Polecane posty

emtezecik    50
jak w temacie dzierzawa 20 ha V klasy teren pagorkowaty w trojkacie i 6 slupow za 300 zl za ha czy IV klasa 20 ha w prostokacie bez slupow na plaskim terenie za 600 zl za ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat rzeka wszystko zależy od zasobności gleby co tam będziesz siał ile wkładu potrzeba żeby w miarę rodziła od ceny płodów rolnych itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
nie z kowru . prywatnie . dwie osoby sa i musze zdecydowac ktora lepsza ? oplaca sie dokladac tyle do dobrej czworki a jeszcse ta piatka jest przy lesie wiec zwierzyna podchodzi duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Obie działki bierz o ile obaj właściciele są porządni i jest pewność długoterminowej dzierżawy. Ps. Zazdroszczę takich działek i to z dopłatą,  powiedz jeszcze że blisko domu 😛


The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Ja bym też brał obie działki, na 5kl żyto i przy takiej dzierżawie wyjdziesz, ale dopłaty Twoje? a na 4kl zależy od kultury można się pobawić w uprawę intensywną i jeszcze lepiej się wyjdzie. Fajne działki masz tam po 20ha tylko pomarzyć mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Druga opcja bardziej się opłaca. Płasko bez słupów i w prostokącie. No i  4 klasa.  Ale też brał bym dwie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z dnia na dzien stac sie "posiadaczem" 40ha, to tez trzeba miec czym obrobic. W sumie dziwny temat, to ten kto tam mieszka wie jak te pola byly do tej pory obrabiane co tam roslo i jak roslo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Partyzant85 napisał:

@ZELKOW-  w okolicach Michowa nie ma takich po 20h w kawałku ? :D

Ta są max 5ha i to już jest gratka jak się taka trafi a większość to 1-2ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50
ja moge tylko jedna a druga. py bierze kto inny . pytanie tylko czy oplaca sie dolozyc do czwartej klasy czy lepiej mnoejszy czynsz ale ziemia gorsza tzn jest troche IVa ale malo i jsztalt do dupy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25489

Lepsza klasa, brak słupów, regularny kształt z dala od lasu i dopłaty dla użytkownika to o różnicę 300zł wziął bym lepszą klasę.

Różnica 500kg np pszenżyta z hektara.

Zwierzaki mniej zjedzą, brak nakładek siewu zboża, nawozów oprysków, efektywniesza szybsza uprawa, szybsza ochrona bo bez słupów prawdopodobny wyższy plon- myślę że warto dopłacić. 

No i płaski teren to brak zmienności glebowej i mniejsze zużycie paliwa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez wojtek161
      http://moto.allegro.pl/produckcja-wiat-stalowych-i2948975184.html
    • Przez Budzu321
      Witam posiadam w sumie 11ha połowa to pola i połowa to łąki. Hoduję narazie 4 krowy dojne w tym roku w lecie zwieskzy sie do 5 a za rok myślę że do 6 dojnych, trzymam też 2 cielaki. Czy mi opłacało by się wykosić 0,5-1,0ha na sianokiszonke oczywiście pierwszy pokos. Prasy własnej nie mam, sianokiszonka była by w pryzmie. Trawa była by wożona t-25 i rozrzutnikiem, bo m am tylko t-25, ugniutł też bym t-25 jakoś. Czy mi się opłacało by?
    • Przez anonymou
      Witam,
       
      przymierzam sie do zakupu używanej ładowarki teleskopowej (najchetniej JCB 526). Obecnie posiadam Ciagnik Zetor 6340 z turem 3sekcyjnym. Ten ciagnik jest praktycznie wykorzystywany do pracy z ładowaczem - ładowanie obornika, bel słomy i sianokiszonki. Chciałbym sprzedac tego Zetora i kupic na to miejsce Ładowarke. Ładowarką napewno bedzie wygodniej i szybciej pracowac, ale zastanawiam sie nad jednym problemem, a mianowicie wagą ładowarki. Mój Zetor 6340 waży 3980kg plus TUR około 300-400kg. Ładowarka np JCB 526 waży 6300kg, Ciągnik ma opony z przodu 320/70R24 a z tyłu 16,9R30. Ładowarki JCB są na kołach o rozmiarze około 400/70R24 (widziałem też rozmiar 460/70R24). Zastanawia mnie czy ładowarka (cieższa o 2 tony) poradzi sobie na podmokłych łąkach? Prawie wszystkie łąki mam torfowe a co za tym idzie - dośc miekie. Ciągnik daje rade przy ładowaniu bel, zbyt mocno nie zostawia porytych śladów. Ciekawe czy ładowarka bedzie tak samo szła jak ciagnik, czy bedzie zostawiała poryte koleiny.
    • Przez adriano7
      Witam, jako nowy posiadacz konta na tym serwisie .. piszę aby zapytać czy rolnictwo jest opłacalne ..
      Mam 18 lat i w najbliższym czasie jeśli nie pójdzie mi matura, będę miał zapewne przepisane gospodarstwo . Mój ojciec wciąż narzeka że jest to mało opłacalny interes .
       
      Posiadamy około 40 ha ( w tym 20 ha dzierżawy ) .
      klasa ziemi - IV i V
      Posiadamy podstawowe maszyny oprócz prasy zwijającej oraz agregatów ;/ ( ciągniki MTZ 82 oraz URSUS C 330 oraz C 360 ) + kombajn zbożowy i ziemniaczany
      Hodujemy trzodę jak i bydło ..
       
      Jeśli dałoby radę wypowiedzieć się na zamieszczony przeze mnie temat i ewentualnie doradzić byłbym wdzięczny ..
      Prosiłbym o porady ( na co ewentualnie się nastawić ) oraz czy mogę w jakiś sposób dostać jakieś środki na rozwój gospodarstwa ?! :PP
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj