Polecane posty

Gość   
Gość
2 minuty temu, mkacper99 napisał:

Izby rolnicze, czy inne struktury rolnicze finansowane ze skarbu państwa to jakieś nieporozumienie, Michał nie chcę nawet słyszeć o współpracy z nimi

Dobrze Sachajko mówił żeby zabrać im pieniądze bo na dziś tylko kasę biorą a nic nie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24
Przed chwilą, staszek131415 napisał:

Jak ma 600 macior to nie ma co narzekać podobno dziś skala się liczy ;d no chyba że na 1000 chce powiększać to jak najbardziej wyjazd wskazany

Nie może sprzedać prosiaka a gdy już znajdzie się kupiec to warchlaka 30kg sprzedaje w cenie 20kg.. Kojce, w którym są odsadzane prosiaki są przepełnione i zaczyna się kanibalizm, mówi, że dokłada ok 50zł do każdego prosiaka. Powiedz mu w oczy, że ma dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Jak ma 600 macior to nie ma co narzekać podobno dziś skala się liczy ;d no chyba że na 1000 chce powiększać to jak najbardziej wyjazd wskazany

Stachu - mieć to nie wszystko . Weź sprzedaj jak nagle zabronią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, mkacper99 napisał:

Tutaj Cie zadziwie, da się zmienić. Chłopaki z Lubelszczyzny, Podlasia, Łodzkiego czy WLKP są tak zdeterminowani, że zrobią wszystko aby to zmienić. Jest już nas ponad 5000 ludzi,  Michał jezdzi po calej Polsce a rolnicy w końcu chcą się jednoczyć! Na piątek mamy potwierdzonych już 400 osób!!!

Ja bym wykreślił te postulaty odnośnie importu zbóż i kukurydzy z Ukrainy a dopisał zakaz sprzedaży zachodniego złomu w Polsce zobaczycie ile nam przyjdzie zapłacić za utylizację tego badziewia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

marekfarmer napisał:

    Czaskowski  was  przed  rogatkami  z tymi  beczkowozami  zawróci  z powrotem  do domu  i tyle  będzie  z tego  robienia  

To rogatki rozpierd... Ciągnikami bo co za różnica czy ciągnik pójdzie na złom czy zabierze go komornik. Nie każdego stać żeby za gotówkę kupić. Popieram w 100proc. Tą inicjatywę pomimo że głosuje na PiS.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, zetorki12 napisał:

Stachu - mieć to nie wszystko . Weź sprzedaj jak nagle zabronią .

To może lepi trzymać 60 A nie 600? ZAWSZE łatwiej si e pozbędziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24
Przed chwilą, staszek131415 napisał:

To może lepi trzymać 60 A nie 600? ZAWSZE łatwiej si e pozbędziesz

Idąc takim tokiem rozumienia, po co w ogóle się rozwijać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

O to juz wybory niedługo szybko mineło PIS ten czas oile kiedys lepera poparli  chłopki  to dzis chłopkow niema a farmerow coraz miej na wsi progu 5%  do sejmu nieprzekroczycie ale idea słuszna  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to za rozwój jak potem pytasz jak żyć ? Ja mam 20 loch i nie narzekam oby ta niska cena była do wiosny to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ASF ci wyskoczy , to może zrozumiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z tym ASF to ja nie wiem że w strefie zapowietrzonej cena wyższa niż na południu Wlkp..


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5328

prędzej mu urzędnik z lekarzem  wskoczy do chlewu z prądem


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
10 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Niektórzy by tu pisali inaczej jakby zabrano im dorobek kilku pokoleń. Postawcie się na ich miejscu. Nie walczyli byście o swoje??? Najłatwiej spuścić głowę udawać że nic się nie stało i milczeć.

Co im  zabrano  ziemie  ???  

Na hodowli  świń  świat  się nie kończy     u nas  nie  jeden i nie dwóch  zrezygnowało z hodowli   sam  zlikwidowałem co prawda małą  bo sprzedawałem 200szt tucznika rocznie. Ale  i  więksi  bo  co  hodowali po 1-2 tyś szt  zlikwidowali   świnie  i  mają  się  dobrze.  Przyjdź  do Kujawsko Pomorskiego  i  zobacz  sobie  ile dużych  jak i małych  chlewni  stoi pustych.

A że  niektórzy  nabrali  kredytów  w  imie  zasady  ,, zastaw się  na postaw  się ,,  to  teraz  płacz    ale  o co  o  nieopłacalną  hodowle   to  jest  cyrk  na kółkach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

Z tym ASF to ja nie wiem że w strefie zapowietrzonej cena wyższa niż na południu Wlkp..

Nie łapię . W zapowietrzonej , to utylizacja , no ale nie wiem jaka kasa . Gorzej obok , bo nic zrobić nie można .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24
Przed chwilą, marekfarmer napisał:

Co im  zabrano  ziemie  ???  

Na hodowli  świń  świat  się nie kończy     u nas  nie  jeden i nie dwóch  zrezygnowało z hodowli   sam  zlikwidowałem co prawda małą  bo sprzedawałem 200szt tucznika rocznie. Ale  i  więksi  bo  co  hodowali po 1-2 tyś szt  zlikwidowali   świnie  i  mają  się  dobrze.  Przyjdź  do Kujawsko Pomorskiego  i  zobacz  sobie  ile dużych  jak i małych  chlewni  stoi pustych.

A że  niektórzy  nabrali  kredytów  w  imie  zasady  ,, zastaw się  na postaw  się ,,  to  teraz  płacz    ale  o co  o  nieopłacalną  hodowle   to  jest  cyrk  na kółkach 

 

Nie wiem jak pana zachowanie określić... Zazdrość? Zawiść? Tacy są najgorsi ;)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24
1 minutę temu, Bartek933 napisał:

@zetorki12 50gr na korzyść okolic Białegostoku względem Ostrowa Wlkp

Bo u nas nie ma żadnych masarnii.. wszystkie świnie od "dużych" jadą na ubojnie Animexu czy do Kutna na zakłady PINI Polonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Być może , ale po sąsiedzku takiej strefy - przechlapane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
1 minutę temu, mkacper99 napisał:

Nie wiem jak pana zachowanie określić... Zazdrość? Zawiść? Tacy są najgorsi ;)

Czego  zazdrościć  głupoty   ludzkiej  daj ty spokój  taka  jest  prawda  na  hodowli  świń  świat  się nie kończy   zapraszam w Kujawsko Pomorskie  na zwiedzanie pustych  chlewni    nikt  z  tego  powodu  nie płacze  ani  nie strajkuje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24
Przed chwilą, JarekBazydlo napisał:

Ciekaw jestem jak byś piszczal jakby to tobie coś przyszli i wybili do 0 i zakazali dalszej hodowli

+ nie wypłacili odszkodowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze Marek piszesz teraz nikt prosiaka nie chce widomo że duże fermy padną pierwssze mały sobie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199
mkacper99 Ciężko tu będzie na tym forum porwać rolników. Sam byłem organizatorem jednego strajku w województwie łódzkim(Łęczyca) w maju a później próbowałem merytorycznie i rzeczowo argumentować manifestacje w Warszawie. Ciężka sprawa, psioczenie, marudzenie, narzekanie to domena wielu ludzi... niestety. Niektórzy powinni wstydzić się za swoje słowa napisane na tym forum. No ale, działamy mimo wszystko, bo nikt za nas naszych spraw nie załatwi. Rządzący mają w dupie rolnika a on siedzi cicho bo przecież i tak nic się nie zmieni. Cieszy, że jest nas coraz więcej, smuci postawa co poniektórych.
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, staszek131415 napisał:

Dobrze Marek piszesz teraz nikt prosiaka nie chce widomo że duże fermy padną pierwssze mały sobie poradzi

Dobrze ? Chłopie , on wyraźnie napisał że to nieopłacalne i żeby zaprzestać , a ty chwalisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkacper99    24
Przed chwilą, Szczepanitoo napisał:

mkacper99 Ciężko tu będzie na tym forum porwać rolników. Sam byłem organizatorem jednego strajku w województwie łódzkim(Łęczyca) w maju a później próbowałem merytorycznie i rzeczowo argumentować manifestacje w Warszawie. Ciężka sprawa, psioczenie, marudzenie, narzekanie to domena wielu ludzi... niestety. Niektórzy powinni wstydzić się za swoje słowa napisane na tym forum. No ale, działamy mimo wszystko, bo nikt za nas naszych spraw nie załatwi. Rządzący mają w d*pie rolnika a on siedzi cicho bo przecież i tak nic się nie zmieni. Cieszy, że jest nas coraz więcej, smuci postawa co poniektórych.

Słowem w sedno. Zgadzam się w 100%. Warto chociaż powiadomić ludzi o takim spotkaniu, nie wszyscy używają FB gdzie ten post jest licznie udostępniany a plakaty porozwieszaliśmy tylko w promieniu 20km.. reszta to telefony a znajomi powiedzieli znajomym. Mimo wszystko jestem pod wrażeniem, bo na strajk w 2015r było około 15 chętnych z mojej gminy a teraz mam potwierdzonych ponad 400 osób z wielu regionów Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez extrabyk
      Oto kolejny przykład jak świat polityki i biznesu potrafi zarobić na czyimś nieszczęściu. Tu akurat zabłysnęli politycy PISu ale prawda jest taka,że takie "kwiatki" rosną podczas panowania każdej opcji politycznej i w każdym kraju z tą różnicą, że w większości krajów sprawa ucicha i prawie nikt nie jest pociągany do odpowiedzialności a jest kilka takich państw gdzie za takie coś jest "czapa"...no cóż co kraj to obyczaj
      Co do samej sytuacji to ciekaw jestem Waszych opinii...dyskusja ma szansę być ciekawa i burzliwa
      https://wiadomosci.wp.pl/wyszla-na-jaw-tajemnica-jurgiela-i-swinskiego-lobby-tak-wygladaja-konserwy-z-asf-6269066281588353a
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj