zxy

Regulacja sprzęgła w td80d

Polecane posty

zxy    0

Temat założyłem bardziej z ciekawości niż potrzeby, chociaż w przyszłości na pewno mi  się przyda.

Jak to jest z tą regulacją w NH TD80D?

Pedały w podłodze- regulacja nie odbywa się  za pomocą linki, lecz cięgna pod kabiną.

Jeśli sprzęgło bierze za wysoko to trzeba cięgno popuścić czy podkręcić? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić ;D

Lepiej żeby było trochę luzy jałowego czy "na sztywno"?

Nie wiem czy poprawie rozumiem definicje luzu jałowego. W moim toku myślenia sprzęgło nie bierze od razu lecz po wciśnięciu pedału o te kilka mm, jeśli moje myślenie jest złe to będę wdzięczny za prawidłowe wytłumaczenie i odpowiedź na pytania.

jarecki    1233

sprzegło jest jednostopniowe .luz musi byc , jedna trzecia skoku sprzegł to luz a  dwietrzecie skoku to wysprzeglenie .luz musi byc zeby tarcze swobodnie sie z sobą stykały [sprzegło suche tam jest chyba ] regulacja za pomocą linki tak jak chamulec reczny w rowerze 

Edytowano przez jarecki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mamjuzdosc
      Witam, Jaki powinien być luz zaworowy w silniku Deutz 1000.6 AT 130KM, traktor Same Antares II 130 Turbo?
      Nie znalazłem nigdzie konkretnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    • Przez Theprzemo205
      Witam i z góry dzieki za odpowiedz. A więc najprawdopodobnej pojawi się na gospodarstwie belarus 82. Chciałbym aby ten ciagnik ciągal prase belujaca tylko on ma jedno stopniowe sprzęgło więc jak prasować kości trawe itp. Może ktoś mi wytlumaczy ?
    • Przez JasiekAgriculture
      Witam mam problem z ciagnikem same Explorer 60 88r mam spory luz na pedale sprzęgła przez co rewers wchodzi ciezkawo z lekkim zgrzytem wie ktoś może jak podregulowac pedał lub co innego zrobić? 

• Przez adamek1942
      Witajcie ;] czy jest możliwość  aby wałek sprzęgłowy  się cofnął w stronę skrzyni  przy wymianie sprzęgła ???  po wymianie sprzęgła wyje skrzynia a nie wyła ani grama, przy składaniu słychach było jak ten wałek wskoczył lekko ale może to lekko było za mocno ??
      Dekielek za pompa nie był odkręcany, ale wiem ze są tam nakrętki 2  właśnie od regulacji tego wałka, jest możliwość aby się one odkręciły i ten wałek się przesunął,  czy raczej  łożyska z wałkiem poszły razem - jeżeli tak  to jak tymi nakrętkami skręcę to ten wałek się cofnie z powrotem  chodź by trochę ???  
      Podpowiedzcie coś ;]    Pozdrawiam
    • Przez Bartekoblak1234
      Panowie mam problem ze sprzęgłem w swoim jelonku pochodził w rembaku walcowym ze 2 godziny.  Z chwilą wciśnięcie pedału sprzęgła nie dałem rady wrzucić biegu,jeden wielki zgrzyt. Pomyślałem że to może coś z chdrauliką to wymieniłem górną pompke.po odpowietrzeniu i ruszeniu, pierwsze wrażenie myślę spoko "działa" ale po chwili a piać brak sprzęgła!  Doradźcie mi czy to może być wysprzęglik( stan płynu jest taki sam jak przy odpowietrzaniu).czy może coś z tarczami...

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj