Polecane posty

oniak    404
15 godzin temu, ZELKOW napisał:

No u nas znajomy handlarz dziś mówił że 70gr w dół bydło juz poszło

ubojnie to obcięły czy handlarze skorzystali z okazji ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Zobaczycie ... nie chcę być ciągle pesymistą ale wyjdzie tak że bedą chłopów tylko urabiać że źle traktujemy bydło świnie koty i psy

Co do eko oszołomów nigdy nie wpuszczajcie na posesje.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bodajże już jest projekt ustawy, że będą mogli wejść bez zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Jak tak dalej pójdzie to nie będą mieli do czego wchodzić bo w Polsce nie będzie już zwierząt gospodarskich, najwyżej te w hotelach na kontrakcie, a tam ich nie wpuszczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59

Czyli co nasi swiniarze nie mają gdzie tuczników sprzedać za godziwe pieniądze to jeszcze sobie z Litwy przywieziemy😲

Coraz bardziej kocham tego naszego ministra chyba się z h*j..em na głowy pozamieniał.

20190204_230636.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

No jutro 6, będzie ciekawe jak chłopy najadą na warszawę wojować o polską zdrową żywność a inspekcja z uni będzie kontrolować te zdrowe żywność, no fajnie się to zbiegło, odrazu unijne pieczątki dostaną.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
11 godzin temu, gadzet napisał:

Czyli co nasi swiniarze nie mają gdzie tuczników sprzedać za godziwe pieniądze to jeszcze sobie z Litwy przywieziemy😲

Coraz bardziej kocham tego naszego ministra chyba się z h*j..em na głowy pozamieniał.

20190204_230636.jpg

Podaj podstawę prawną do zablokowania importu z Litwy a później sobie kochaj kogo zapragniesz.

Zastanawia mnie czy faktycznie jesteś nie świadomy tego że jesteśmy w UE i jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wewnątrzwspólnotowego prawa i nie mamy możliwości od tak sobie na widzimisię bandy oszołomów z autostrady wprowadzić zakazu przywozu, czy po prostu jesteś trollem i siejesz zamęt, twoim zadaniem jest skłócanie środowiska?

Mam nadzieję że to pierwsze że jesteś tylko nieświadomym durnowatym prostym robolem który nie ma zielonego pojęcia o otaczającym go świecie.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Można  to robić legalnie tak jak minister Czech, apeluje do rodaków by przy kupnie zwracali uwagę na to co kupują by zamiast polskich wybierali swoje krajowe. 

To jest zgodne z prawem i nikt embarga i skarg za to nie narzuci.

No ale polaczki są krajem dobrodusznym i zamiast kupować ursusa lecą po zetora choć to jakość taka sama.

 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie podobnie powinniśmy robić kupując maszyny tylko mi tu nie pisać że polskie na złom tylko się nadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287
11 godzin temu, gadzet napisał:

Czyli co nasi swiniarze nie mają gdzie tuczników sprzedać za godziwe pieniądze to jeszcze sobie z Litwy przywieziemy😲

Coraz bardziej kocham tego naszego ministra chyba się z h*j..em na głowy pozamieniał.

20190204_230636.jpg

@zetorki12

Jakto po fachowemu ma być wraca handel ŚWINIAMI czy ŚWIŃMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A tak na poważnie to te polskie maszyny ile mają polskich części przecież robione są na podzespołach zachodnich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
10 minut temu, Rolnik1973 napisał:

@zetorki12

Jakto po fachowemu ma być wraca handel ŚWINIAMI czy ŚWIŃMI?

Nie ma słowa "świńmi".

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
8 minut temu, PRIMO napisał:

A tak na poważnie to te polskie maszyny ile mają polskich części przecież robione są na podzespołach zachodnich. 

I tak Pan Stanisław łapie naiwniaczków w swoje sidła.

 

Zadał podchwytliwe pytanie aby udowodnić hipokryzję i cynizm takiego elementu jak ty.

 

Świnie, mleko i zboże dal konsumenta muszą być pod nakazem i rygorem tylko Polskie a wszelkie zagraniczne ustawowo komisyjnie zakazane. ,,A jam wielmożny Pan Rolnik,, maszyny zagraniczne będę sobie kupował ,,Polskich nie chcem bom mniem się nie podobujom,,.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Polskie to lipa, ja wybieram zawsze zagraniczne nasiona, nawozy i ŚOR. Nawet tankuję ON na zagranicznej stacji. Jak po kredyt to tylko do zagranicznego banku. Gumowce widły i rękawice oczywiście zagraniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To doskonale rozumiesz dlaczego konsument wybiera zagraniczną żywność bo jest po prostu lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Podaj podstawę prawną do zablokowania importu z Litwy a później sobie kochaj kogo zapragniesz.

Zastanawia mnie czy faktycznie jesteś nie świadomy tego że jesteśmy w UE i jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wewnątrzwspólnotowego prawa i nie mamy możliwości od tak sobie na widzimisię bandy oszołomów z autostrady wprowadzić zakazu przywozu, czy po prostu jesteś trollem i siejesz zamęt, twoim zadaniem jest skłócanie środowiska?

Mam nadzieję że to pierwsze że jesteś tylko nieświadomym durnowatym prostym robolem który nie ma zielonego pojęcia o otaczającym go świecie.

Z takim chamowatym człowiekiem jak ty to ja nawet nie mam zamiaru dyskutować. A dla twojej świadomości to jest wiele sposobów na ograniczenie importu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, gadzet napisał:

 jest wiele sposobów na ograniczenie importu.

Cwaniaczku więc zaproponuj pierwszy lepszy sposób na ograniczenie, który będzie popierany przez pozostałą resztę społeczeństwa.

 

Bo zablokowanie na widzimisię  importu trzody czy tego mięsa, nie uzasadnionym embargiem, będzie skutkować zakazem eksportu nabiału i warzyw pod byle pretekstem. Pogadaj z krowiarzami i badylarzami i drobiarzami czy chcą bankrutować w imię poprawy twojego samopoczucia. xD

 

Ja jako firma transportowa i producent zboża paszowego jestem przeciwny twoim fanaberią. Chętnie bym cię wsparł z racji że jesteś rolnikiem ale wymyśl sposób na ratowanie swojego dupska który nie odbije się rykoszetem o dupska innych rolników, przedsiębiorców itp.

 

Nie potrafisz nic sensownego umyślić więc ci podpowiadam. Zwiększaj skalę, zrzeszaj się w grupy ale do ku..wy nędzy nie wymagaj zakazu importu na widzimisię. Wyszukaj i wskaż błędy w promocji, działaniu weterynarii, urzędów konsumenckich czy czegokolwiek innego co w majestacie prawa może ograniczyć import. I przestań beczeć jak dziecko we mgle. A jak nie potrafisz tego dokonać to pogódź się z tym że jesteś skazany zginąć śmiercią naturalną.

 

Zobacz w galerii ile jest dodanych nowych zdjęć z inwestycji w nowe chlewnie!! Więc dla mnie przekaz jest jasny, trzodziarze potrafią zadbać o swoje dupska lecz nie wszyscy, ty widocznie należysz do tych którzy nie potrafią...

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
10 minut temu, damianzbr napisał:

Cwaniaczku zaproponuj pierwszy lepszy który będzie popierany przez pozostałą resztę społeczeństwa.

 

Bo zablokowanie na widzimisię importu trzody czy tego mięsa będzie skutkować zakazem eksportu nabiału i warzyw. Pogadaj z krowiarzami i badylarzami i drobiarzami czy chcą bankrutować w imię poprawy twojego samopoczucia. xD

 

Ja jako firma transportowa i producent zboża paszowego jestem przeciwny twoim fanaberią. Chętnie bym cię wsparł z racji że jesteś rolnikiem ale wymyśl sposób na ratowanie swojego dupska który nie odbije się rykoszetem o dupska innych rolników, przedsiębiorców itp.

 

Nie potrafisz nic sensownego umyślić więc ci podpowiadam. Zwiększaj skalę, zrzeszaj się w grupy ale do ku..wy nędzy nie wymagaj zakazu importu na widzimisię. Wyszukaj i wskaż błędy w promocji, działaniu weterynarii, urzędów konsumenckich czy czegokolwiek innego co w majestacie prawa może ograniczyć import. I przestań beczeć jak dziecko we mgle. A jak nie potrafisz tego dokonać to pogódź się z tym że jesteś skazany zginąć śmiercią naturalną.

 

Zobacz w galerii ile jest dodanych nowych zdjęć z inwestycji w nowe chlewnie!! Więc dla mnie przekaz jest jasny, trzodziarze potrafią zadbać o swoje dupska lecz nie wszyscy, ty widocznie należysz do tych którzy nie potrafią...

Problem deblilu w tym za ja nie jestem trzodziazem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
12 minut temu, damianzbr napisał:

Zobacz w galerii ile jest dodanych nowych zdjęć z inwestycji w nowe chlewnie!! Więc dla mnie przekaz jest jasny, trzodziarze potrafią zadbać o swoje dupska lecz nie wszyscy, ty widocznie należysz do tych którzy nie potrafią...

te nowe inwestycje trzodziarzy to tucz kontraktowy, czyli dzis masz 40zł od sztuki a za rok mozesz miec 10zł i musisz tanczyc jak ci zagrają bo kredycik czeka na spłate ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, gadzet napisał:

Problem deblilu w tym za ja nie jestem trzodziazem.

Problem to będziesz miał ty gdy dostaniesz bilet na wykopki w lutym, za prostackie obrażanie.

 

szkoda że nie zrozumiałeś że tyczy się to każdego kto nie potrafi zadbać o swój interes i ogranicza się do strajkowania bez podania konkretów. Nie tylko trzodziarzy.

Winę za ASF ponosi sawicki który wstrzymał strzelanie do dzików gdy pojawiła się pierwszy przypadek, oraz rolnicy którzy sami przywlekli problem do stada. A cierpią przez to inni rolnicy którzy spełniali bio asekurację ale przez kretyńskiego sąsiada znaleźli się w czerwonej strefie.

Wystarczy przeanalizować głównie w jakich gospodarstwach wybuchła epidemia, tych nowoczesnych czy dziadkowych chlewikach??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
5 minut temu, damianzbr napisał:

Problem to będziesz miał ty gdy dostaniesz bilet na wykopki w lutym, za prostackie obrażanie.

 

Znalazł się ten kulturalny.

29 minut temu, damianzbr napisał:

 

 

Ja jako firma transportowa i producent zboża paszowego jestem przeciwny twoim fanaberią. Chętnie bym cię wsparł z racji że jesteś rolnikiem ale wymyśl sposób na ratowanie swojego dupska który nie odbije się rykoszetem o dupska innych rolników, przedsiębiorców itp.

 

No tak zapomniałem ty jako ten jedyny co hoduje ekologiczne bydło a reszta to sam syf krowiarze też mleko z syfu produkują wszyscy tylko robią syf za to ty taki inteligentny i ekologiczny. Powiem tak gorszego bydła jak ty to ja jeszcze tu na AF nie spotkałem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Zabrakło argumentów?

17 minut temu, ozzborn napisał:

te nowe inwestycje trzodziarzy to tucz kontraktowy, czyli dzis masz 40zł od sztuki a za rok mozesz miec 10zł i musisz tanczyc jak ci zagrają bo kredycik czeka na spłate ....

 

No i widzisz jaki wydźwięk było słychać gdy minister powiedział że to opodatkuje. Od oklasków i poparcie, przez gwizd i pogardę. A nimy jedno i to samo środowisko a nie potrafią się dogadać.

 

Myślisz że UE was pogodzi czyże strajkiem to wymusicie na naszym rządzie?

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadzet    59
Przed chwilą, damianzbr napisał:

Zabrakło argumentów?

Nie z chamstwem nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)
18 minut temu, damianzbr napisał:

Winę za ASF ponosi sawicki który wstrzymał strzelanie do dzików gdy pojawiła się pierwszy przypadek

a moze to nie przypadek ze wstrzymał, moze był tylko wykonawcą jakiegos planu ? tą wrzawe o dobro dzików moze ktos sponsoruje ... może ten plan ma na celu likwidacje trzody w PL przy pomocy ASF ... asf nie powoduje nic złego na ludziach, to po co te wszystkie bzdury ? po to zeby obrzydzic hodowle małym gospodarstwom ......

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj