damiandg

Groch a dzika zwierzyna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damiandg    21

Powiedzcie mi jak wygląda sprawa ze zwierzyną leśna głównie sarny i dziki w uprawie grochu. Mam zamiar wziąć około 5ha ziemi ale tam dużo jest właśnie zwierzyny.  Siać ten groch czy lepiej łubin gorzki?

Edytowano przez damiandg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
sarna i w tym i w tym będzie wpierdzielać go bo dzik go oleje, wiem z doświadczenia że i łoś strączkowe lubi. wszystko zależy jak dużo jest tej zwierzyny, wiem z doświadczenia że sarny dużych szkód nie robią bo mają. o tej porze i inne pożywienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

rocknrollnik1 napisał:

słyszałem ,że łubin gorzki ciężko sprzedać.

na zasiew małorolni kupią a pozatym to nie wiem czy jeszcze jakiś zbyt na to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Łubinu gorzkiego żadna zwierzyna  się nie tknie, najwyżej będzie w nim przebywać.

Edytowano przez Jurek321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
7 minut temu, ZELKOW napisał:

 

na zasiew małorolni kupią a pozatym to nie wiem czy jeszcze jakiś zbyt na to jest

no to po co siać ,jeśli nie ma możliwości sprzedaży.chyba tylko jako poplon na przyoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21

No właśnie jest dośc dużo tej zwierzyny. Łubin gorzki miałem w tym roku i nic nie wlazło tylko tak jak piszecie nadaje się tylko na poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Nie ma problemu ze sprzedażą gorzkiego. Wiadomo po dwie tony nikt nie chce jechać ale większe ilości zabiorą z gospodarstwa. Groch podobnie jak słodki łubin sarny opitola do badyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dawidursus323
      Co posadzić żeby zwierzyną leśna mi tego nie zjadła? Fasolki szparagowej się chycą?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś może przypadkiem się orientuje, czy można gdzieś dostać sadzonki lub zrzezy, dzikiej formy czarnej porzeczki? Oraz pytanie dla potencjalnych znawców. Ewentualnie jaka odmiana uprawiana by ją najbardziej przypominała? 
    • Przez CiapekTV
      Witam!
      Otwieram ten temat odnośnie szkody wywołanej przez dziki. Mam pola koło lasów i nie ma roku by nie było zniszczone.
      W tym roku próbowaliśmy ogniskiem, petardami ale nikt nie spędzi całego Czerwca i Lipca na polu.
      Postanowiłem wspólnie z bratem zainwestować w ogrodzenie i tu jest pytanie do Was co lepsze: 
      Siatka leśnicza 1m
      Czy 3 rzędy drutu kolczastego
      Pastuch i tego typu ogrodzenia nie biore pod uwagę, gdyż chcę by to było całorocznie ogrodzone.
      Proszę o wasze decyzje co by było lepsze
      z góry dzięki!
       
    • Przez CiapekTV
      Witam!
      Otwieram ten temat odnośnie szkody wywołanej przez dziki. Mam pola koło lasów i nie ma roku by nie było zniszczone.
      W tym roku próbowaliśmy ogniskiem, petardami ale nikt nie spędzi całego Czerwca i Lipca na polu.
      Postanowiłem wspólnie z bratem zainwestować w ogrodzenie i tu jest pytanie do Was co lepsze: 
      Siatka leśnicza 1m
      Czy 3 rzędy drutu kolczastego
      Pastuch i tego typu ogrodzenia nie biore pod uwagę, gdyż chcę by to było całorocznie ogrodzone.
      Proszę o wasze decyzje co by było lepsze
      z góry dzięki!
       
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy ma ktoś jakiś dobry pomysł żeby odstraszyć sarny z pola?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj