Polecane posty

Zdzisiu97    1

Witam,

Od niedawna jestem właścicielem Fergusona 6180, dzisiaj jadąc sobie spokojnie z przyczepą usłyszałem dziwny dźwięk coś takiego jak by z wąż spadł z przyczepy i tarł o asfalt tą metalową końcówką, lecz po wstępnych oględzinach zauważyłem, że owy dźwięk wydobywa się z tyłu traktora.

Słychać to tylko jadąc z prędkością wyższą od 10km/h. Bez różnicy czy mam "żółwia" czy "zająca" czy to wsteczny czy nie. Próbowałem nawet 4x4 włączyć ale dźwięk nie znikał.

Po głębszych oględzinach zauważyłem też, że przy puszczaniu sprzęgła (przy samej końcówce) jest takie lekkie stuknięcie jak by w skrzyni (co do miejsca nie jestem na 100% pewny)

Sprawdziłem poziom oleju hydraulicznego i jest ok.

Bardzo proszę o pomoc, bardzo mi na tym zalezy.

Dodam, że jestem zielony jeśli chodzi o Massey Fergusona (nie wiem jeszcze co gdzie i jak) posiadam go dopiero niecały miesiąc.

Wcześniej wszystko poza tak jak by przeskokiem po puszczania sprzęgłą (przy końcówce gdy ciągnik zaczynał ruszać to tak jak by znowu wciskało się sprzęgło i dopiero potem znowu ruszał. nie wiem jak to wytłumaczyć, po prostu była taka "dziura" w sprzęgle)

 

Jeśli ktoś potrzebuje więcej informacji to postaram się pomóc. Liczę na szybką odpowiedź z Waszej strony.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

stukają złączki od wału przedniego napadu, włącz jadąc napęd i ucichnie na pewno, oczywiście na chwile do sprawdzenia a nie na stałe.

  • Like 1

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisiu97    1
3 godziny temu, mariusz(ZDUN) napisał:

stukają złączki od wału przedniego napadu, włącz jadąc napęd i ucichnie na pewno, oczywiście na chwile do sprawdzenia a nie na stałe.

Słychać to tylko jadąc z prędkością wyższą od 10km/h. Bez różnicy czy mam "żółwia" czy "zająca" czy to wsteczny czy nie. Próbowałem nawet 4x4 włączyć ale dźwięk nie znikał.

@Edit

Jednak to chyba wał :) Byłem sprawdzić i gdy nim ruszam to właśnie coś tak stuka. Ale przy załączonym przednim jest to samo. Tak czy siak to chyba wał jest przyczyną.

Więc tak, co należy zdemontować i wymienić by rozwiązać problem?

Edytowano przez Zdzisiu97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Nic trzeba się przyzwyczaić jak nie chcesz sobie kosztów narobić.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisiu97    1
56 minut temu, mariusz(ZDUN) napisał:

Nic trzeba się przyzwyczaić jak nie chcesz sobie kosztów narobić.

Jak to przyzwyczaić? 

Jak Ci w samochodzie wachacz stuka, to też się przyzwyczajasz czy wymieniasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Co ty porównujesz??? wahacz do wału jak ci wahacz stuka to ci koło odpadnie i zaliczysz drzewo albo tira a jak wał dzwoni to nic się nie stanie !!!! Możesz wymienić wał złączki zregenerować lub wymienić wałek ataku koszt od 3-5 tyś minimum powodzenia........


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisiu97    1
32 minuty temu, mariusz(ZDUN) napisał:

Co ty porównujesz??? wahacz do wału jak ci wahacz stuka to ci koło odpadnie i zaliczysz drzewo albo tira a jak wał dzwoni to nic się nie stanie !!!! Możesz wymienić wał złączki zregenerować lub wymienić wałek ataku koszt od 3-5 tyś minimum powodzenia........

Tak czy siak, będę chciał to wymienić. Ponieważ strasznie mnie irytuje ten dźwięk...

Jak byś mógł napisać co krok po kroku trzeba zrobić, by nie dzwoniło to był bym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

zaprowadzić do mechanika 


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisiu97    1
51 minut temu, mariusz(ZDUN) napisał:

zaprowadzić do mechanika 

Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to po co się wypowiadasz?

Gdyby było mnie stać na mechanika to bym tutaj nie prosił o pomoc...

Pytam tylko co trzeba zrobić. Pewnie będzie trzeba odłączyć jakoś przednią oś i wymienić same złaczniki, lecz w Massey Fergusonach jestem całkiem zielony i nie wiem jak się do tego zabrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ale na co TY liczysz?? że Mariusz Ci powie którą, śrubę odkręcić aby oś wyjąć?? Schyl się pod traktor i kombinuj bo takich rzeczy to zapewne nawet w instrukcji napraw nikomu nie chciało się opisywać.  I nie ważne że to MF... w 60tce też trzeba pooglądać, pomyśleć i odkręcić co potrzeba. A jak nie stać na mechanika... przyprowadź, z odpowiednim zapasem motywatora w skrzynce pomyśle za Ciebie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisiu97    1
9 minut temu, lukbold napisał:

ale na co TY liczysz?? że Mariusz Ci powie którą, śrubę odkręcić aby oś wyjąć?? Schyl się pod traktor i kombinuj bo takich rzeczy to zapewne nawet w instrukcji napraw nikomu nie chciało się opisywać.  I nie ważne że to MF... w 60tce też trzeba pooglądać, pomyśleć i odkręcić co potrzeba. A jak nie stać na mechanika... przyprowadź, z odpowiednim zapasem motywatora w skrzynce pomyśle za Ciebie

Nie liczę na to, że ktoś mi powie którą śrubkę odkręcić, ale na jakieś wskazówki...

Od tego jest chyba forum tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537
2 godziny temu, Zdzisiu97 napisał:

Jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia to po co się wypowiadasz?

Gdyby było mnie stać na mechanika to bym tutaj nie prosił o pomoc...

Pytam tylko co trzeba zrobić. Pewnie będzie trzeba odłączyć jakoś przednią oś i wymienić same złaczniki, lecz w Massey Fergusonach jestem całkiem zielony i nie wiem jak się do tego zabrać...

boże człowieku... lepiej zaprowadź ten ciągnik do Mariusza i nie pytaj o więcej jak masz pisać takie durnoty...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Jak byś czytał ze zrozumieniem to napisałem ci co masz zrobić przecież??


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisiu97    1

Tak trudno było napisać, że trzeba 2 srubki z łącznika wykręcić z 2 stron i wał sam wyleci...?

Wystarczy wymienić 2 tuleje (po 1 z przodu i z tyłu) i to wszystko.

Ale widzę, że nie potraficie bez pieniędzy w niczym pomóc :)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

.

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Tuleje i jeszcze będą wytarte frezy na wałku ataku a żeby go wyciągnąć trzeba wyciągnąć półosie i rozebrać przedni most a złożenie mostu to nie takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Gratulujemy !!! możesz być z siebie dumny. Mój 15 letni kuzyn ogarnął sprawę bez internetów bo szkoda mu było kompa włączać z powodu takiej pierdoły... Podziwiam go i wiem, że w życiu sobie poradzi

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Michał6180
      witam mam mały problem z ehr-em w mf 6180 chodzi o to że niby podnośnik normalnie pracuje ale cały mruga lampka ostrzegawcza ehr-u i nie pokazują mi diody czy podnośnik w danym momencie podnosi czy opuszcza a druga sprawa jest to czy to jest normalne jak podniosę do góry podnośnik pompa strasznie wyje czy to jest normalne czy pompa powinna się wyłączać jak ramiona się podniosą do samej góry ?
    • Przez Michał6180
      witam mam takie pytanie. dzisiaj wysiadając z traktora (mf6180) usłyszałem dziwny stukot z tyłu ciągnika ponownie wsiadłem do ciągnika zwiększyłem mu obroty dosłownie na chwile i stukanie ustąpiło. czy to jest normalne co mozę być przyczyną tego? 
    • Przez Michał6180
      Witam mam problem w mf 6180 problem jest taki ze nieraz słuchać jak stuka coś w traktorze odczepiajac maszynę usłyszałem dziwny stukot z tyłu traktora wsiadłem do traktora zwiększyłem obroty na chwile i stukanie znikło co to może być jak to naprawić? Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję
    • Przez Michał6180
      Witam mam problem w mf 6180 problem jest taki ze ostatnio jak pracowałem na polu wciskając sprzęgło do zmiany kierunku i puszczając traktor stał i po 3 4 sekundach sam gwałtownie ruszał czym to może być spowodowane jak to naprawić czy ten traktor tak ma? Za wszelkie informacje z góry dziękuję
    • Przez RedPower
      Witam,
      Od  jakiegoś czasu wydaje mi się że spod kabiny słychać stuki podczas jazdy. Słychać je jedynie gdy jadę po nierównościach ... (dołkach lub gdy mocno skręcę) Na równej drodze jest dobrze.
      Dodatkowo gdy wcisnę ostro pedał hamulca to słychać właśnie takie stuki.
      Załączam nagranie: W 19-20 sekundzie słychać dwa charakterystyczne stuknięcia.
      Co może być nie tak... wyjąłem wałek od przedniego napędu bo myślałem że to on ma luzy jednak stukanie nie ustało.
      Z góry dziękuje za pomoc
       
      20180426_002.m4a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj