Sztachel

Problem z przekaźnikiem mocy

Polecane posty

Sztachel    0

Witam 

Mam problem z przekaźnikiem mocy w ciągniku New Holland TS100 włączanie jest elektryczne. Wałek kręci się na niskich obrotach cały czas bez możliwości zatrzymania go ręką. Gdy włączam to działa normalnie,gdy wyłączam to kręci się na niskich obrotach. Co może być przyczyną?

IMG_20180930_150315.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowalkopol    1
To raczej nie jest problem z przekaznikiem. Jak chcesz wyeliminować z podejrzeń przekaźnik to go wyjmij i sprawdź czy na tych grubszych stykach(bez napiecia na tych cienkich) jest przerwa(nieskończenie duża rezystancja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Jak mnie przestrzegał serwisant przed uszkodzeniem hamulca wałka to by starać się w miarę możliwości używać jak najmniej raptownego zatrzymania wałka (najlepiej aż wałek zatrzyma się sam swobodnie a następnie zwalniamy hamulec). Raptowne zatrzymania wałka dobre są w przypadku jakieś usterki maszyny współpracującej co gwarantuje szybkie zatrzymanie ale przy przejazdach z pola na pole lepiej ograniczać tą funkcje

Prawdopodobnie zerwała się opaska hamulca wałka WOM lub elementy odpowiadające za jej poprawne działanie nie funkcjonują poprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztachel    0
3 godziny temu, macin87 napisał:

Jak mnie przestrzegał serwisant przed uszkodzeniem hamulca wałka to by starać się w miarę możliwości używać jak najmniej raptownego zatrzymania wałka (najlepiej aż wałek zatrzyma się sam swobodnie a następnie zwalniamy hamulec). Raptowne zatrzymania wałka dobre są w przypadku jakieś usterki maszyny współpracującej co gwarantuje szybkie zatrzymanie ale przy przejazdach z pola na pole lepiej ograniczać tą funkcje

Prawdopodobnie zerwała się opaska hamulca wałka WOM lub elementy odpowiadające za jej poprawne działanie nie funkcjonują poprawnie

Czy wymiana tej opaski hamulca wałka wom jest kosztowna i czy ciężko ją wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianNoras
      Fendt 308 ci  nie da śię rozłączyć wałka odbioru mocy
    • Przez diaz34
      Witam, problem polega na tym ze ciagnik jak sie rozgrzeje traci moc i wydaje mi sie ze niechodzi na wszystkich cylindrach, wczesniej nigdy tak sie nie dzialo, dodam ze z odmy dymi troche jak sie rozgrzeje i czuc dziwny zapach lecz olej nie widze zeby ubywal. Ostatnio zostal zamontowany tur a i zostala odlaczona sprezarka powietrza lecz to chyba nie ma zadnego zwiazku ?
    • Przez lukasz2207
      Mam problem z john deerem 1065 kombajn jest słaby brak mu mocy nierówno pracuje a po odpaleniu nawet dymka nie pusci sprawdzona została pompa paliwowa, pompka zasilająca jest nowa, pompka elektryczna działa, przewody zostały sprawdzone sa drożne, filter paliwowy jest nowy, ten zbiorniczek który odpowiada za przelew działa prawidłowo bo na przelew idzie paliwo chociaż według mnie bardzo mało tego paliwa idzie przelewem ma ktoś  jakiś pomysł jeszcze dlaczego dostaje za mało paliwa? PS wiem ze były podobne tematy ale tam nie ma odpowiedzi na mój problem 
    • Przez lukasz2207
      John deere 1065 brak mocy nierowna praca silnika dobrze wkreca sie na obroty ale przy tym nawet dymka nie puści. Sprawdzona pompa wtryskowa, nowa pompka zasilajaca,zbiorniczek odpowiedzialny za przelew sprawny, elektryczna pompka dziala, przewody drozne sprawdzone ,filter paliwa nowy, powietrza czyste, zbiornik wyczyszczony a ciagle dostaje mało paliwa 
    • Przez Sadownikx2
      Witam
      Ile potrzeba mocy by ciągnąć po piachu 2 beczki po 2 tysiące litrów,2 beczki na jednej przyczepie+ pompa bęzynowa do nich?
      By je ciągnąć z prędkością 15km/h ile trzeba mocy?
      Aktualnie jest ciągana jedna czyli 2 tysiące litrów przez ciągnik o mocy 55 koni około 15km/h -3 bieg zakres Zając (H)
      Max prędkość na 3 (H) to 22km/h
      Się znaczy około 15 km/h dokładnie nie wiem ile jedzie na obrotach 2200-2400 na 3 (H)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj