aezakmi666

Zakładanie plantacji wrzosów

Polecane posty

aezakmi666    21

Witam mam pytanie czy ktoś na forum się tym zajmuje lub wie coś na temat tej uprawy? Czemu pytam ? Rodzice produkują sadzonki warzyw kwiatków potem warzywa i chryzantemy mamy szklarnie z centralnym i 2 tunele z piecami z nadmuchem plus 6 zimnych i chcieli byśmy uderzyć w wrzosy. W okolicy jeszcze nie jest zawalony tym rynek wiec chcemy spróbować . W jaki sposób pozyskuje sie roślimy ? Sa z nasion czy specjalnych szczepek ? Kiedy je się sadzi i jak długo trwa okres wegetacji ? No i oczywiście jak sie na tym wychodzi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego wszystko zależy od tego czy masz zbyt na to. sam produkuje kwiaty i sadzonki warzyw i kwiatów, plus byliny, chryzantem nie bo to dla mnie już głupota w dobie wszechobecnej chininy, za to wszedłem w zurawki które wożę we wrześniu na giełdę na Balice i tam sprzedaje ale póki co tego mało jest za to wrzosów jest od groma! uprawa prosta , kupujesz sadzonki sądzisz w doniczki i trzymasz na polu, na tunel się to nie nadaje kolego, potrzeba mieć zrobiona płytę betonowa z lekkim skosem , i upustem wody do tego belka zraszajaca i o to cały sekret uprawy, sadzonki kupisz na necie po około od 0,4-0,6 zł do tego kwaśny torf i doniczka minimum 10 , sądzisz około 15 maja a sprzedajesz we wrześniu jak zaczną kwitnąć , i trzeba sprzedać to w danym roku bez zostawiania na następny bo w następnym traci pokrój i jest brzydkie. musisz się zorientować jakie gleby są koło was czy kwaśne czy nie jak kwaśne możesz uderzać, koło mnie ludzie to pokupywali i się zrazili bo nie chce rosnąć, także wożą to tylko na giełdy bo tam z całej Polski kupują i pchają dalej. jak myślisz o jarmarkach to może ci się uda to sprzedać ale koło 5zl więcej nie weźmiesz jak na giełdzie chodzi to do 3 zl może 4 zależy jaka odmiana. kolego co ci powiem jak czujesz się na siłach to pruboj. aha nawozy dlugodzialajace osmocote 3 do tego. produkcja bez ogrzewania kolego, myślę że więcej zostanie niż z pelargoni rabatowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Wielkie dzięki za odpowiedź spróbuje na początek z 2 tyś sztuk jeżdze po ryneczkach to coś się opędzluje . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja bym maks 1000 spróbował aby dowiedzieć się czym się to jest ale to twoja sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Powiadasz że tysiąc może i tak warunki mam tyle że niewiadomo jaki zbyt będzie . Napisałem do szkółki do Sandomierza może akurat coś zamówie na wiosne jak będzie czas bo akurat żniwa sadzonkowe  , A ty jakie kwiaty jednoroczne uprawiasz ? My sadzimy Petunie lobelie portulake aksamitke niecierpki gazanie floksy cynie dalie astry nemezje werbeny celozje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kozer
      Witam, mam pytanie jak można z początkującego plantatora przejść w wyspecjalizowane gospodarstwo zajmujące się produkcją malin.
      Posiadam aktualnie 10 ha gruntów ornych. Z czego 15 arów maliny, 30 arów truskawki oraz 15 arów porzeczek. Reszta gruntów obsiana jest zbożem...
    • Przez Renesis16xT
      Witam,
       
      drodzy koledzy, nie wiem czy to właściwy dział. W każdym razie, mam możliwość wzięcia w dzierżawę około 2ha pola, obsadzonego drzewkami porzeczkowymi. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w likwidacji tego typu plantacji?
       
      Ponieważ, tak w zasadzie, nie mam w ogóle pomysłu ;]
    • Przez roqwor5
      Witam. Kupiłem niedawno prasę Sipma Z 279/1. Mam problem ponieważ nie wiem jak założyć siatkę. Szukałem czegoś na internecie niestety nie znalazłem. Może ktoś opisze jak powinno to wyglądać lub najlepiej zrobił zdj już z założoną siatką. 
      Druga sprawa to dobór siatki. Jak odpowiednio dobrać wielkość siatki do tej prasy? Jakich producentów siatki unikać, a kogo polecacie? 
      Dzięki z góry za odzew ;] 
    • Przez CzarekStankiewicz
      Witam. Mam ochote założyć plantacje truskawek na początku na działce 50arów.Jakie kaszty założenia takiej plantacji. Dodam że chciałbym aby to była plantacja na agrotkaninie z nawadnianiem. Jaka ilość sadzonek na taki areał? Jakiej szerokości rządki i jak z opłacalnościo takiej plantacji? Pozdrawiam
    • Przez jarooo16
      witam
      w tym roku kończę szkołę i chciałbym w następnym roku zasadzić leszczynę. myślę o 3 hektarach na razie. Pytania kieruję do tych co mają swoje plantację i doświadczenie w tym temacie.
      1.Jakie sadzonki, odmian najlepiej zasadzić? i o co chodzi z tymi zapylaczami?
      2.jaki rozstaw?
      3.jakie nawożenie i zabiegi przeprowadzać w pierwszych latach?
      4.jakie są potrzebne sprzęty do tego?
      5.jaki jest mniej więcej tego koszt?
      6. gdzie najlepiej sprzedawać? 
      Z góry dziekuję za wszystkie odpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj