SardynaTV

Dofinansowanie Młody Rolnik a odliczenie VAT

Polecane posty

SardynaTV    131
Witam. Jak wygląda sprawa w odluczeniu podatku Vat za maszyny kupione z dofinansowania Młody rolnik ? Można odliczyć czy raczej nie .Są tutaj jacyś praktycy ? Za pomoc bardzo dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
Słyszałem, że traktowane jest to jako "podwójne finansowanie " ponieważ dostajesz 100 tyś brutto i odliczasz z tego wat i robi się 123 tyś . Nie wiem ile w tym prawdy dlatego prosze was o pomoc ... ze skarbówką nie ma żartów..
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ja gdy otrzymalem MR to normalnie najpierw przeszedłem na VAT, później kupiłem ciągnik i VAT był zwrócony. Fakt, było to już 4 lata temu ale raczej nie zmieniło się nic. Po prostu dostajesz 100tys zł i tyle, wydajesz je na maszyny. Jak nie przejdziesz na VAT to po prostu nie odliczysz sobie 23% z ceny tych maszyn. W Modernizacji jest tak, że zwracają 50 albo 60% kosztów kwalifikowanych czyli ceny netto, a Młodym rolniku dostajesz pieniądze i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Todiasz    0
Ja również otrzymałem dofinansowanie, wcześniej przeszedłem na VAT i otrzymałem zwrot za zakupione maszyny. Maszyn na pewno nie mogłeś kupić za równo 100tys, trzeba to przecież rozdzielić na środki stałe i np nawozy i paliwo. Od razu nie dostajemy przecież 100tys z młodego rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
W moim przypadku było tak, że otrzbyałem 80 tyś. kupiłem rozsiewacz za 53 tyś brutto i teraz kupiłem przyczepe za 60 tyś brutto . Na dniach zamierzam składać wniosek o zwrot tych 20 tyś z agencji. Tylko właśnie nurtowało mnie pytanie co do rozliczenia podatku vat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

Ale skoro już kupiłeś, a nie jesteś czynnym podatnikiem VAT to teraz już raczej za późno. Bo to najpierw trzeba być vatowcem. A jeśli jesteś to najnormalniej odliczasz podatek VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
a nie jest tak ze do rozliczenia MR biora kwoty netto bo chyba kiedys tak bylo

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
To jak to jest tak poplątane teraz to ja Ci radzę kolego zapytaj się u źródła, czyli urząd skarbowy. Chociaż różni ludzie są w urzędach. Ja się rozliczam sam i jak byłem się pytać o JPK to więcej z żoną wiedzieliśmy niż osoba, która udzielała nam informacji 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72
arimr nie jest powiązany ze skarbówką, odlicz normalnie VAT i już. Najwyżej dostaniesz wezwanie na komisję śledczą w sprawie wyłudzeń VAT i pójdziesz siedzieć z całą koalicją PO-PSL😉
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SardynaTV    131
Arimr mi dzisiaj powiedziało, że oni nie mają nic do tego. Skarbówka pracuje do 15 ale oczywiście o 13:30 nikt telefonu już nie odbiera 😑 jak coś nie tak będzie to przyjdzie wezwanie do oddania +odsetki ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
Także nie martw się, wszystko będzie w porządku. A jeśli będziesz się ubiegał i przyspieszony zwrot, czyli 25dni to i tak musisz im z całego miesiąca wszystko wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
u mnie było tak jeszcze w tym wcześniejszym rozdaniu MR, przeszelali mi 100tys przez 2lata nimi poobracałem i przeszedłem na VAT, kupiłem siewnik za 100tys brutto i rozliczyłem w agencji że za tyle go kupiłem i doatałem zwrot VAT ze skarobowego i ani agencja ani urząd nie ma nic do tego chyba że zrobi zapytanie skąd miałeś na to pieniądze to przedstawiasz dotacje MR i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

szymonidas9 napisał:

Troche z innej beczki.. Czy z MR mozna kupic ziemie od osoby spokrewnionej(to samo nazwisko)?

 

Nie wiem czy Ci uzna to agencja jak zobaczy że osoba spokrewniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

szymonidas9 napisał:

Troche z innej beczki.. Czy z MR mozna kupic ziemie od osoby spokrewnionej(to samo nazwisko)?

 

zapytaj w agencji ale raczej nie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, szymonidas9 napisał:

Troche z innej beczki.. Czy z MR mozna kupic ziemie od osoby spokrewnionej(to samo nazwisko)?

 

Można bez problemu

Nawet od ojca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miczu96    12
czy to jest pewne ze mozna odkupic np część gospodarstwa od jednego z rodzicow z premi dla mlodego rolnika, mimo przejecia czesci ziemi od oboja rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
pierwsze słysze że to przechodzi, przecież to jawny przekręt bo kupujesz od rodzica czyli kasa i tak zostaje w rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez weengosz
      Witam, mam dostarczyć braki formalne we wniosku dotyczącą dofinansowania na młodego rolnika.
      Składałem tam o dofinansowanie na halę na bele siana, jako, że nie spodziewałem się, że będzie to tak problematyczne i będę potrzebował różnych zgód, kosztorysów itp itd chciałbym zmienić cel wykorzystania środków.

      Myślałem o mikrociągniku czyli po prostu quadzie, który by się bardzo przydał w gospodarstwie, lecz wszędzie wokół mówią, że lepiej tego nie robić, gdyż powiedzą, że sobie robie jaja i chce sobie kupić zabawkę i, że w ogóle mi nie dadzą dofinansowania, myślicie, że to możliwe?

      Moim zdaniem jak się dobrze uargumentuje to, to nie powinno być żadnych problemów, co o tym sądzicie?
      Czy ktoś z Was brał mikrociągnik czyli QUADA z dofinansowań?
    • Przez Kmieciak
      Witam,
      mam pewien problem i nie wiem jak interpretować przepisy w tym zakresie. Otóż mój teść od kilku dobrych lat prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą. Planujemy podjęcie współpracy i zastanawiamy się jak rozwiązać to od strony formalnej. Teść twierdzi, że nie może mnie oficjalnie zatrudnić, gdyż musiałby wówczas wykazać większy dochód, co pozbawiłoby go prawa do pozostania w KRUS jako przedsiębiorcy (limit podatku dochodowego to 3300pln rocznie). Myślimy więc o tym, żeby po prostu zarejestrować mnie w KRUS jako domownika (do tej pory pracowałem na etacie i odkładałem składki w ZUS). Teoretycznie po trzech latach opłacania składek KRUS mógłbym również założyć pozarolniczą działalność, brać od teścia część zleceń i w ten sposób współpracować. Przez te trzy lata mógłbym zajmować się ziemią, pomagać teściom w gospodarstwie no i przyuczać się już do pracy. Pytanie tylko czy jako domownik z trzyletnim stażem w KRUS mógłbym na pewno założyć taką pozarolniczą działalność - wszak byłbym tylko domownikiem, nie właścicielem ziemi. Czy to nie przeszkoda? Ponadto na tej ziemi jest już zarejestrowana pozarolnicza działalność teścia. Czy mogą być zarejestrowane dwie takie działalności i to zajmujące się takimi samymi usługami? Ewentualnie czy istnieje jakieś inne, lepsze wyjście z tej sytuacji np. jakaś nietypowa forma zatrudnienia, umowa o dzieło itp? Bardzo proszę o poradę
    • Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was kożystał z premi młody rolnik w 2018 roku. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zmiany w porównaniu do ubiegłych lat, jakie warunki trzeba s nopełniać. 
    • Przez Tomas_2001
      https://www.youtube.com/watch?v=3hzaFvfBt9k&feature=youtu.be
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj