Gość łorawiok

Program "Czyste Powietrze"

Polecane posty

Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Składał ktoś wniosek o dotację na wymianę okien z programu " Czyste Powietrze " ?. Okna takie muszą być zamontowane równo z licem ocieplenia . Czy można je zamontować w tradycyjny sposób , jeśli elewacji nie zamierzam na razie docieplać ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228
jak z licem ocieplenia??? na czym miałoby to się trzymać? jeszcze między ścianą a ociepleniem jest pustka powietrzna.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Według producenta tzw cieply montaz z tego co slyszalem. Ale czasami lepiej u źródła dopytac bo gdzies slyszalem ze np jak ktos ma stare okna i nieocieplony budynek to na wymiane pieca nie dostanie. to rozne rzeczy moga wyjsc i przy oknach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

@ChiquitaB Na piec dostanę bezwarunkowo . Wymiana pieca jest konieczna żeby skorzystać z np . dofinansowania do okien . Zadałem pytanie do WFOŚ już dwa miesiące temu i nie odpowiedzieli .  Zachęcają , a nie odpowiadają , jakieś jaja , pewnie sami nie wiedzą . Wszędzie można znaleźć odpowiedzi na banalne pytania , ale wątpliwości interpretacyjnych nie potrafią wyjaśnić nawet na szkoleniach . @master20002 . Normalny debilizm , chyba po to żeby nikt nie skorzystał z programu . Wyobraź sobie że te okna mają się trzymać na  wystających na zewnątrz metalowych profilach zamontowanych we wnęce okiennej . Takie okno ciężko w ogóle zamontować , nie mówiąc już o tym że może wypaść i kogoś zabić .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
do takiego montażu okien w ociepleniu są specjalne mocowania. stosuje się je np. w domach tzw energoszczednych/pasywnych. Nie wiem ile to kosztuje, ale jako minus takiego rozwiązania zawsze podają wysoki koszt. Oczywiście stosując takie cuda nie ma sensu stosować zwykłych okien - okna tez muszą być o niskim współczynniku przenikania ciepła. Takie okno tez kosztuje 2..3x tyle co zwykle.Troche bez sensu jeśli każą stosować takie rozwiązania przy starym domu. Z takiego domu nigdy nie zrobi się domu super energooszczednego czy pasywnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Żeby spełnić wymagania współczynnika z programu , okno musi być trzyszybowe . A takiego  sposobu montażu nie widziałem nawet w nowo budowanych domach . 

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
Nie są powszechnie stosowane ale są. Oprócz ekologii decyduje jeszcze ekonomia. Szyba trzyszybowa- to jeszcze mało. Oprócz szyby, może nawet ważniejsza, jest rama. I ona robi cenę okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

ogólnie cały ten program jest do bani i wymyślony chyba tylko po to żeby było czym się chwalić w telewizji.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

pewnie mają tyle samo kasy na niego, co na różne inne programy wsparcia rolnictwa po odliczeniu pieniędzy z unii. Dużo propagandy, gadania, chwalenia, a jak co do czego kasa jest dostępna tylko teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek313    54
też słyszałem jak chcesz zrobić to robisz po kolei np okna, ocieplenie, kotłownia, piec, jak dom nie ocieplony na piec nikt kasy wtedy nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Każdy coś słyszał tylko konkretów brak. Odnośnie okien to już od 2017 roku zmieniły się przepisy i do budynku mieszkalnego nie można montować okien o współczynniku przenikania ciepła dla całego okna Uw powyżej 1,1 W/m^2K ( oprócz okien połaciowych  tzn. dachowych dla którycz jest 1,3 ). Sposób montażu nie zmienia tego współczynnika i nie ma z nim nic wspólnego. Montaż okien to najważniejsza sprawa w tej całej zabawie, a zakładanie w starym budynku bardzo szczelnych okien ma tyle z ekologią, że jedynie ładnego grzyba można wyhodować :).

Montaż okien tradycyjny, ciepły ( taśmy paroszczelna i paroprzepuszczalna ) oraz montaż w strefie ocieplenia to różne technologie, więc co ma program z tym wspólnego?

N]Jeszcze trochę i okaże się, że najłatwiej wymienić kocioł na paliwa stałe na gaz i tyle będzie z wielkiego szumu w mediach. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
każdy musi sobie policzyc czy np taka wymiana kotła na dofinnadowanie bedzie opłacalna mi mogą dolozyc max 40%wiec ni jak to sie nie oplaca kociol 5 generacji 2xdrozszy. montaż 3x razy drozszy bo musi byc wykwalifikowana firma. a zwykly piec wstawi mi okoliczny rzemieslnik

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354
36 minut temu, wladek313 napisał:

też słyszałem jak chcesz zrobić to robisz po kolei np okna, ocieplenie, kotłownia, piec, jak dom nie ocieplony na piec nikt kasy wtedy nie da

U nas było że od pieca zaczynać, jak nie ma pieca to na nic nie daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1990    52

Byłem, słuchałem i dla mnie to kolejna propaganda połączona z szantazem... Jak założysz piec gazowy to otwiera drogę do reszty. Nawet jak masz kocioł 5 generacji na paliwo stałe to musisz go zastąpić gazowym... Nabijanie kasy gazociagom a tylko patrzeć jak gaz pójdzie w górę... Inwestycja zapewne się zwróci ale nie bebeficjentom tego programu. Pozatym pic na wodę, że to dla tych co mają niskie dochody... Dotacja liczy się do dochodu więc z automatu straci taki delikwent wszystkie profity, kredyt zapewne musi wziąć bo skąd wylozy najpierw pieniądze i jeszcze przyjdzie rachunek za gaz to komornik zapuka do drzwi niedługo potem. Gaz jest wygodnym rozwiązaniem to fakt choć nie takim tanim ale jak kogoś stać to dobra rzecz. Tylko nie w takim kształcie jak ten program proponuje bo to kolejny sposób żeby nas uzależnić od Państwa... Takie moje zdanie na ten temat a zgadzać się nikt z tym nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Jestem dobrze zorientowany w tym programie . Wątpliwości są tylko interpretacyjne . @wladek313  Nie jest tak jak piszesz , tu @Rolnik1973 ma całkowitą rację . Wymiana pieca , jeśli stary nie spełnia wymogów jest konieczna żeby ubiegać się o dofinansowanie ocieplenia , okien , drzwi itd. @akmaly . Nowo powstałe budynki muszą mieć tylko odpowiedni stopień przenikania , sposób montażu  ich nie dotyczy , ale też muszą te okna sfinansować ze swoich środków . Dofinansowanie okien dotyczy tylko domów wybudowanych przed 2004 rokiem , lub później jeśli mają piec nie spełniający wymogów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
łorawiok a dochód się liczy tak jak wszędzie czyli od członków rodziny czy od domowników?Bo to zasadnicza różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Nie chce mi się wstukiwać wszystkiego . Gdybyś podał ilu was jest to bym ci wyliczył . Zasadniczo od domowników , ale np . jeśli właściciel domu mieszka z dziećmi które ukończyły 25 rok życia , to nie wlicza ich do stanu , chyba że te mają pierwsza grupę inwalidzką i rodzic pobiera na nie świadczenie pielęgnacyjne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Jeśli właściciel domu mieszka z rodzicami to musi wliczyć ich do stanu . Liczbę domowników i dochód na osobę wylicza się analogicznie jak w programie RODZINA 500+ , inaczej niż w systemie opieki społecznej .

Edytowano przez łorawiok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

A przepraszam , namieszałem . Dochód  wylicza się tak jak w programie 500 + , z tą różnicą , że jak w tym domu mieszkają jeszcze dziadkowie , lub osoby obce , ale wspólnie z tobą gospodarujące to ich też wliczasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Jeśli nie wezmę pożyczki na kwotę z poza dofinansowania to nici ze wszytskiego? Ale i tak mi to nie grozi, przy moim dochodzie łaskawcy dają ulgę podatkową. Ciekawe tylko jak rolnik ma z niej skorzystać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Ha ha . A mnie akurat wszystko pasuje . Żeby tylko nie wymyślali jakichś cudów architektonicznych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Piec na węgiel i drewno spełnia wymagania programu?ocieplenie stropu (wylewka na poddaszu) i ocieplenie ścian metodą tradycyjną jest refundowane?ogólne zasady znam dobrze,kwestia co można zrobić w ramach tego a co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darek578
      Witajcie w tym roku chce po raz pierwszy złozyć wniosek na dopłaty rolnosrodowiskowe. Moze ktos wytłumaczyłby mi na czy to polega zanim pojade do ODRu lub Agencji żeby się czegoś konkretnego dowiedzieć. Chciałbym starać sie o 1 wariant czyli rolnictwo zrównoważone.
       
      Dzięki i Pozdrawiam
    • Przez pawelfigat
      Witam.
      Dysponuje autorskim przetestowanym i wdrożonym rozwiązaniem
       
      1. Zarządzanie ksiegą bydła
      2. Zarządzanie ksiegą weterynaryjną
      3. Zarządzanie przemieszczeniami
       
      Program umożliwia szybkie wprowadzanie duzych ilosci danych zarówno o sztuckach jak i przemieszczeniach
      Wydruki zgodne z ARMiR oraz export do popularnych formatów.
       
      Cena do negocjacji.
      Możliwość rozbudowy.
       
      Kontakt: donio78@gmail.com
      tel. 668 145 091
    • Przez Jarpo16x
      Witam . Mam pytanie, czy ktoś z was używa jakiegoś programu komputerowego do zarządzania stadem trzody chlewnej w cyklu zamkniętym???Chodzi mi o liczenie wyników produkcyjnych macior itp. Jedyny program jaki mi przychodzi do głowy to ANAPIG ale jest on trudny w obsłudze, nie intuicyjny Pozdro.
    • Przez sajmonM8
      Szukam programu na nokię e71 z symbianem narazie nic nie mogę znależć z góry dziękuje za pomoc
    • Przez RolnikInformatyk
      Witam wszystkich forumowiczów!
       
      Jestem studentem piszącym obecnie pracę inżynierską. Tematem mojej pracy inżynierskiej jest Aplikacja wspomagająca pracę gospodarstwa rolnego i księgowość. Elementy jakie zawarłem w programie:
       
      - wystawianie i przechowywanie, drukowanie faktur
      - tworzenie miesięcznych zestawień kupna/sprzedaży wymaganych przez Urząd Skarbowy
      - przechowywanie informacji o obecnym stanie naszego stada
      - prowadzenie ksiąg przybycia/ubycia bydła i trzody chlewnej
      - przypominanie rolnikowi o fakcie, iż dany buchaj kończy niedługo 30 miesięcy i należy pomyśleć o jego sprzedaży
      - przechowywanie informacji o stosowanych środkach ochrony roślin i nawożeniu upraw
      - przechowywanie informacji o uprawach, plonach, działkach rolnych i odmianach stosowanych roślin
      - tworzenie raportów finansowych, i raportów z analizy jaki nawożenie/chemia, klasa ziemi, odmiana zboża, pogoda miała wpływ na plonowanie.
       
      Moim pomysłem na rozwój jest zaprojektowanie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która pozwalała by rolnikowi za pomocą GPS obliczać powierzchnie działek rolnych. Aplikacja taka by synchronizowała się z aplikacją na komputerze i na mapach rysowała by działki. Kolejnym pomysłem jest utworzenie modułu pomagającego planować zasiew i zarządzanie stadem zwierząt.
       
       
      Mam ambitne plany rozwijać ten projekt również po obronie pracy, dlatego zwracam się do was forumowicze czego byście wymagali od podobnej aplikacji. Jestem gotów na wszelkie sugestie.
       
      Proszę o odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj