Gość Mateusz2111

jak dostarczać pasze dla świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Mateusz2111   
Gość Mateusz2111

Witam niedługo przejmuje gospodarstwo i tu mam własnie pytanie dotyczące dawania paszy, magazyn na zboże mam jakieś 25 metrów od tuczarni i tu właśnie nasuwa się moje pytanie jak dostarczyć paszę do tuczarni na jeden rzut wchodzi około 300 sztuk świnek to dziennie około 900kg paszy, ręcznie nosić wiaderkach to mozna sie zachodzić jak myślicie jak sobie ułatwić noszenie paszy do karmników dla świń.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
albo taka albo paszociąg, zależy jakim funduszem dysponujesz, cudownej techniki nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz2111   
Gość Mateusz2111
7 minut temu, ZELKOW napisał:

albo taka albo paszociąg, zależy jakim funduszem dysponujesz, cudownej techniki nie ma

a moze wiesz jaki koszt takiego paszociągu mniej wiecej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Na olx masz kupe tego, pierwszy lepszy nowy spiralny jaki znalazłe to 5,5tys brutto za 30m długości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie zrozumiałeś.

Wiem co to paszociag.

Mój pomysł to postawić silos lejowy przy tuczarni i zmijka ciągnąć z paszarni. Tyle, że to raz że dużo miejsca a dwa duża odległość :/


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

To powinieneś też wiedzieć że 30m to żaden problem dla niego


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tak. Tylko, że to będzie trwało wiele wiele godzin zanim on te tonę przerzuci. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5391

Zakładam że autor tematu ma tubomaty więc paszociąg nie musi w 5minut tego przerzucić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AboundPL
      Wiecie może gdzie w mazowieckim/podlaskim/warmińsko-mazurskim kupić wysłodki/młóto i w jakich cenach?
    • Przez katopo
      Wczoraj ruszyło przyjęcie wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.
      Składał już ktoś? Na co konkretnie można składać faktury? Rozumiem że maty dezynfekcyjne i środki do nich ale czy jak pokaże fakturę na siatkę do zabezpieczenia okien (jako zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych) to czy mi to przyjmą?
       
    • Przez WojtekSprus
      Witam chciałbym zmienić dostawce koncentratu dla niosek nieśnichy 
      polecicie godnego do spróbowania dostawce ?
    • Przez rolnik2102
      Witam, czy jest ktoś z okolic Kalisza i kupuje płynny wywar gorzelniany do bydła lub by był zainteresowany kupnem? Osobiście bym chciał kupić tą pasze  tylko że muszę wziąć całą cysternę a aż tyle nie potrzebuje i szukam chętnych z okolic kto by był jeszcze zainteresowany kupnem tej paszy 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Używacie dla cieląt powyzej miesiąca paszy gotowej z sieczką lub suszem z lucerny określanej jako "pasza TMR dla cieląt" ??Charakteryzuje się ona wiekszą zawartoscią włókna, przez co ułatwia przygotowanie do pobrania objetościówek w przyszłości.
      Na rynku jest kilka firm oferujących, np.VitTra, Biofeed czy DeHeus. 
      Jeśli ich używacie, moglibyście ocenić wyniki ich stosowania? Może jakies zdjęcia samej paszy? Koszty? 
      Ja używam jednej z nich, ale co dostawa to inaczej wygląda. Liczę na pomoc, z góry dzięki za odzew.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj