Darek1986

opinia Case 5140 pro

Polecane posty

jaco512    997

Wersja pro była produkowana od 96roku, więc chcesz kupić pro czy zwykłego 5140?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Czyli ktoś tylko dołożył naklejkę na masce, wpisz sobie w google 5140 pro i zobacz że wyskoczą tylko z 1996 i 1997roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

I przełącznik półbiegów w dżwigni zmiany biegów, bo pozycja n rewersu weszła już w 95 roku chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
Dobry jak kupisz w dobrym stanie. Największy minus tego ciągnika to podnośnik i hydraulika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Trzeba dobrze sprawdzić pompe hydrauliczną.

Ciągniki dobre tylko pompa hydrauliczna jest droga kiedys ceny za oryginalną pompę wachały się w granicach 30tys zł. Dzisiaj są oferty za 8700 ale to nadal drogo. Regeneracja chyba od 3 do 6 tysi.

Ja bym przed zakupem podpią zegar pod hydraulike na rozgrzanym oleju na wolnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164
Sprawdź działanie podnośnika, najlepiej z jakąś cięższa maszyną, czy wszystko płynnie chodzi, regulacja szybkości opuszczania, ja kupiłem komplet naprawczy za 3 tyś do pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Podnośnik przy zimnym oleju nawet na słabej pompie moze podnosic duze ciezary problemy zaczynają się po rozgrzaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawdź czy nie dmucha  odmą, wąż od odmy jest pod silnikiem po lewej stronie na połączeniu skrzyni i silnika. Remont cumminsa to 12 tyś zł. Mam od półtora roku, zrobiłem 300mth i bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W najlepszym przypadku pierścienie zapieczone w najgorszym tuleje wytarte do końca i remont. Ciśnienie 200bar chyba choć jednostki pewny nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Zależy jaki ciągnik ale dmuchać ma prawo problem by był gdyby dymił z odmy jak z komina jak zatkasz odmę palcem i nie ma cisnienia to jest ok.

Cisnienie nie wiem jak w tym modelu ale zazwyczaj jest 180-200bar.

Przy pomiarach powinien miec na wysokich i niskich obrotach mniej wiecej rowne cisnienie bo moze byc tak ze zawór wyrobiony albo ktos grzebał i bedzie miał 160 bar ale to mały problem. Krotko mowiąc jezeli na niskich obrotach bedzie miał duzo mniejsze cisnienie a na wysokich okolo 180 to raczej problem z pompą

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

nie kup z zajechaną hydrauliką i elektryką wiązek troche jest jak na 20 latka i wyżej silnik to legenda tu piszą na forum  myślałem że kupiłemm trupa ale wystarczyło troche troski wymienić wężyki wyregulować zawory prawidłowo odpowietrzyć  i nie poznaje ciągnika silnik ożył pod względem mocy . wymieniać filtry na czas (od hydrauliki) inne też i masz kumpla na którym możesz polegać . szukaj z niemiec najlepiej to będzie miał szybką skrzynie i zapewne układ pneumatyczny do przyczep bez niej ciągnik tez nadaje się do transportu bo sam ma bardzo dobre hamulce i ogarnia zestaw 16-17 ton. co do wersji pro to produkowane od końcówki roku 1996 i 1997 (ostatni rok produkcji serii) różnce  to półbiegi przełaczane przyciskiem w dzwigni zmiany biegów , wiekszy zbiornik paliwa 170 litrow zamiast 130 i to jest cecha po której rozpoznasz wersje pro , podniesiona moc o 5 km każdy model za wyjątkiem 5150.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj