Polecane posty

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç

No fajnie . Mam pytanie . Czy z takiej tuczarni kupi┼éby┼Ť tucznika , zabi┼é , przetworzy┼é i da┼é to je┼Ť─ç w┼éasnym dzieciom ? .... nAWET NIE MUSISZ ODPOWIADA─ć .

Udost─Öpnij ten post

Udost─Öpnij na innych stronach
Yoda    535

sylwekbarca2 napisał:

W kt├│rym roku by┼ée┼Ť na tej praktyce? My nie m├│wimy o przesz┼éo┼Ťci tylko o tera┼║niejszo┼Ťci.

3 lata temu

Udost─Öpnij ten post

Yoda    535

zetorki12 napisał:

No fajnie . Mam pytanie . Czy z takiej tuczarni kupi┼éby┼Ť tucznika , zabi┼é , przetworzy┼é i da┼é to je┼Ť─ç w┼éasnym dzieciom ? .... nAWET NIE MUSISZ ODPOWIADA─ć .

Ale oni karmili odpadami spożywczymi a nie radioaktywnymi żebym miał się bać

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç

Pytanie było inne .

apropos protestu . To - "Niech Pan nie patrzy na mnie spod byka" dobre by┼éo . W┼éa┼Ťnie w "dw├│jce" zobaczy┼éem . To ci rozmowa ...

Udost─Öpnij ten post

Bartek933    5400

no pi─Öknie nas pokazali, albo sami si─Ö pokazali┼Ťmy

Kupie obci─ů┼╝niki przednie do zetora forterry┬á

Udost─Öpnij ten post

poosa21    860
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Psiarnia zarabia na awans. 

Tyle┼╝e w wyborach to miasto ma wi─Ökszo┼Ť─ç a nie wie┼Ť.┬á

Od k─ůd rz─ůdzi PIS┬á

PiS nie jest parti─ů prawicow─ů. To jest ┼╝ydokomuna. A to jest r├│┼╝nica.

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç
Przed chwil─ů, Bartek933 napisa┼é:

W┼éa┼Ťciwie co si─Ö dziwi─ç ? Ch┼éopak "prostolinijny" . W sumie Go popieram , ale po prote┼Ťcie jaki┼Ť niesmak mi pozostaje ...

Udost─Öpnij ten post

Yoda    535

Bartek933 napisał:

Mi jest wstyd ┼╝e jako rolnik jestem utozsamiany z tymi co dzisiaj protestowali.

Udost─Öpnij ten post

Yoda    535

Bartek933 napisał:

Mi jest wstyd ┼╝e jako rolnik jestem utozsamiany z tymi co dzisiaj protestowali.

Udost─Öpnij ten post

Bartek933    5400

Na spokojnie mo┼╝e by si─Ö wypowiedzia┼é z sensem ale nerwy g├│r─Ö wzi─Ö┼éy. Minister z zawodu potrafi dobrze wypa┼Ť─ç przed kamer─ů┬á

Udost─Öpnij ten post

pawelol111    1343
Migawka w agrobiznesie by┼éa o┼Ťmieszajaca. Pokazali dziadka co dar┼é si─Ö ze 9 dzik├│w z drogi powiatowemu wet. ukradli...

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç

A mi nie . Ciesz─Ö si─Ö ┼╝e kto┼Ť si─Ö upomina o interesy rolnik├│w . Troch─Ö przykro , ┼╝e niezbyt umiej─Ötnie , ale mam do┼Ť─ç do┼Ť─ç s┼éuchania , ile to sukces├│w odniesiono i ile kasy na wie┼Ť wpompowano .

Edytowano przez zetorki12

Udost─Öpnij ten post

Bartek933    5400

A mo┼╝e do polsatu lub tvn wys┼éac na rozmow─Ö lidera agro unii, i przy okazji nagada─ç tym najbardziej ujadliwym animalsom ┼╝e ┼Ťwini─ů wwo┼╝onym do polski dziej─Ö si─Ö straszna krzywda podczas transportu

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç

┼╗e tak jak karpiom w reklam├│wce ??? ;)

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Kolego na rzezni w Danii kilogram p├│┼étuszy kosztuje 5,22 z┼é E klasa , ja na obecn─ů chwil─Ö tu w Polsce dostaje 5.20 E ,czyli zgodnie z Twoim tokiem my┼Ťlenia┬á powinienem by─ç na wygranej pozycji,odchodza┬á koszty transportu , uboju[koszt pracy w Danii],wed┼éug mnie nadzie┼ä dobry jestem ta┼äszy jakie┼Ť 10% od Du┼äczyka,to prosz─Ö wyt┼éumacz Mi jakim sposobem to samo mi─Öso ju┼╝ po przetworzeniu jest ta┼äsze oko┼éo 30% w sklepach od polskiego, kto pokrywa r├│┼╝nic─Ö,piszesz o wolnym rynku przecie┼╝ to jest czysta hipokryzja,sk─ůd si─Ö bior─ů tacy ludzie,wed┼éug Twojej logiki mog─Ö ┼Ťmia┼éo blokowa─ç wraz z s─ůsiadami jutro drog─Ö,jestem ta┼äszy ­čśë

Co nas obchodzi cena mi─Ösa po przetworzeniu...?

W dani m├│wisz 5,22 z┼é, u ciebie 5,20 to powiedz mi jest to satysfakcjonuj─ůca cena dla Ciebie czy nie? Bo trac─Ö orientacj─Ö czego chcesz.

52 minuty temu, zetorki12 napisał:

Kolego . Wiem ┼╝e wielkie hodowle s─ů bardziej ekonomiczne , ale czy ma┼éy jest z┼éem i musi przesta─ç istnie─ç ? Czy 500 jest bardziej uzasadnione ni┼╝ podtrzymywanie zdrowej ┼╝ywno┼Ťci .?

Wyt┼éumacz to konsumentom. We┼║ ich przekonaj ┼╝e warto zap┼éaci─ç drugie tyle za szynk─Ö z ┼Ťwiniaka karmionego sieczk─ů i parowanymi ziemniakami.

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç

A tu bym w┼éa┼Ťnie ministra poprosi┼é , zeby co┼Ť pokombinowa┼é . Dok┼éadne oznaczenie sk─ůd mi─Öso , a nie czy w Polsce zrobiona kie┼ébasa . Prawdziwe badanie przywo┼╝onego mi─Ösa ... Mo┼╝e tyle by styk┼éo ?

Udost─Öpnij ten post

avanttura    6

S─ů wypowiedzi ┼╝e duzi rolnicy taniej produkuj─ů - no┬á zgoda┬á tylko po jakiego┬á np. mleczarnie┬á p┼éac─ů dro┼╝ej┬á du┼╝ym┬á dostawc─ů┬á kosztem ma┼éych?

Udost─Öpnij ten post

ws71    1847
53 minuty temu, Yoda napisał:

A ile masz udzia┼é├│w w ubojni do kt├│rej oddajesz tuczniki? I czyja to wina? PiS-u? Ilu by┼éo na wyborach? Ilu z was nale┼╝y do zwi─ůzku bran┼╝owego i w nim dzia┼éa?

Poda┼éem cen─Ö dla nie┬á cz┼éonka ,dla cz┼éonka cena zaczyna si─Ö od ok 5,50 z┼é E w zale┼╝no┼Ťci od kontrakt├│w nawet do 6z┼é E, czyli dalej si─Ö rozje┼╝dza w stosunku do nas r├│┼╝nica ok 14% , zysk netto ubojni do 5-7% wed┼éug dost─Öpnych danych i pisz─Ö tu o p├│┼étuszach na kt├│rych jest najmniejsza mar┼╝a.

Udost─Öpnij ten post

Yoda    535

Ale co kogo obchodzi cena poltusz Masz 5,2 za kg a ile ma by─ç? 6 8 a mo┼╝e 12? U nas masz kurczaka w biedrze po 5 i od rolnika "zagrodowego" po 13. Jedne i drugie maj─ů wziecie. Przekonaj kogo┼Ť ┼╝eby kupi┼é od ciebie lepsze i da┼é dwa razy tyle. Minister ma wszystko robi─ç za was?

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç

A z tyle , co Twoje "m─ůdro┼Ťci" innych .

Udost─Öpnij ten post

Yoda    535

avanttura napisał:

S─ů wypowiedzi ┼╝e duzi rolnicy taniej produkuj─ů - no┬á zgoda┬á tylko po jakiego┬á np. mleczarnie┬á p┼éac─ů dro┼╝ej┬á du┼╝ym┬á dostawc─ů┬á kosztem ma┼éych?

Bo jest różnica brać kilka tys litrów w jednym miejscu na raz a jeździć cały dzień po powiecie żeby beczkę napełnić.

Udost─Öpnij ten post

ws71    1847
19 minut temu, damianzbr napisał:

Co nas obchodzi cena mi─Ösa po przetworzeniu...?

W dani m├│wisz 5,22 z┼é, u ciebie 5,20 to powiedz mi jest to satysfakcjonuj─ůca cena dla Ciebie czy nie? Bo trac─Ö orientacj─Ö czego chcesz.

Wyt┼éumacz to konsumentom. We┼║ ich przekonaj ┼╝e warto zap┼éaci─ç drugie tyle za szynk─Ö z ┼Ťwiniaka karmionego sieczk─ů i parowanymi ziemniakami.

Twierdzisz że jest wolny rynek i tańsze powinno wypierać droższe więc dlaczego duńskie mięso jest tańsze w marketach ok 30% od naszego  i jak to ma się do wolnego rynku

3 minuty temu, Yoda napisał:

Ale co kogo obchodzi cena pultusz. Masz 5,2 za kg a ile ma by─ç? 6 8 a mo┼╝e 12?

M├│j wyw├│d dotyczy┼é du┼äskich ubojni i jakim cudem one s─ů konkurencyjne na naszym rynku

• Like 1

Udost─Öpnij ten post

Go┼Ť─ç   
Go┼Ť─ç
19 minut temu, zetorki12 napisał:

A tu bym w┼éa┼Ťnie ministra poprosi┼é , zeby co┼Ť pokombinowa┼é . Dok┼éadne oznaczenie sk─ůd mi─Öso , a nie czy w Polsce zrobiona kie┼ébasa . Prawdziwe badanie przywo┼╝onego mi─Ösa ... Mo┼╝e tyle by styk┼éo ?

Te┼╝ o tym m├│wi─Ö, aby zamiast drog─Ö blokowa─ç, najpierw ustali─ç konkretne postulaty. Kampania reklamowa polskiej ┼╝ywno┼Ťci i to najlepiej z pieni─Ödzy kt├│re s─ů ┼éo┼╝one na izby rolne.

10 minut temu, ws71 napisał:

Poda┼éem cen─Ö dla nie┬á cz┼éonka ,dla cz┼éonka cena zaczyna si─Ö od ok 5,50 z┼é E w zale┼╝no┼Ťci od kontrakt├│w nawet do 6z┼é E, czyli dalej si─Ö rozje┼╝dza w stosunku do nas r├│┼╝nica ok 14% , zysk netto ubojni do 5-7% wed┼éug dost─Öpnych danych i pisz─Ö tu o p├│┼étuszach na kt├│rych jest najmniejsza mar┼╝a.

Szczerze to nie bardzo chce mi si─Ö w to wierzy─ç, ale je┼Ťli nawet tak jest to wydaje mi si─Ö ┼╝e je┼Ťli masz parti─Ö 50 tys. tucznika na miesi─ůc, to we┼║ se t┼éumacza i jed┼║ do tej ubojni w Dani zaproponuj im towar o 5% ta┼äszy ni┼╝ oferuj─ů rodzimym rolnikom. Jestem na 100 % pewien ┼╝e sentymenty odstawi─ů na drugi plan i prawo brutalnego biznesu we┼║mie g├│r─Ö.

2 minuty temu, ws71 napisał:

Twierdzisz że jest wolny rynek i tańsze powinno wypierać droższe więc dlaczego duńskie mięso jest tańsze w marketach ok 30% od naszego  i jak to ma się do wolnego rynku

Widocznie nasze mi─Öso po przetworzeniu jest dro┼╝sze i by─ç mo┼╝e trafia gdzie indziej ni┼╝ na polsk─ů p├│┼ék─Ö.

Je┼Ťli masz tylko dowody i informacje, gdzie zak┼éady mi─Ösne sprzedaj─ů drogie polskie mi─Öso, nikt ci nie broni wykluczy─ç ich z ┼éa┼äcucha. Mo┼╝esz sam wynaj─ů─ç ubojni─Ö aby w niej ubi─ç swoje tuczniki i sprzeda─ç je dro┼╝ej, tam gdzie podejrzewasz ┼╝e trafiaj─ů obecnie.

Oczywi┼Ťcie jest to nie realne je┼Ťli masz ich 200 szt czy 2 ty┼Ť szt. Zr├│b grup─Ö kt├│ra w miesi─ůc b─Ödzie dysponowa─ç 100 tys, sztukami wtedy zaczn─ů si─Ö z tob─ů liczy─ç.

Udost─Öpnij ten post

B─ůd┼║ aktywny! Zaloguj si─Ö lub utw├│rz konto

Tylko zarejestrowani u┼╝ytkownicy mog─ů komentowa─ç zawarto┼Ť─ç tej strony

Utw├│rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si─Ö

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj si─Ö

• Podobna zawarto┼Ť─ç

• Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?

- KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis

• Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przyk┼éad jak ┼Ťwiat polityki i biznesu potrafi zarobi─ç na czyim┼Ť nieszcz─Ö┼Ťciu. Tu akurat zab┼éysn─Öli politycy PISu ale prawda jest taka,┼╝e takie "kwiatki" rosn─ů podczas panowania ka┼╝dej opcji politycznej i w ka┼╝dym kraju z t─ů r├│┼╝nic─ů, ┼╝e w wi─Ökszo┼Ťci kraj├│w sprawa ucicha i prawie nikt nie jest poci─ůgany do odpowiedzialno┼Ťci a jest kilka takich pa┼ästw gdzie za takie co┼Ť jest "czapa"...no c├│┼╝ co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szans─Ö by─ç ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      T─ů belark─ů zrobi┼é oko┼éo 20tys. bel
      Mo┼╝e znajdzie si─Ö kto┼Ť kto si─Ö zna i wyceni tak─ů pras─Ö, mniej wi─Öcej.
      Z g├│ry dzi─Öki, pozdrawiam

• Przez jarek2030
      Witam! Mam problem poniewa┼╝ chc─Ö sprzeda─ç s┼éom─Ö po mieszance j─Öczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupi─ç i zbelowac t─ů s┼éom─Ö moje pytanie jest ile wzi─ů─ç od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
  • Utw├│rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj─Ö
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj