roljan

problem z hydrauliką/elektryka JD 2058 Hill Master

Polecane posty

roljan    1

Jestem nowy na forum więc jeśli temat jest w złym miejscu to przepraszam. Witam wszystkich serdecznie. Mam problem, od kilku lat użytkuje kombajn wspomniany w tytule. Od tegorocznych żniw zaczęły się problemy. hill master przestał działać (nie można podnieść kombajnu na zawieszeniu), rura składa się i rozkłada tylko na pełnych obrotach bardzo powoli, młocarnia również uruchamia się dopiero przy pełnych obrotach (zawsze uruchamiała się na niższych obrotach), problem był również z podnoszeniem motowideł, nie ruszały nawet na pełnych obrotach chyba ,że jednocześnie wciskało się klawisz od podnoszenia podajnika pochyłego i od podnoszenia motowideł- wtedy podnosiło się je normalnie. Czy ktoś miał podobny problem? Może ktoś wie gdzie leży przyczyna lub gdzie jej szukać? dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Rozumiem, że wyeliminowałeś takie rzeczy jak zapchany filtr hydrauliki, poziom oleju, wydatek pompy jest ok?


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roljan    1
23 godziny temu, podlach93 napisał:

Skąd jesteś?

dolnośląskie okolice kłodzka

3 godziny temu, chuck00 napisał:

Rozumiem, że wyeliminowałeś takie rzeczy jak zapchany filtr hydrauliki, poziom oleju, wydatek pompy jest ok?

tak, to były rzeczy sprawdzone przeze mnie w pierwszej kolejnosći. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peugeot    378
Niewiem czy w tym kombajnie jest dzielnik strumienia , ale obiawy pasują do niedziałającego dzielnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roljan    1
Dnia 5.12.2018 o 18:31, peugeot napisał:

Niewiem czy w tym kombajnie jest dzielnik strumienia , ale obiawy pasują do niedziałającego dzielnika .

Spytam mojego mechanika bo szczerze mówiąc nie wiem czy coś takiego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość forterraturbo
      Przez Gość forterraturbo
      Witam chciałbym dowiedzieć się , który pług będzie lepszy Kuhn Master 112 NSH czy Unia Ibis LH . Pług ma byś 3 skibowy . Pracowałby z Forterrą 106 . Do zaorania byłoby około 20 ha .
    • Przez promat98
      Orientuje się ktoś ile kosztuje nowy pług KUHN MULTI MASTER 113T-4 KORPUSY ??

    • Przez wojewodzki1989
      Jako że jestem tu nowy WITAM wszystkich użytkowników;)))))
       
      Przechodząc do tematu:
       
      Jestem posiadaczem od niedawna Siewnika zbożowego Sulky Master MA09125 (niebieski ,rocznik 1997)
       
      http://pl.agrionline...00/a535222 - coś takiego
       
       
      Chciałbym zaciągnąć info czy pasują do niego jakieś przewody wysiewające i mieszki przewodów wysiewających z polskich siewników, typu poznaniak, famarol mazur, plonez etc... bo ceny u Korbanka są przerażające )
       
      Czy ktoś z was korzysta z takiego samego bądź podobnego? Starsze modele np 94 był takie same tylko kremowo niebieski. Jakby co to sulki tremline ma takie same przewody i mieszki to i jego użytkownicy mogą się wypowiedzieć
    • Przez kazlab1
      Witam serdecznie, bardzo pilnie potrzebuje pomocy, Kupiłem opryskiwacz Hardi Master MB. Niestety nie pryszcze, natomiast ciecz jest mieszana w zbiorniku. Zanim sprawdzę pompę chciałbym się dowiedzieć od specjalisty jak powinny być ustawione zawory i jak się uruchamia? dołączam zdjęcia



    • Przez Joda
      Witam! 
      Mam dla was zasadnicze pytanie!
      Mianowicie mam zamiar zakupić obrotowy pług do mojego traktora - Zetora 12145
      Dlaczego obrotowy? - bo mam szerokie pola i chodzi mi najbardziej o zaoszczędzenie czasu
      I tu pada pytanie jaki pług wybrać. Raczej nastawiłem się na jakiś nowy zachodni pług...
      Mam na oku Kuhn master 113 oraz troche wiekszy model Kuhn master 123
      Chciałem się zapytać czy ktoś posiada może podobny zestaw?
      Czy Zetor dałby sobie radę z nimi i który pług by się po prostu lepiej nadawał do mojego Zetorka
       
       
      (Słyszałem, że wytrzymałość ramy znacznie różni się między tymi modelami i chcę się upewnić czy to prawda czy nie)
       
      P.S. Posiadam gleby 4 i 5 klasy (piaski) i raczej stosowałbym głęboką orkę
       
      Z góry dziękuję za rady
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj