Wilkowski

Zapotrzebowanie na hodowle owiec

Polecane posty

Wilkowski    0

Dzień dobry, chciałbym zacząć hodować około 60 matek rasy wielkopolskiej, posiadam na to miejsce, ale nie wiem ile czego bym potrzebował. Niestety nie mam dostępu do pastwiska, dlatego chciałbym dowiedzieć się ile bel siana i ile hektarów kukurydzy na kiszonkę i zboża potrzebował bym aby odchować 60 sztuk wraz z jagniętami? Nie ukrywam, że chodzi mi o dopłatę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wilkowski    0

Oczywiście będą miały takie miejsce, chodziło mi o typowe pastwisko gdzie by wypasały się jakiś czas. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a ile masz tej powierzchni do wypasu dla tych 60 sztuk?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

60sztuk? Nie za mało?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Jeśli będą mogły tylko chodzić po wybiegu to rocznie byś potrzebował ok. 250 beli siana na rok. Na 0,5ha za bardzo nie najedzą się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danzar    0

podzielam zdanie 'krzysztofk9' za mały wybieg, będą poważne kłopoty z racicami i mega błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawalok    0

Posiadam 200 szt matek merynosa polskiegonw starym typie potrzebujesz i na to potrzebuje 800 rolek slomy i 800 rolek siana 120cm . Co do wypasania u mnoe calu rok stoja w owczarni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pati
      Moi rodzice chcieliby taka hodowlę założyć. Chcę wiedzieć jakie są wymagania, ceny itp. Warunki mamy dobre: własny las i nieużytki. Czy trzeba mieć jakieś pozwolenia. Czy są może do kupienia jakieś książki związane z hodowla Jeleni.
       
      Z góry dzięki za wszelkie informacje!!!
    • Przez michal1996125
      Zamierzam założyć hobbystyczną hodowlę owiec, interesują mnie aspekty prawne. Czy owce tak jak krowy muszą mieć takie klipsy na uchu?
      Posiadam 1h łaki możliwość załatwiemnia większej ilości siana. Czy o wystarczy dla 2 owiec? W owies sam się mogę zopatrzyć.
    • Przez Hrycu
      Koledzy czy obcinacie ogony owcą. Jeśli tak to jakie macie sposoby???
       
      U nas się obcina i jestem ciekaw czy ktoś zna jakiś inny sposób
    • Przez Hrycu
      Witam. Mam pytanie głównie do hodowców owiec. Jakie macie sposoby na kulawkę u owiec?? Jakie stosujecie leki?
    • Przez Hrycu
      Witam. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania jest hodowca który ma stado owiec. Jest doświadczonym hodowcą i w tym roku w jego stadzie wystąpiły liczne poronienia u owiec. Owce wyrzucają martwe, szare ,, przygnite ,, płody. Wszystkie poronienia występują u owiec, które są w początkowej fazie ciąży. Jaka może być tego przyczyna??? Czy ktoś słyszał o jakiejś chorobie wśród owiec związanej z poronieniami??? Dodam, że owce wypasa od lat na tych samych pastwiskach, kosi te same łąki i karmi owce sianokiszonką w balach jak co roku, a nigdy nie występowały poronienia. Znam tego hodowcę i chciałbym mu jakoś pomóc. Zgłosił się do weterynarza ten stwierdził, że trzeba owcą podać jakąś szczepionkę. Zaszczepił owce wziął ponad 2 tyś a problem z poronieniami się nie skończył tylko nadal występuje. Mówił jeszcze coś o jakiś gazach które się ulatniają chyba z tej kiszonki nie wiem dokładnie. Czy ktoś coś słyszał na ten temat???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj