mf6245

wejście w spółke

Polecane posty

mf6245    0

Witam, mam kilka pytań odnośnie wejścia w spółke, ja jestem goły ( nie mam gospodarstwa, nie płacę KRUS-u) zacząłem TR. Chodzi o gospodarstwo nastawione na produkcję mleka ok 40 sztuk dojnych plus cielaki, 30 ha orne + łąki. Mam kilka pytań, czy moge liczyc na jakies dofinansowania z UE? jeśli tak to jakie? Ewentualnie jak ktoś się orientuje jakie to mogą być kwoty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

jak chcesz wejść w spółkę nie mając prawie nic? chodzi ci o pracę u sąsiada? tylko to nie spółka

 

czy założyć spółkę z kimś w celu dzierżawy czy prowadzenia gosp??

 

jakieś dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Kolego, nie wiem kto chce wejść w spółkę z drugą osobą która nic do niej nie wnosi B)

 

Wydaje mi sie żę nażadne dofinansowanie Ty nie możesz liczyć bo prawnie nie masz nic więc na jakie podstawie ???

 

 

Ps. Mówiły jaskółki że do d*p* są spółki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

zalozyc spolke mozesz ale musisz miec z kim, po za tym muszisz okreslic jaki to rodzaj spolki i dofinansowania do rolnictwa mozesz sie wtedy starac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby wejść w taką spółkę musisz mieć spory wkład - gotówka. Rozmawiałeś już z tym potencjalnym wspólnikiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf6245    0

Napewno poszedłbym w kredyt także nie to że ja bez żadnego wkładu finansowego bym w to szedł, rozbudowa obory bądz postawienie drugiej takiej na wspólnej płycie gnowjowej.

Mam jeszcze jedno pytanie w mojej okolicy są dwa PGR-y jak myślicie wiem że to wiąże się ze sporym wkładem finansowym ale czy warto jest inwestowac w to, głownie są tam duze chlewnie wiadomo do remontu ale np umowa z Prima na 1000 sztuk ? Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Tylko rodzi się następna kwestia czy wogóle byś dostał kredyt, a nawet jeśli to w jakiej sumie, czy by to wystarczyły, a nad jakim myślałeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Takiej abstrakcji dawno nie słyszałem.

Nie mieć nic, ot tak pójść w kredyt, wejść w spółkę, postawić oborę na wspólnej płycie i zarobić krocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj