Gość Mateusz2111

ile byków na 20ha kukurydzy

Polecane posty

Gość Mateusz2111   
Gość Mateusz2111

Witam ile utrzymam byków od 80kg do około 800kg na 20ha kukurydzy, przed kuku bedzie zyto na kiszonke klasa ziemi 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Czemu zakładasz co chwile nowe tematy. Raz o krowach potem o  świniach teraz o bykach. Zrób jeden temat o twoim problemie. I możemy pisać 

Chcesz krowy mieć czy byki a może świnie. Jak ci tego nie oblicze bo Każdy rok się różni. Każdy robi co może. Jednego roku kukurydza będzie miała 3m a drugiego 2m. A po życie jest zawsze loteria. W tym roku jakby nie przyszły w lipcu opady to nie było by co zbierać. U jednego kukurydza kolb nie miała. Teoretycznie można obliczyć ale w praktyce nie. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

na samej kuku to musisz spytać kolege ozborna on bardzo obeznany w tym kierunku

  • Like 1
  • Haha 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, robi57362 napisał:

na samej kuku to musisz spytać kolege oznorna on bardzo obeznany w tym kierunku

Ale jemu w farmingu zawsze taka sama urośnie 

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz2111   
Gość Mateusz2111
2 godziny temu, leszek1000 napisał:

Czemu zakładasz co chwile nowe tematy. Raz o krowach potem o  świniach teraz o bykach. Zrób jeden temat o twoim problemie. I możemy pisać 

Chcesz krowy mieć czy byki a może świnie. Jak ci tego nie oblicze bo Każdy rok się różni. Każdy robi co może. Jednego roku kukurydza będzie miała 3m a drugiego 2m. A po życie jest zawsze loteria. W tym roku jakby nie przyszły w lipcu opady to nie było by co zbierać. U jednego kukurydza kolb nie miała. Teoretycznie można obliczyć ale w praktyce nie. 

bo chciałbym sie dowiedziec co najlepiej wychodzi i chciałem sie mniej wicej dowiedziec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1814

Na świniach teraz nie zarobisz. Przy krowach jest zysk ale bardzo ciężka praca. A przy bykach dużo nie zarobisz ale mniej roboty jest. 

Ciężko jest przewidzieć jakie będą ceny za rok. Może przyjdzie kryzys na rynku mleka i wołowiny kto to wie. Musisz sam zdecydować. Najlepiej jak pójdziesz w jednym kierunku i będziesz to rozwijał. Bo trzymanie kilku produkcji jest bez sensu. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
5 godzin temu, Mateusz2111 napisał:

bo chciałbym sie dowiedziec co najlepiej wychodzi i chciałem sie mniej wicej dowiedziec 

sam nie wiesz co chcesz robić a my mamy Ci doradzić? JAK nie znamy twoich gleb, rejonu, czy masz tylko 20ha itd itp. zrób sobie prozaiczny biznes plan policz co \Ci się opłaca co trzeba kupić ile pracy, jakie budynki, czyli ogrom czynników na wynik koncowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40
Na 20 ha 70 -80 szt. ja sieje 9, 9,5 i mam zapas 60 szt gdzieś krów jałówek opasów młodzieży to zjada, tylko dochodzą jeszcze wysłodki 6 tirów, no i sianokiszonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Nigdy po zycie nie sialem, ale z dobrej odmiany i odpowiednio wczesnie posianej na 20 ha moglbys spokojnie ze 150szt utrzymac, a siejac pozno po zycie trudno przewidzieć jaki da plon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez bzyku1144
      Witam mam pytanie gdzie mozna kupic cilaki na dolnym slasku lub w wojewodztwie opolskim bylem w skalagach lecz nie bylo nic ladnego jesli macie jakies informacje gdzie mozna pojechac i wybrac cos ladnego to piszcie z gory dzieki za odpowiedzi 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam Panowie ile noży ustawiacie do cięcia sianokiszonki prasa case rb 344? Co drugi czy wszystkie? Zawsze robiłem co drugi ale zastanawiam się czy nie włączyć wszystkich. Boję się żeby nie było pociete za krótko, nie mam wozu paszzoweg. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj