rolnikzwielkopolski12

kiedy lepiej kupywać cielaki ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam mam takie pytanie jaka pora roku jest lepsza na kupywanie cieląt słyszałem że gdy temp powietrza jest niższa jak 10 stopni to lepiej się powstrzymać od kupna . co sadzicie o tym ?? kiedy wy kupujecie cielaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja to wtedy jak się trafi i akurat mi potrzeba . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3875
Ja zaczynam w styczniu i koncze latem. Odpoje i jak podrosną to wiosną na polę. Sprzedaje też takie w wieku 18-24 miesiące- grudzień styczeń kiedy cena jest zazwyczaj najwyższa. Bydło zawsze jest najtańsze jesienią i na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

u mnie cielaki z tego co zauważyłem  dużo lepiej znoszą zime jak lato. Chociaz warunki maja bardzo dobre latem to i tak widać ze męcza sie z płucami. Zima takich problemów nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

zależy jeszcze jakiego się kupi, bo jak kupisz z milionem chorób to żadna pora nie pomoże, jak  kupisz to też zależy w jakich warunkach będą żeby nie było za zimno albo za gorąco i dużo wilgoci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a zauważyłeś większą liczbę zachorowań w tych kupionych w styczniu a tymi z np maja kiedy jest cieplej?

KrzysztofKrzyszto81

12 minut temu, micgal39533 napisał:

zależy jeszcze jakiego się kupi, bo jak kupisz z milionem chorób to żadna pora nie pomoże, jak  kupisz to też zależy w jakich warunkach będą żeby nie było za zimno albo za gorąco i dużo wilgoci

rozumiem zależy od towaru jaki kupimy i w jakich warunkach on będzie trzymany ale chciałem sie dowiedzieć czy pora roku ma jakieś większe znaczenie  

Edytowano przez rolnikzwielkopolski12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499
4 minuty temu, rolnikzwielkopolski12 napisał:

a zauważyłeś większą liczbę zachorowań w tych kupionych w styczniu a tymi z np maja kiedy jest cieplej?

KrzysztofKrzyszto81

zimą może wymagają więcej opieki ale ogólnie to jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

co roku u mnie sie powtarza czerwiec lipiec sierpien bardzo duzo problemów z płucami

lepiej jak maja chlodno niz jak mają siedziec w oborze pozamykanej  a jak sie drzwi otworzy to sama para... ja  zamykam tylko w  mróz na chwile zeby mi poidła odmarzły... jak tylko  odmarzna to otwieram. no chyba ze zapowiadaja ponizej -10 to na noc zamykam zeby jakas rurka nie pękła

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Mróz jest ,dlatego dobry że na samochodach u handlarzy wymrozi bakterie, żeby oni dezynfekowali samochody to i w lecie by nie było chorób .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
1 godzinę temu, Sokol2 napisał:

co roku u mnie sie powtarza czerwiec lipiec sierpien bardzo duzo problemów z płucami

 

to jest jedna pora ze względu na wysoką temp

kolejnym kiepskim okresem jest koniec października , listopad, grudzień i tzw zgnita pogoda ni to mróz ni ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

zawwsze tak samo w przyczepie do przewozu zwierząt

i tu akurat nie o sam przewóz chodzi , nawet te co są brane ok 20 km od gospodarstwa potrafia przychorować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

swego czasu wozilem sąsiadom cielaki najczesciej z jarmarku  ,i napatrzyłem sie jak sa transportowane w szczelnych zabudowach gdzie po otwarciu drzwi para szła a cieleta mokre  i szly na przyczepki z lipna plandeka przy sporym mrozie  ,toz to wolało o pomste do nieba 

soltys racja  nawet bakterie z nowego stada połoza sztuke , kwarantanne w izolatce robisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie odpukac nie bylo problemu ale ostatnio znajomi przez ta pogode biegunki i płuca u cielakow. Mam ladne pomieszczenie na 5 cielakow ale juz ich tam nir wstawiam, niski strop brak przeplywu powietrza i ciagle biegunki, stoi puste. Cielaki mam w stodole gdzie temp troche wyzsza niz na zewnatrz, wazne zeby mialy sucho i zero problemow. Kazdy kto widzi mowi ze mam ocieplic itp to sie smieje bo zyja jeszcze w innych czasach. Obore mam cala zime otwarta byle przewiewu po cyckach nie bylo i wilgoci, wentylator ustawiam nawiewny nad paszowym zaleznie od wilgotnosci powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R3mik10520    63

Wczesna jesień jak krowy z pastwisk zganiają, wtedy są najlepsze cielęta, a zimą jest też łatwiej je odchować :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

Najlepsze cielęta są z początku lata, sezon pastwiskowy to już mało gdzie istnieje, chyba że mowa o odsadach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
20 godzin temu, Tomasz78 napisał:

swego czasu wozilem sąsiadom cielaki najczesciej z jarmarku  ,i napatrzyłem sie jak sa transportowane w szczelnych zabudowach gdzie po otwarciu drzwi para szła a cieleta mokre  i szly na przyczepki z lipna plandeka przy sporym mrozie  ,toz to wolało o pomste do nieba 

soltys racja  nawet bakterie z nowego stada połoza sztuke , kwarantanne w izolatce robisz?

Mówisz  o Lipnie  z  kuj-pomorskiego.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
26 minut temu, Szymi40 napisał:

Mówisz  o Lipnie  z  kuj-pomorskiego.... 

Jemu chodziło o lipną czytaj kiepską plandekę:D

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
    • Przez Dczbcnv
      Witam
      Moj Cielak ma ok 3 miesiące i dzisiaj połknął gumową rękawiczek.  
      Co robic? Czy on zdechnie?
       
    • Przez Agri23
      Witam chciał bym się dowiedzieć czy można kupić cielaki z gór bezpośrednio od rolników nie od handlarzy jeśli tak to jaka jest cena cielaki mięsne albo mieszańce
    • Przez krowiarz87
      cielak jest chory .Wczoraj byl u niego weterynarz i dowal leki i sam nie wie co mu jest .wypróżnia jest normalnie nie ma biegunki ale  wczoraj  zrobil kupe  z krwia co to moze być . pije ale niechce sie podniesc . Weterynarz mowil aby posmarować denaturatem .  Pomoże mu to . Dać mu mleka z  zbożówką
    • Przez 840719
      Witam,
      mam pytanie odnośnie zakupu ziemi i założenie siedliska. 
      Mam 34 lata, urodziłam się na wsi więc "klimat wiejski" nie jest mi obcy. 
      Po liceum przeniosłam się do większego miasta i zaczęłam studiowanie (kierunek nie związany z rolnictwem).
      Studia skończone, jest wykształcenie wyższe, jest praca, jednak nadal "coś ciągnie" poza miasto. 
       
      Przejrzałam działki rolne i w oko wpadła mi taka o wielkości 65 arów z możliwością podłączenia wody i prądu.
      Według ustawodawcy muszę być "rolnikiem" aby zakupić taką działkę. 
      Czy w takiej sytuacji wystarczy tylko abym posiadała ukończone studia podyplomowe o kierunku rolnictwa (???)
      a przy ewentualnym zakupie sprzedawca zgłosił to do ANRu??
       
      pozdrawiam i dziękuje za pomoc
      Monika
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj