Pawek21

Laki ile. Balotow

Polecane posty

Pawek21    0

Witam mam okazje wydzierzawic laki(.w przyszlosci mysle o wpuszczeniu bykow na razie trzoda 馃様馃様) na razie bym myslal o sprzedazy siana I moje pytania to ile moge uzyskac beli siana z 2 pokosow z 23ha laki klasy 4 dosc wilgotny teren zwijac bede presa new holland br740 bele 125cm聽

I drugie pytanie jaki koszt szacujecie nawozy pielegnacja lak na 1ha

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
DANDYS    3228
Zale偶y co tam ro艣nie,bo jak wilgotny to przypuszczam 偶e trawa trzcinowa , mo偶e by膰 i 5 i 15z ha ,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Patryk1222    136

Zarobisz ch艂opie daruj sobie szkoda czasu kto艣 szuka frajera a zarobisz mo偶e w roku takim jak ten jak przechowasz z roku poprzedniego...聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
przemekuliski    126
Zalezy czy dop艂aty dla ciebie czy foplaty zg艂asza w艂a艣ciciel bo mo偶e ma programy jakie艣 ze pokos musi bycbwykoszony p贸藕niej lub cos wiec to wszystko od tego zalezy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pawek21    0

Doplata moja dzierzawa okolo 300 400zl umowa 9 lat zastanawiam sie bo w okolicy znam ludzi co sprzedaja siano i popyt maja wielkopolska tu bydla sporo

Edytowano przez Pawek21

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
przemekuliski    126
RJ je艣li nikt nie dyktuje warunk贸w to zrobi膰 wsiewke z koniczyny i nie siano lecz sianokiszonke wtedy robi膰 lepiej przechowywac i cena inna a Nir musowo tak przewracac i suszyc

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pawek21    0

Tak myslalen by jakas wsiewke i do zimy trzymac w okolicy od 80do 100 zl za balot wolaja sianokiszonki na olx w promieniu 30km聽

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Sokol2    140

u mnie 艣rednio sianokiszonki z hetara w tym roku 25kulek 1 pokos, 14 2pokos, 11 3 pokos, 7 4 pokos. prasa sipma... co roku obornik daje. moj rekord w 2016 roku z 0,9ha 48kulek w maju w pierwszym pokosie... nawozenie zawsze podobne a wtedy tyle mi da艂o, na innych 艂膮kach te偶 mia艂em wiecej niz zwykle ale聽 nie az tyle. Najmniej mia艂em w 2015roku od kiedy sie tym zajmuje pierwszy pokos by艂 w miare ok ale reszta porazka

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Alamo    1514

Wo艂aj膮 na olx ale tego nikt nie chce,towar owini臋ty foli膮, dla potencjalnego nabywcy nieznanej jako艣ci,sprzedaje si臋 tylko wtedy gdy panuje susza, cena 100z艂, gdzie cena siana jest bliska tej kwoty,koszty produkcji kiszonki zr贸wnaj膮 obydwa warianty jednakowo. Z 1ha tej klasy ziemi i normalnego sezonu nie nale偶y liczy膰 na wi臋cej ni偶 15-17 bel pierwszego i 8-9 drugiego pokosu

Edytowano przez Alamo

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci 艂ak na torfie. Zrobi艂em rok temu renowacje 2,5 ha takich 艂膮k (Roundup + Orka) poczym zasia艂em traw臋 i co sie okaza艂o??? Na trawe by艂o za sucho a na gwiazdnice pospolit膮 nie. Wi臋c w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa uros艂a tylko tam gdzie torf by艂 "rozcienczony" ze zwyk艂y piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robi膰??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez krone125
      Witajcie koledzy jest taka sprawa mam blisko domu do wzi臋cia 3 ha 艂aki u 2 w艂a艣cicieli a 艂膮ki obok siebie s膮,teren jest torfowy troszku podmok艂y ale nie du偶o i gdybym wzi膮艂 j膮 to co radzicie 偶uci膰 na to 艂膮k臋 zeby trawa by艂a taka cho膰 jak trawa w jednym brzegu jest wy偶ej a bli偶ej rowa troszk臋 ni偶ej,mam 20 sztuk byd艂a ale niestety 艂膮k ma艂o,a za 艂膮k臋 to tylko podatek zap艂aci艂bym ,Teraz to ju偶 za pu藕no na obornik pieczarkowy?Czekam na wasze opinie.
    • Przez wojtek161
      polecacie czy nie? prosze o opinie
    • Przez dzikidaniel
      Pytanie kieruj臋 do posiadaczy GP 2.30 i podobnych gdy偶 u mnie w prasie brakuje jakiego艣 elementu od licznika balot贸w: jak wygl膮da nap臋d licznika balot贸w?
      Nie mam poj臋cia co tam by膰 powinno i jak to ma wygl膮da膰 wi臋c licz臋 偶e kto艣 mi jak膮艣 fotk臋 pstryknie i obja艣ni jak to dzia艂a.
    • Przez kobra89
      Witam. Mam problem, kilka lat temu rozwiazla sie spolka wodna i od tamtej pory nikt nie czyscil rowow i pozarastaly i przez to z suchych lak porobily sie bagna. I prosze was o pomoc, czym wy czyscicie u siebie rowy na lakach??
×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj