alvaroalvaro78

Poszukiwany programista do stworzenia aplikacji obliczającej zapotrzebowanie NPK i mikro

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
alvaroalvaro78    141

Wczoraj podczas obliczania wartości NPK oraz mikro pod uprawy przyszło mi do głowy ze można by "spłodzić" prostą aplikację wykonującą tą czynność. Ustawiało by się roślinę główną i przewidywany plon, przedplon,poplon, zasobności gleby(a co za tym idzie zwiekszenia lub zmniejszenia dawek), PH, czy słoma/liście buraczane zostają na polu (jeśli tak to ile azotu trzeba na mineralizacje i ile to wniesie NPK do gleby z uwzględnieniem dostępności w latach ) czy obornik czy inne mineralne (i rownież wartości dostępności w danych latach ) . Można by też wprowadzić dostępne na rynku nawozy tak aby sam obliczał potrzebne dawki i proponował nawozy... Niby program prosty ale sporo zmiennych ;) Ogólnie dziwie się że jeszcze nikt takiego programiku nie stworzył biorąc pod uwagę fakt OSN w całym kraju

Edytowano przez alvaroalvaro78
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Zależy czy będzie to tylko dlamnie czy wszystkich użytkowników forum niech więc wypowiedzą się zainteresowani...

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ciekawy pomysł, trzeba by zebrać do kupy wszystkie informacje. Jest to wykonalne, nawet w excelu. Osobiście zrobiłem sobie taką aplikację która wylicza mi dawki nawozów po podaniu zapotrzebowania npk. Dzieli je na przedsiewne i pogłówne, podaje w wariantach różnych nawozów, a po wpisaniu cen poszczególnych nawozów u lokalnych dostawców także koszt nawożenia.  To tak jakby jeden moduł gotowy. Wystarczy jeszcze zrobić zapotrzebowanie z uwzględnieniem tego co kolega napisał w pierwszym poście i by było. Zima teraz to można by się pobawić nad czymś takim.

Przechwytywanie.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ja mam zapotrzebowania buraka rzepaku i pszenicy oraz wartości które zostawiaja w glebie gdy zostawiamy słomę/liście. Mam też ilosci N potrzebne na mineralizacje. Wszystko na kartce. Trzeba by to zweryfikować i usrednić bo co opracowanie to inne wartości... Przy doborze nawozów dobrze gdy brane pod uwagę byly tylko formy rozpuszczalne w wodzie a nie w kwasach...

W wolnej chwili przeklepię materiały które mam w notatkach odręcznych chociaż do worda

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
wejdźcie sobie na ten też wmiare dobrze liczy, może nie jest bardzo rozbudowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Faktycznie jest a szukałem kiedyś coś takiego o nie znalazłem. Tak jak piszesz trochę mało rozbudowany ale gdyby na jego podstawie "spłodzić" wersję uzupełnioną to byłby elegancki program...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Ten uwzglednia mało zmiennych - a w zasadzie zadnych o języku nie wspominając... To juz duzo lepszy ten z IUNG

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Dane:

Słoma pszeniczna pozostawiona do przyorania

 

Masa słomy = ~0,46 x ilość ziarna w T

na rozkład 1T słomy potrzeba 6-12kg N w czystym składniku

Do ziemi z mineralizacji trafia odpowiednio (kg w czystym składniku) , w nawiasie jaki % dostępny w I roku:

N-6,4kg (25%)

P-1,1kg (20%)

K-11,7kg (50%)

Mg-0,9kg (40%)

 

Słoma rzepaczana pozostawiona do przyorania

 

Masa słomy = 1 x ilość ziarna w T

N-10kg (30%)

P-4kg (20%)

K-30kg (50%)

Mg-1,5kg (40%)

 

 

 

Liście buraka cukrowego pozostawione do przyorania

 

Masa "liści" = (~0,75 x ilość ton korzenia) / 10

N-30kg (~50%)

P2O5-11kg (25%)

K2O-63kg (~60%)

MgO-8kg (~62,5%)

CaO-10kg (62,5%)

Na2O-23kg (62,5%)

 

Jaka jest dostępność w kolejnych latach nie wiem, może ktoś będzie miał takie dane...

 

 

Zapotrzebowanie na 1T "ziarna/korzenia" ze/z "słomą/liśćmi":

składniki w kg/g:   PSZENICA          RZEPAK          BURAKI

N                             ~27kg                ~55kg               4kg

P2O5                         11kg                   24kg              1,8kg

K2O                           19kg                 ~55kg              6,5kg

CaO                            5 kg                 ~55kg           Na2O=1,4kg      

MgO                           4 kg                  ~9 kg               1,5kg

SO3                            9 kg                 ~25 kg              2,0kg

B                                 5 g                      60 g               8 g

Cu                               8,5 g                 ~25 g

Fe                               270 g

Mn                             82 g                      100 g            28 g

Mo                              0,7 g                   ~1,5 g

Zn                              60 g                   ~105 g              14 g   

 

Co do zasobności i związanym z tym dawkowaniem to przyjąć można że przy b.wysokiej zawartości dawki redukujemy o 50% a wysokiej 25%

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Rzeczywiście ten z IUNG nice :p nie widziałem wcześniej. Idea z aplikacją nice, jak zrobicie coś co nie będzie wymagało wypełnienia tryliona tabelek, rejestracji etc etc... to napewno znajdą się chętni :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Jak ktoś może niech wrzuci dane o obornikach i ich dostepności w poszczególnych latach. Miałem te notatki ale gdzieś mi je wcięło,poza tym urodziło mi się drugie dziecko a starszy syn ma ospę także "wesoło w domu" i nie mam tyle czasu ile bym chciał żeby posiedzieć przy "papierach" ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rafal13113
      witam
      mam takie pytanie do czego służy mikropompa w dużym ursusie i jakie mogą być objawy jeśli będzie ona nie sprawna
    • Przez przemek28_28
      Witam.
      Mam ogromna prośbe otóż poszukuję artykułu z TOP AGRAR na temat Wielki test 14 ciągników klasy 100 KM. Jeżeli ktoś jest prenumeratorem tej gazety i posiadałby ją lub posiada ja w wersji elektroniczniej byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez farmtraczek
      Witam
       
      Posiadam Ciągnik 73 km i prase Arobale 1212s ( Walcówka ) tak sobie daje rade z nią ale jak dobijam to ma co z nią robić
       
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jakie prasy mają małe zapotrzebowanie mocy ?
       
      Chciałbym taką kupić do 20 tys ?
    • Przez yacenty
      Rozwijamy się,
      szukamy ludzi do pracy.
      Umiesz programować w php? Znasz się na bazach danych?
      Zapraszam do kontaktu 600-655-997
      jacek@agrofoto.pl
      Pozdrawiam
      Jacek
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj