Zet7211MF6140

Na zboża ozime. Saletrosan26 czy lepiej coś innego?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam.

Czy dobrym pomysłem będzie zastosowanie Saletrosanu na zboża ozime wiosną czy lepiej zastosować coś innego? I co można zastosować na wiosne na zboża jak jesienią nie było PK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
saletrosan jest bardzo dobry jeśli masz niską zawartość siarki w glebie albo nie siejesz rzepaku, a i dobry jest do wysiewania wczesną wiosną bo chwili potrzebuje zanim zaczyna działać więc jak dla mnie super bo rozsiewam na zamarzniętą ziemie i nie mam problemu z wjazdem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64
Dobrym rozwiązaniem na zboża ozime był ten saletrosan 30N 7S. Ale go w poprzednim roku było ciężko dostać i nawet przez jakiś czas go nie produkowali. Ten zwykły saletrosan zakwasza w podobnym stopniu co mocznik a zboża nie potrzebuja aż tyle siarki co rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

Ale ogólnie to wiesz autorze, że nie pierwszy masz taki dylemat na forum i w tematach o konkretnych zbozach, czy też o ich nawozeniu  co sezon pojawiają się pierdylion razy te same pytania i wystarczyłoby sobie  troszke poczytać, albo w odpowiednim temacie dopytać? No ale po co,  jak można kolejny temat założyć. A na wiosnę jeszcze dla pewności cyk temacik  "mocznik,  Saletra czy saletrosan na pierwszą dawke".. 

Wiem, że pewnie się czepiam, ale im więcej na tym forum siedzę, tym bardziej rozumiem ten typ ludzi, który zamiast odp na pytanie odsyła do szukajki,bo pytanie było walkowane już wiele razy. 

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
saletrosan jest dobry pod warunkiem ze ph gleby jest w normie u mnie tylko zaszkodził na kwaśnej działce ph około 4,5 żyto pożółkło i rosło gorzej jak na samym Oborniku . Co ciekawe rok wcześniej poszedł saletrzak i rosło dużo lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaseton    10

W tym roku na wiosnę sypalem saletrosan 26, ale na następna wiosnę juz mam saletre pulawska kupiona. Jakoś lepiej na saletre wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi. Kupiłem w tym roku saletre i saletrzaku trochę. Zobaczę jak to wyjdzie. Bo do tej pory stosowałem saletrosan 26 ale w tym roku na 4ha coś bardzo słabo mi wyszło i teraz zobaczę jak bedzie z saletrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez mateuszs1993
      Witam,
       
      Poszukuję coś godnego uwagi interesuje mnie c360 3p najlepiej od rolnika lub jakaś alternatywa tego ciągnika.
      Mile widziany tur potrzebuję do gospodarstwa jako średni ciągnik głównie do kosiarki rotacyjnej.
       
      Jestem z województwa łódzkiego na pograniczu ze świętokrzyskim.
      Może ktoś ma coś zdrowego na sprzedanie? 
       
      Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
       
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj