alvaroalvaro78

Jaką korekcję wybrać - najlepszy stosunek dokładności do ceny?

Polecane posty

agromichal    118
RTN, 2cm dokładność, sygnał po sieci telefonii komórkowej. 1500 roczne opłaty, jak dla mnie lepszej niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3865
8 godzin temu, agromichal napisał:

RTN, 2cm dokładność, sygnał po sieci telefonii komórkowej. 1500 roczne opłaty, jak dla mnie lepszej niema

w którym to jest systemie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

yacenty napisał:

8 godzin temu, agromichal napisał:

RTN, 2cm dokładność, sygnał po sieci telefonii komórkowej. 1500 roczne opłaty, jak dla mnie lepszej niema

w którym to jest systemie?

Ag leader, pobiera poprawkę przez ntrip, tj. Po sygnale sieci komórkowej, o ile się nie mylę u konkurencji nazywa się to jako rtk net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Sygnał będzie najtańszy - z ASG Eupos - zgadza się.

Ale żeby odbierać sygnał RTK musisz kupić jednorazowe odblokowanie z EGNOS do RTK około 4800 -5000 Euro netto. Modem GSM to koszt około 1000-1400 Euro netto. W niektórych panelach odblokowanie dodatkowo GLONASS (w niektórych jest odblokowane w standardzie).

Jeżeli nie wykonujesz prac bardzo dokładnych typu pielenie, uprawy mieędzyrzędowe, produkcja warzyw, warto zastanowić się nad inną opcją.

Jest też opcja taniego panela o dokładnośći +/- 25cm w EGNOSie z możliwością ISOBUS, VRA, SectionControl, prowadzenie elektryczne, hydraulika i fabryczne przygotowanie,  następnie +/- 15 cm (rok do roku +/-50cm - odpowiednik Trimble Range Point - abonament roczny 350-400 Euro/rok w zależności od firmy) - tu koszt jednorazowy 870 Euro z zakupem nowego panela (w niecałe 2,5 roku opłacania Range Point kod jest już spłacony a Ty masz dożywotnio +/-15cm (korekcja GPS+Glonass).

Następnie dokładność +/- 5cm (rok do roku +/- 5cm) - zakup korekcji min.3 miesiące (480 Euro netto). Jeżeli założysz, że przez 3 najważniejsze miesiące będziesz (siewy/uprawy) będziesz korzystać z sygnału płatnego a później ze standardowego - to przez 13 lat możesz pracować, żeby zrównoważyć zakup RTK. Przez 13 lat technologia idzie tak do przodu, że zapewne po 8-10 będziesz chciał wymienić sprzęt na nowy. Do tego jesteś do przodu z kasą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Akurat kończę konfigurację ASG eupos koszty sygnału rzeczywiście zerowe tygodniowy 54 zł miesięczny 180zł RTN pojedyńcza baza RTK jeszcze taniej 25 zł i 84 zł miesiąc to prawie za darmo porównując dokładność szybkość inicjacji i elastyczność okresów abonamentu. Wiedząc że potrzebuję sygnał zamawiam internetowo opłacam BLIK i sygnał dostępny nigdy więcej  żadnych innych korekcji .Szkoda że nie informują o tej opcji użytkowników ale to ich kasa i nie mała .Mając odrobinę odwagi troszkę ryzyka to można wszystko (z wyjątkiem odblokowania RTK) kupić za dosłownie psie pieniądze (porównując z cennikami i ofertami )oczywiście jeszcze wiedza i czas ale w sam raz zajęcie na zimę . A nie czarujmy dystrybutorzy i serwisy GPS to zwarta i zamknięta grupa nastawiona na kolosalne zyski których celem jest wydusić przy każdej okazji płatność ale luksus kosztuje i będzie kosztować jeśli nie powstanie konkurencja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3865

czyli co odblpkowuje gfx do rtk i co jeszcze potrzebuje?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

na GFX nie znam konfiguracji natomiast mankamentem jest że w jednym czasie może być z jednego abonamentu obsługiwana  jedna nawigacja  czyli jeśli pracują dwa ciągniki korekcję odbierać może tylko jeden   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118
Przepiorek napisał:

Sygnał będzie najtańszy - z ASG Eupos - zgadza się. Ale żeby odbierać sygnał RTK musisz kupić jednorazowe odblokowanie z EGNOS do RTK około 4800 -5000 Euro netto. Modem GSM to koszt około 1000-1400 Euro netto. W niektórych panelach odblokowanie dodatkowo GLONASS (w niektórych jest odblokowane w standardzie). Jeżeli nie wykonujesz prac bardzo dokładnych typu pielenie, uprawy mieędzyrzędowe, produkcja warzyw, warto zastanowić się nad inną opcją. Jest też opcja taniego panela o dokładnośći +/- 25cm w EGNOSie z możliwością ISOBUS, VRA, SectionControl, prowadzenie elektryczne, hydraulika i fabryczne przygotowanie,  następnie +/- 15 cm (rok do roku +/-50cm - odpowiednik Trimble Range Point - abonament roczny 350-400 Euro/rok w zależności od firmy) - tu koszt jednorazowy 870 Euro z zakupem nowego panela (w niecałe 2,5 roku opłacania Range Point kod jest już spłacony a Ty msamasz dożywotnio +/-15cm (korekcja GPS+Glonass). Następnie dokładność +/- 5cm (rok do roku +/- 5cm) - zakup korekcji min.3 miesiące (480 Euro netto). Jeżeli założysz, że przez 3 najważniejsze miesiące będziesz (siewy/uprawy) będziesz korzystać z sygnału płatnego a później ze standardowego - to przez 13 lat możesz pracować, żeby zrównoważyć zakup RTK. Przez 13 lat technologia idzie tak do przodu, że zapewne po 8-10 będziesz chciał wymienić sprzęt na nowy. Do tego jesteś do przodu z kasą.  

Z cenami to poleciales, z dokładnością jest tak. Piszę że masz te 2cm a w praktyce masz 4/5, to jest pole i nieraz zdarza się błoto i poślizg, sam egnos jest nic nie warty bo ciężko jest później trafić w te same ślady, a 5 tys euro z eg na rtk? Coś chyba nie tak. Opłata dożywotnia za rtn kosztowała mnie 1500zl brutto. Sygnał na euposie jak kolega pisze kosztuje bardzo mało. Dodatkowo nie wyobrażam pryskać kukurydzy w dokładność 15 cm a ty bardziej siac cokolwiek. Jak ma być dziadostwo od góry to po co wogole stosować taka nawigację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

z egnosa na rtk odblokowanie 1800euro i 1800 euro za abonament więc do 5000 już niewiele brakuje natomiast z jakiej firmy odblokowanie rtn jest 1500 zł o ile mi wiadomo to RTN działa tylko w przypadku odblokowania RTK przynajmniej w CFX  dokładność rtn rzeczywiście 2 cm z tym że nie zapominajmy o konfiguracji samego prowadzenia. Po siewie QQ zamierzam na próbę opłacić RTK z jednej stacji to już zupełna darmocha 25,20 zł tydzień i  84 miesiąc dokładność podobna z tym że istotny wpływ ma odległość od stacji referencyjnej  . Niema co czarować opłaty rzędu 1800 euro to bandytyzm i tylko naiwni z tego korzystają bo ani jakość ani szybkość nie jest porażająca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118

Gdzie ty masz opłaty 1800 euro? Przejście z rtk na rtn jest banalnie proste, nikt nie każe ci korzystać ze stacji... Dużo to ci trzeba do korzystania z rtn? Przecież tam masz opłatę 1540 brutto! Za rok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

pisałem o odblokowaniu i abonamencie RTK np Trimble  i nie rozumiem tych którzy płacą właśnie taką kasę podczas gdy można mieć to za psie pieniądze  bo biorąc rtn pół roku + 2 miesiące to 1200 zł zimą nie potrzeba  a można jeszcze bardziej ograniczyć koszty kupując na czas uprawy i siewu RTN a pozostałe RTK  z eupos  A pytałem gdzie odblokowanie RTN jest za 1500 zł jak pisałeś z jakiej firmy nawigacja  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3865

Jak widzę że mam zapłacić za odblokowanie rtk 1800e a później jeszcze 400e rocznie abonament to chyba wolę zostać przy rtx cp, gdzie mam dokładność 3.8cm i cenę 1050e za rok


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Chłopaki, trochę mylicie pojęcia.

Jeżeli masz odbiornik który w standardzie pracuje na darmowym sygnale EGNOS.

Żeby móc pracować i odbierać korekcję RTK, W pierwszej kolejności musicie odblokować odbiór poprawek RTK. Czyli kupić licencję DGPS to RTK.

Żeby odbierać poprawki z serwisu ASG-EUPOS musisz mieć modem lub jeżeli to mozliwe (np panel GPS posiada WI-Fi i można nim otrzymać korekcję RTK), za pomocą hot-spotu w tel. komórkowym.

 

Inna sprawą jest rodzaj dystrybucji sygnału RTK:

1. RTK - wysyłany z jednej stacji - zasieg około 20 km może i więcej, jeżeli masz odblokowany dostęp do GLONASS,

2. RTN poprawki sieciowe o takiej samej dokładności co RTK. Zasięg max 50 km od przeważnie 3 stacji bazowych. Panel wysyłając pierwszą pozycję do serwisu , serwis tworzy wirtualną stację bazową i dla tej stacji są podawane poprawki korekcyjne.

Nie trzeba kupować poprawki RTK a później przechodzić na korekcję RTN bo to jest praktycznie to samo.

Odnośnie kosztów doposażenia. Dla tych, którzy do trzech miesięcy (bez rozbijania na kilka okresów) potrzebują dokładności 5cm jest alternatywna opcja. Panel 7" za 2090Euro netto, który ma możliwosć bez dodatkowych licencji odbierania korekcji 5cm nawet dochodzi dokładność do 3,8 cm.  Zestaw z pełną hydrauliką kosztuje około 7200 Euro a z kierownicą 8100 Euro netto z dokładnością  5cm.

Gdyby przyjąć porównanie z kosztami  RTK to wystarczy na zakup 12 3 -miesięcznych abonamentów o dokładności 5cm. Wystarcza do siewu wszystkiego. Jeżeli wykupicie 1 abonament na rok wystarczy na 12 lat. Nie wliczono kosztów abonamentu ASG-EUPOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

piszemy o tym samym tylko różnie czytamy ja opisuję to co mam a nie co mogę mieć i długo nad tym myślałem żeby połączyć ekonomię z dokładnością   i nie ma na razie nic tańszego jak RTK ze sieci EUPOS jedna baza 25 na tydzień lub RTN 54 na tydzień  z EUPOS 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichal    118
RU68 napisał:

piszemy o tym samym tylko różnie czytamy ja opisuję to co mam a nie co mogę mieć i długo nad tym myślałem żeby połączyć ekonomię z dokładnością   i nie ma na razie nic tańszego jak RTK ze sieci EUPOS jedna baza 25 na tydzień lub RTN 54 na tydzień  z EUPOS 

To chyba się nie rozumiemy bo ja też korzystam z rtn, najtańsza opcja do dokładnej pracy na polu, w Polsce sieć rtn jest dobrze rozwinięta i nie ma problemu z gubieniem sygnału... Co do cen to do rtn potrzebujesz modemu do łączenia z internetem i rozblokowanie. Nie wiem o jakiej marki terminalu kolega wyżej mówi, mógłbyś podać markę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

trimble    z x file modem dcm 300 i odblokowany RTK  aby obsługiwać RTN  więc raczej się rozumiemy tyle że progi odblokowań są różnie konfigurowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3865
Cytat

 

upgreade rtx do rtk 2500 EUR
modem+okablowanie 1500 EUR lub odblokowanie do odbiotu poprawek po wi -fi 500 EUR
Co do sygnałów to my mamy w ofercie sygnał VRS za 1200 zł netto/rok

 

tak to wygląda gdybym chciał rozszerzyć GFXa do RTK,

to ja jednak wole jeździć na RTX CP i płacić 1000E rocznie abonamentu.

4000e dopłaty i 5x300e abonament daje nam 5500e za 5lat używania systemu o dokładności 2-3cm
5x1000e abonamentu - 5000e za 5lat za sygnał z dokładnością 4cm.

 

Chyba zeby założyć ze system bedzie się amortyzował przez 8lat to wtedy warto dołożyć do rtk w mojej ocenie

 
 

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

A ja jestem przekonany ż nie wykupisz już abonamentu za 1000 e bo się po prostu nie zwróci . A to są praktyki sprzedawcy aby uwiązać klienta na lata gdyby w momencie zakupu informowali o możliwościach nawigacji wyglądało bu to zupełnie inaczej Można to samo a nawet lepiej nieporównywalnie taniej ale te informacje trzeba mieć przed zakupem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez shrek
      Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??
      Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek ) czy to jednak w normie ???
       
      Jeżeli jest już taki temat to sorry ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link
    • Przez Pawelten
      Witam wszyskich,
      chciałbym kupić ciągnik o mocy ok 130 km , cena nie ma znaczenia ,może być to jakiś ciągnik z lat 80 bądż nowy z 2014 ,dla mnie liczy się oszczęność silnika i mała awaryjność, gdyż ciągnik potrzebny jest głównie do koszenia łąk mulczerami , podajcie propozycje modeli które wedłóg was są najlepszym wyborem i oczywiście argumenty za bądź przeciw .
      Z góry dziękuje za pomoc .
    • Przez mateusz_prakt
      Jak w temacie.
    • Przez qamil
      Witam.
      Ostatnio naczytałem się w internetach wiele artykułów poświęconym nawożeniu roślin strączkowych. Na  AF  również nie znalazłem  odpowiedzi na to pytanie . W moim przypadku najbardziej interesuje mnie nawożenie bobu.
      Głównym pytaniem jest czy lepszym terminem do wysiewania nawozów fosforowych i potasowych jest jesień( tak jak piszą w tych artykułach )    czy wiosna?    Zamierzam siać  nawozy bezchlorkowe co jak wiadomo,  do tanich nie należą,  a NIKT nie chciałby  puścić z deszczem dużej kasy,  przez jedną niewiadomą.
      W moim przypadku gleby są średnie.   to niby wskazane siać na zimę,  ale jednak nie mam  przekonania.
      Może ktoś juz praktykował taki problem i podzieli się spostrzeżeniami?
      Pozdrawiam
    • Przez pynia93
      Witam,
      Być może ktoś z Was się orientuje. Poszukuję dobrego dystrybutora nabiału (twarogi, masło, jogurty, kefiry itd.). Dobrego - mam na myśli takiego, który ma duży zasięg i przy okazji relatywnie niewielką prowizję dla siebie. Obszar - ogólnie cała Polska, ale ze wskazaniem na Warszawę.
      Z góry dzięki za wszelkie propozycje.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj