kali2107

NH Td5.85 czy Claas Elios 220

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kali2107    133
witam. po ponad miesięcznych negocjacjach zostało już tylko dwoje rywali. różnią się nie wiele między sobą ale chyba na plus dla claasa to tylny most na osi. jeden polbieg. i rewes elektohydrauliczny. a w case hydrauliczny. skrzynia bez polbiegu i zwolnice . w przyszłym tyg dostanę claasa na próbę i będę mógł już bardziej zdecydować a tymczasem proszę was o opinie na temat tych modeli. głównie eliosa bo nh bardziej popularny i chyba nikt nie narzeka. dodam że negocjuje dwie sztuki. obie marki w nie najgorszym wyposazeniu-bo płacowe wychodza po ok 115 netto za szt bez pneumatyki. odległość od serwisu ta sama tu i tu z tym że z clasem się znam bo jest Tucano. co o tym sądzicie.

jako właściciel nh mogę polecić ci... claasa. Tak. Nie chodzi o to że nh zły bo to bardzo dobre ciągniki, tylko to że masz już maszynę claasa i jakieś doświadczenie z serwisem. A poza tym półbieg może się bardzo przydać

kali2107    133
mam też maxxuma z którego jestem bardzo zadowolony. i też uważam że cnh jest dobre cena / jakość

Wiadomość z agroFakt.pl

sumek666    1219

Atos

promocja jewst na jakiegos malego Claasa nie? dostaje sie w dobrej cenie przewracarkew czy cos takiego

krzysio22    285

Ale z drugiej strony, kupić ciągnik bo za 6 tyś dostaniemy kosiarkę czy tam zgrabiarkę to głupota według mnie, osobiście z 2 nie wybrałbym żadnego, prędzej kubotę :) 

szmergiel    333

ciagniki claasa te male to tragedia. chyba tylko belarus gorszy.kubota na glowe bije ciagniki claasa jakoscia i wykonaniem .jezeli juz ciagnik claasa to wysokiej serji ,jezcze to ujdzie jakos,male to okropne badzewie

Bartek933    1914

Kolega kupił claasa dwa lata temu teraz kolejny ciagnik i NH. O zielonym nie chciał słyszeć, kupił T5.85. Kubota fajny ciagnik ale sprzedający i serwis ma kiepskie opinie. Najlepszym przykładem jest to że pracownik polsadu pracujący na stacji diagnostycznej nie chce kuboty tylko nh lub zetor hahha

Przepraszamy, nie można wyświetlić treści.

pp1208    551
Kubota dodatkowo ma 3 lata gwarancji a to też bardzo ważne. a z hydraulika jest taki problem ze pod dużym obciążeniem hydrauliki rozdzielacz nie trzyma ciśnienia. mi akurat przez 4 lata nie sprawiło to w niczym problemu chodź prawidłowo powinno to być inaczej.

kali2107    133

jak kupię to poproszę @AchimR i cały ekoszajs wyleci na zlom. kubota jest poza moim zasięgiem finansowym.

ogarnijsie    1
Elios to akurat ciągnik który jest już długo w sprzedaży i jest on dopracowany. Inaczej sprawa się ma z Atosem, ale Elios to zdecydowanie bezawaryjny brzdąc z czystym sumieniem mogę go polecić.

kali2107    133
wiem że może lepszy. ale to ciągniki tylko do obory tam cudów nie potrzeba dlatego taki nacisk na cenę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piter1992
      Witam mam problem z variantem 280 a konkretnie chodzi o zgniot. Podczas belowanua wskazowka jest za polowa zielonego czyli tak jak zawsze bylo ale gdy zaczyna piszczec sterownik w ciagniku ze jest juz bele gotowa do wiązania to wskazowka wzrasta na pole czerwone a gdy konczy wiazac  sznurkiem to spada az na poczatek zielonego pola.dodam ze silowniki od klapy i od zgniotu mam zrobione.podczepialem tez pod drugi ciagnik i nie bylo roznicy. Ktos moze ma jakies pomysly
    • Przez kamil5421
      Witam . tak jak w tytule . Kupie dolny zaczep , listwę lub przesuwny piton fix  aby mógł zastąpić dolny zaczep . 
    • Przez sliwka
      Witam czy ktoś sie orientuje do czego służy ta kostka i co mogło być na uchwycie po prawej stronie za schodami Ares 818 

• Przez mrutek
      Witam

Czy miał ktoś styczność z takim problemem..?
      Teściowie posiadają swoje gospodarstwo. Ja z żoną w 2010 roku kupiłem osobną działkę siedliskową(0,80ha), która z przyczyn losowych (nieobecność w kraju) do 09.2017 widniała w akcie notarialnym na teściową. Jako, że oni mają swoje gospodarstwo powyżej 1 ha, od mojego siedliska płacony był podatek rolny (100pare zł). We wrześniu 2017r siedlisko zostało odpisane mojej żonie, po czym udaliśmy się do urzędu gminy w sprawie podatku od nieruchomości. Uprzejma Pani przeleciała papiery i powiedziała, że wszystko jest ok. Zaznacze tu, iż wiem, że nieznajomość prawa szkodzi:) We wrześniu ub roku kupiliśmy drugą działkę(0,17ha) z budynkiem mieszkalnym(50m2) i gospodarczym(50m2). Pani w UG (inny niż ten pierwszy) powiedziała, że zabrakło 3arów aby płacić znikomy podatek rolny i wtej sytuacji musimy zapłacić ponad 400zł/rok.
      Dodam, że od Marca 2018r jestem dobrowolnie zarejestrowany w KRUSie(mam mniej niż 1ha), a na działce siedliskowej stoja 2 budynki z fundamentami o łącznej powierzchni 410m2. Obu tych budynków faktycznie używa jeszcze teść i ma na te budynki zarejestrowane bydło. niestety mamy umowę tylko ustną.

I teraz pytanie:
      Czy możliwym jest aby pierwsza pani się pomyliła i zamiast podatku od nieruchomości naliczyła rolny? czy w praktyce to oznacza, że będe musiał zapłacić po ok 7,7zl za m2 tychze budynkow gospodarczych?? i wstecz?:) Czy ma znaczenie to, że teść jako rolnik hoduje tam bydło zarejestrowane w ARiMRod 2010r?
    • Przez Lukecki
      Witam
      Mam do kupna MFa 3115 z 90' roku, 115km skrzynia 16/16 40km/h tylko podobno jest problem z 3 biegiem, raz wchodzi raz nie. Facet mówi że to tylko w transporcie tego biegu sie używa i wtedy czasem nie wchodzi. Cena sporo mniejsza od rynkowej, jednak nie wiem czy warto zaryzykować 
      Co myślicie? 
      https://www.olx.pl/oferta/massey-ferguson-3115-CID757-IDxPlKw.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.