rolnik0987654321

KUHN Maxima 2 4 rzedy

Polecane posty

Witam mam pytanie przymierzam się do zakupu siewnika do kukurydzy, wchodzą trzy siewniki w grę . 

1. KUHN Maxima 2 

2, Monosem NG plus 4

3. Gaspardon MTE 6 rzędów 

Moje pytanie jest do khuna chodzi m i o wagę siewnika bo przedstawiciel powiedział  ze 4-ka warzy około 1,5 tony co jest mi ciężko uwierzyć . i drugie pytanie chodzi o te koła napędowe tylne do nawozu podobno pękają mocowania tych kół i czy New holland T6.120 da rade z tym siewnikiem .  Jeżeli ktoś posiada dany siewnik proszę o odpowiedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Mam Maximę , dokładnej wagi nie pamiętam musiał bym sprawdzić  ale powiem że mam DEUTZ-a 90 KM i radzi sobie bez problemu 

Tak się składa że chcę sprzedać swój siewnik więc może nawet się dogadamy, pytaj o co chcesz


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To super, myślę, aby kupić nowy ze zbiornikiem na nawóz na 1350 litrów. Chodzi mi o te kółka tylne napędowe do nawozu, bo straszono mnie, że pękają mocowania. Czy ogólnie jesteś zadowolony z siewnika?

Dzięki, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Ogólnie to wysiew jest naprawdę precyzyjny przy prędkości 8-9 km /h , nie wiem nic o pękających mocowaniach przynajmniej u mnie niema z tym problemu , w moim wchodzi 500 kg fosforanu tyle że w dwa zbiorniki z Biga też się da bez problemu sypać a z 50 kg worków to może nawet i lepiej 

I powiem szczerze że dziś na pewno nie kupiłbym nowego , mój jest w bardzo dobrym stanie obsiał około 500 hektary i sprzedaję za połowę ceny zakupu


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Te 48 tys to jest pól nowego ? :)  Chyba miałes na mysli jaks 6 rzedówke  i to raczej bedzie mniej kosztowała niz 90tys :) Gaspardo MT 6 70netto mozna wyrwac


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Nie no szóstka to będzie na pewno ponad 100 tys , a 48 to faktycznie nie połowa (chodziło mi bardziej o to że sprzedaję siewnik który zasiał tylko 500 ha prawie za połowę ceny więc źle zrobiłem że kupiłem nowy) ale za nowy brutto dałem prawie 80  ,dużo zależy od wyposażenia , konfiguracji 

A siewnikiem Gaspardo siał u mnie gościu zanim kupiłem swój , to wysiew porównując z KUHN to niebo a ziemia 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Nowa 6 kuhna rok temu 90 netto, z podstawowym komputerem, na talerzu nawóz i ziarno, zbiornik bodajże 1100l,teraz poniżej 110 maxima 3 nie kupi 

 

@Marecki2922

Że niby gaspardo ma taki super wysiew? 

Edytowano przez PATr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

I tak wolałbym kupić nowe Gaspardo niż używanego kuhna czy monosema. Jeśli wysiewa tyle ile ustawiam ziaren i nawozu to jest dobry siewnik, a czy odstępy między nasionami będą idealnie co ustawiona odległość czy nie do końca to nie ma większego wpływu na plon.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Dlaczego wolałbyś gaspardo? U mnie w okolicy jest tylko jeden i właściciel niezbyt zadowolony, a kuhnów są 3 sztuki i żaden nie narzeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Gaspardo dobrze trzyma wartość jako używka i łatwo sprzedac, części dostępne dosłownie jest tego pełno i przystępne ceny, sam siewnik dużo tańszy od w/w nowe mtr 6 75 netto z kompem bo bez na isobus 72


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

No to cena niezła, myślałem że kuhn jest niewiele droższy od gaspardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kolega chce 48tys netto za tego kuhna z 2011 a ja kupiłem Gaspardo 2011 zasiane 470ha, tylko stopkowy nie talerzowy, ale to był strzał i mogę go sprzedać za 24 netto ze sporym zarobkiem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Była fajna 6 Gaspardo tylko stopkowy z 2010r 450ha za 30tys troszkę długo się zastanawiałem i się sprzedał.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517
16 godzin temu, PATr napisał:

Nowa 6 kuhna rok temu 90 netto, z podstawowym komputerem, na talerzu nawóz i ziarno, zbiornik bodajże 1100l,teraz poniżej 110 maxima 3 nie kupi 

 

@Marecki2922

Że niby gaspardo ma taki super wysiew? 

Właśnie Gaspardo ma kiepski wysiew 

15 godzin temu, bialy2005 napisał:

Kolega chce 48tys netto za tego kuhna z 2011 a ja kupiłem Gaspardo 2011 zasiane 470ha, tylko stopkowy nie talerzowy, ale to był strzał i mogę go sprzedać za 24 netto ze sporym zarobkiem

48 brutto z 2013r zasiane 500 ha , no i talerzowy 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Kupiłem Maxime 3 drugi raz tego błędu bym nie zrobił. Skrzynia nawozowa nie ma ślimaków rozgarniajacych nawóz na boki trzeba ręcznie rozgarnywać a dostęp jest fatalny. Źle mierzy powierzchnię, między ciagnikiem, nawigacją a siewnik iem jest różnica 10-12%, niestety również zaniża dawkę nawozu i nasion. Być może są za wysokie opony. Różnica prędkości między ciągnikiem, nawigacją a siewnikiem to średnio 0.3-0.6 km Fabrycznie po przejechaniu 100 metrów powinno być 384 impulsów a u mnie po przejechaniu 100 metrów było 364. Po ustawieniu nawozu po lewej i prawej przykładowo na 40 różnica na przesówce dozującej nawóz to 3-4 mm, co powoduje że trzy rzędy dostają mniej nawozu. Max dawka nawozu jaką mogę wysiać to 300 kg potem trzeba zmieniać zębatki. Rozłączanie sekcji ze sterownika też nie pomaga operatorowi. Najechałem na kamień i skrzywił się talerz nawozowy, załamka. Dozowanie nasion co 5 tyś trochę za dużo, ale do zniesienia. Po zasianiu 90 ha pękł przewód od znacznika nie przy zakuciu a na środku. Aż się boję co będzie jak kuku powschodzi. Za 145 tysięcy żebym się tak denerwował.

Edytowano przez goldas
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja swoim gaspardo MTR 6 zasiałem już 100ha i bez awari. Jedynie przed sianie profilaktycznie komplet nowych uszczelek i 3 łożyska kółek dogniatajacych. Jedyne co mnie wkurza to znaczniki często scina bezpiecznik m6 8.8 boję się Przerobic na m8 bo może coś inne go nie wytrzymać.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

@goldas

To prawda że w tej nowej maximie 3 nie ma znaczników na środek ciągnika tylko do koła? 

 

@bialy2005

Ścina ci na kamieniach? Może pomysł o znaczniku sprężynowym, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Scina normalnie bo strasznie głęboko tyje talerz pod własnym ciężarem, a znacznik długi i ciężki. Zastanawiam się czy nie pokombinować z ustawieniem kąta natarcia talerza lub mogę przez robić na koło i wtedy nie będzie bezpieczika😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2
PATr napisał:

@goldas

To prawda że w tej nowej maximie 3 nie ma znaczników na środek ciągnika tylko do koła? 

 

@bialy2005

Ścina ci na kamieniach? Może pomysł o znaczniku sprężynowym, 

Znacznik w standardzie jest na koło na środek oczywiście dopłata. 🤨 Nawet za oświetlenie dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Ja w swojej Maximie talerz znacznika mam ustawiony w ten sposób odpycha ziemię a nie zagarnia jak pług, o niebo lepiej, robi tylko rysę na glebie, łożyska wytrzymały dzięki temu ponad 1000ha. Czyli przód talerza skierować w stronę traktora. Znacznik na środek - nic prostszego kupujesz słupek ogrodzeniowy bodajże 60x40x2 po 50zł szt, już pomalowany proszkowo i pasuje jak ulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez Novo181818
      Witam mam taki problem.
      Mam pług Kuhn Varimaster i podczas obrotu powinienem dać dźwignie do tyłu powinien się liniować następnie obrócić i znów wrócić do zapamiętanej szerokości. A ja muszę aby wrócił do zapamiętanej szerokości przesunąć dźwignię w drugą stronę. Gdzie może być przyczyna że tak jest? Próbowałem zamieniać węże na eurozlaczach i nic.
      Może to być wina kostki?
      Jak już długo popracuje zauważyłem że główny siłownik popuszcza czyli się delikatnie chowa co od razu widać że pierwsza skiba nie dosypuje. Siłownik ma zmienione uszczelniacze i on nie cieknie. Też to będzie wina kostki?
    • Przez grego
      Ktoś miał okazje wymieniać groty redlic w siewnikach kuhn? Czy są w ogóle zamienniki, bo jak na razie nie znalazłem i druga sprawa gdzie znaleźć stalowe nity 7mm? Ci to też zawsze wymyślą by utrudnić.
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
    • Przez everto
      witam
      zakupiłem ostatnio wycinak kuhn z windą. chciałbym przerobić go na tura. moje pytanie brzmi jak podłączyć przewody (przez rozdzielacz lub bez) żeby obsługiwać go 3 sekcją od tura? 
      btw winde odrzuciłem, nie potrzebna mi na tura. ktoś juz tak przerabiał ? da sie wogóle tak czy jednak musi być ten rozdzielacz i obsługa ramienia za pomoca dzwigni w rozdzielaczu ?może chaotycznie opisałem ale mam nadzieje ze ktoś ogarnia o co mi kaman xd
      btw2. zdj zapozyczone z neta, ale wycinak jest ten sam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj