasponsorują dofinansowanie dla reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

koper88 Metry do ogrzewania to liczysz dom na zewnątrz np.10mx10m +piętro ,czy dodajesz wymiary wewnętrzne pokoi ?. Jakiej firmy zakładałeś piec ?

konrad1990 mi też tak powiedzieli, bo u nas też jest gaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
Mam parterówke. 200m2 posadzki to można powiedzieć że to wymiary pokoi. 12 cm styro w posadzce, 18 na ścianach i 20 na stopie. Piec mam firmy vaillant z zasobnikiem wody. Hydraulik mnie przestraszył że drogie części do niego ale póki co nic się z nim nie dzieje przez 2 lata. Osobiście na nic bym już nie zamienił takiego sposobu ogrzewania.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
1 godzinę temu, Rolnik1973 napisał:

No ale mi chodziło 7000 na gaz na sezon nie na piec, i tak co roku po 7000 to lepiej do lasu pojechac i sękacza przytargać.

Sekacza z swojego lasu 

Albo pare susek z państwowego i kasa sie zgadza 

 a nie wydac tak poprostu 7 tys...

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7201

Trzeba się skręcać i ocieplać bo jak to wszystko ruszy to materiał i robocizna będzie x200% tak jak z mgr. 

Nikt się nie boi gazu, jeśli miałbym kupowac cały opał to pewnie że rozglądał bym się za czymś wygodniejszym... ale kilka hektarów lasu z samych prac porządkowych, przecinek sporo co roku się uzbiera. Drewno z budowy i rozbiórki dachu zapas na 3 lata. Troche pracy i praktycznie za darmo mamy grzanie. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darek578
      Witajcie w tym roku chce po raz pierwszy złozyć wniosek na dopłaty rolnosrodowiskowe. Moze ktos wytłumaczyłby mi na czy to polega zanim pojade do ODRu lub Agencji żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć. Chciałbym starać sie o 1 wariant czyli rolnictwo zrównoważone.
       
      Dzięki i Pozdrawiam
    • Przez pawelfigat
      Witam.
      Dysponuje autorskim przetestowanym i wdrożonym rozwiązaniem
       
      1. Zarządzanie ksiegą bydła
      2. Zarządzanie ksiegą weterynaryjną
      3. Zarządzanie przemieszczeniami
       
      Program umożliwia szybkie wprowadzanie duzych ilosci danych zarówno o sztuckach jak i przemieszczeniach
      Wydruki zgodne z ARMiR oraz export do popularnych formatów.
       
      Cena do negocjacji.
      Możliwość rozbudowy.
       
      Kontakt: donio78@gmail.com
      tel. 668 145 091
    • Przez Jarpo16x
      Witam . Mam pytanie, czy ktoś z was używa jakiegoś programu komputerowego do zarządzania stadem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym???Chodzi mi o liczenie wyników produkcyjnych macior itp. Jedyny program jaki mi przychodzi do głowy to ANAPIG ale jest on trudny w obsłudze, nie intuicyjny Pozdro.
    • Przez sajmonM8
      Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj