Gość

Class Dominator 76- Układ chłodzenia/Mercedes

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam was serdecznie. Potrzebuję pomocy. Chciałem wymienić płyn chłodniczy w dominatorze 76 z silnikiem Mercedesa. Z chłodnicy spuściłem ok 10l. Ale śruba w silniku do spuszczania jest nie do ruszenia. Okrągła, pozbijana przecinakiem itd. W związku z tym, czy jest jakieś inne miejsce, żeby ten płyn z bloku spuścić? Nie wiem, jaki to płyn, jaki rodzaj. Wiem tylko, że jest gęsty, zielono niebieski, i na przeglądach nie mógł odczytać go refraktometrem. Inne bez problemu, a przy tym mówi, że wogóle nic nie widzi. Czy można go zmieszać w ciemno z jakimś innym koncentratem? Nie zważy się, czy coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7
mam taki sam kombajn i innej śruby w bloku nie ma bierz ostry przecinak i spróbuj ją odkręcić jak był na płynie to nie powinna być przyrdzewiała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323
A nie macie w takim kolanku pod chlodnicą kranika. Tam jest najniższy punkt w miom dominatorze 85 tak jest silnik Mercedes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
No właśnie przecinakiem ją do połowy zbiłem i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qunie    7
z tego kolanka to spuścisz tylko z chłodnicy po pukaj młotkiem może puści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323

Powiem szczerze że mam kombajn 20 lat i jeszcze nigdy nie spuszczalem z silnika wody bo nie znalazłem tam żadnego spustu tylko pod chlodnicą z kranika spuszczalem i nigdy nic nie zamarzlo myślałem że to tam wszystko zleci mógłby mi ktod dokładnie powiedzieć czy w bloku jest kranik czy śruba bo obok filtra nic niema i gdzie dokładnie to ma być dominator 85 mercedes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
jaki to mercedes? w om 352 jest śruba chyba na imbus jak dobrze pamiętam w okolicy filtra oleju, na chomiku jest instrukcja do classa za 5 zł tam jest pokazane dokładnie, poza tym i ja mam te instrukcje, wolna chwilą poszukam i zdjęcie dam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

to u mnie pewnie ktoś ją wymienił. Bo odkręcałem ją z tego co pamiętam nasadką z imbusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    323
Byłbym wdzięczny za zdjęcie z instrukcji bo w okolicach filtra nic niema filtr mam wkład i jest to od strony zbiornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

Orientuje sie ktos jak sprawa wyglada w silniki OM 421 ? Wiem zejest taki korek na wysokosci ok 2/5 czy jest jeszcze cos ponizej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez kwiatekstokrotki
      Witam
      Zakupiłem niedawno Dominatora 68s i potrzebuję pomocy w ustawieniu kombajnu  tj. klepiska,  obrotów bębna , dmuchawy, sit górnego oraz dolnego do rożnego rodzaju zbóż podczas żniw. ps nadmienie,ze kombajn u poprzedniego własciciela kosił przez rok kukurydze, u wiem,ze klepisko jest ustawione,,luzno"...
      Może ktoś pomóc i podać ustawienia  do konkretnych zbóż:
      pszenica, żyto pszenżyto, jęczmień i owies.

    • Przez DariuszMrozek
      Witam serdecznie, w ciągniku nie działa układ EHR TCE15. Po załączeniu na ekranie pojawiają się następujące informacje: PE / AL / 0 / 37. Cały czas wyświetlana jest ikona zamkniętej kłódki. Czy te informacje wskazują na jakąś przyczynę usterki? Co może być przyczyną? Będę wdzięczny za wskazówki w jaki sposób rozwiązać ten problem.
    • Przez rybson2000
      Od 3 lat mając ten kombajn zauważyłem nasilające się zgrzytanie podczas zmiany biegów. Nie zależnie czy zmiana zachodzi z 1 na 2 czy 1 na R reakcja jest taka sama. Zostało pociągnięte sprzęgło ale efektów brak. Tarczy sprzęgłowej to nie jest raczej wina bo nic się nie ślizga. Miał ktoś taka sytuacje?
    • Przez MF675ursus
      Dorabiał ktoś z was lub dobierał z innego pojazdu przewody elastyczne układu hamulcowego do mf serii 600? Niestety, po 34 latach trochę sparciały, a jako że to "prawie ursus 4512" to napewno odpowiadającego zamiennika z Ursusa nie znajdę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj