miles3147

URSUS 4514 Stukanie podnośnika pod ciężarem

Polecane posty

miles3147    42
Witam. Ostatnio w 4514 zrobiłem remont podnośnika. Pompa została zregenerowana oraz zostały dołożone dwa siłowniki wspomagające. Mam takie pytanie do Was czy też macie w swoich 4514 i pochodnych tak, że z tylnego mostu są takie głośne stuki? Stukanie jest głośniejsze im maszyna zawieszona na podnośniku jest cięższa i występuje wtedy gdy ciągnik ma utrzymać maszynę na jednej wysokości. Przy podnoszeniu i opuszczaniu jest cisza. To tak ma być? Czy coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Witam mam mf 375 chyba to brat blizniak ursusa 45..tez tak ma stuka przy ciezkiej maszynie jak podnosi w najwysze polozenie podobno to normalne ten typ tak ma to samo mf 255 i podobne a ursus to odziedziczyl kiedys wyczytalem ze to wina zaworu przeciazeniowego ale nie sprawdzalem. Teraz staram nie podnosic na ful i jest 👍.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42
Ale ja mogę podnieść i na połowę i też stuka 😀 fakt, że przy pługu obracalnym który ma 4 metry długości i waży 1200 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudi834    18

Troche ciezki jaki ma udzwig katalogowy ten ursus bo przy 4m wysiegu waga na podnosnik wzrasta diametralnie. Umnie w agregacie siewnym przy wysiegu ok2.5 do 3 m i wadze ok 750kg max stuka w gornym polozeniu. Moze zlokalizuj ten zawor i sprobuj wymienic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Nic nie zrobicie z tym ten typ tak ma mam 5314 i też chałasuje przy maksymalnym ustawieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Sam bym chciał wiedzieć gdzie ten zawór się znajduje? 

Ile wyniosły cię cenowo te siłowniki wspomagające? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wczoraj w takim samym temacie , tylko o mf 255 pisalem . Moze trochę poszukaj zanim zalozysz nowy temat?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

U mnie też tak stuka już 3500 mtg a na dodatek zapala się kontrolka zaniczeszczenia filyra htdrauliki mimo częstego demontażu i mycia wlasdu siadkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miles3147    42

PRIMO napisał:

Sam bym chciał wiedzieć gdzie ten zawór się znajduje?  Ile wyniosły cię cenowo te siłowniki wspomagające?  Siłowniki kupowałem kompletne z podstawą, wężem i wszystkimi pierdołami. Za dwa takie zestawy zapłaciłem 1900 zł :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
18 minut temu, AleksanderX napisał:

U mnie też tak stuka już 3500 mtg a na dodatek zapala się kontrolka zaniczeszczenia filyra htdrauliki mimo częstego demontażu i mycia wlasdu siadkowego

Mycie tego filtra to jest na krótką metę najlepiej wymienić na nowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

mam 2812 i stuka od kiedy pamietam a nie ma lekko. Kiedys jeden mechanik powiedział mi ze ze pompy przy nich są nie do zajechania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522
1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Mycie tego filtra to jest na krótką metę najlepiej wymienić na nowy. 

Mam dość tego mycia więc tez myślałem by go wymienić/teraz jestem tego pewien/ dziękuję za potwierdzenie mych domysłów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
1000 godzin I też stuka przy podnoszeniu ciężkiej maszyny

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

Nie przejmuj się tym, u mnie mf 255 ma już 6500 mth i od 3000 mth tak stuka puka i działa bez problemu fakt że czuć że już troszkę pompa nie ta sama co kiedyś. Ale przy pracy z rozsiewaczem 800 kg i jeszcze siewnikiem 3m to jednak troszkę ma obciążenie. W ursusach 3512 już jest trochę inaczej bo tam jest udźwig od mf 255 większy o 200kg bodajże. Fajne jest to że są porobione wyjścia na dodatkowy siłownik przynajmniej w moim mf widziałem że są porobione ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Pod siedzeniem w przedniej części plecaka :

 

 

20181202_123206.jpg

20181202_123125.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Bizon_Ursus
      Witam. Koledzy może mi ktos podesłać zdjęcia jak ma podłączony wskaźnik paliwa jaki kolor kabla pod wskaźnik podłączyć. później zdiagnozuje czy pływak działa czy nie w zbiorniku z tego co widziałem są podłączone kable . Pozdrawiam
    • Przez Nieznany1235
      Jak nazywają się te dwa wałki idą do napedzania linki obrotów. I gdzie mogę je znaleźć proszę o link do sklepu. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj