sumek666

Płynny nawóz organiczno-mineralny ASL 8N-9S

Polecane posty

Gość   
Gość
Dnia 2.04.2019 o 22:36, strzechu napisał:

Rozlałem tego 50tys litrów w marcu i póki co to mogę powiedzieć , że nie powoduje jakiś nadzwyczajnych poparzeń i to że muszę kupić inne(białe) końcówki do rozlewu bo na czerwonych to nie robota...

Do tego co się można spodziewać to dużo bardziej korodują metale od tego jak od rsm

Jak po żniwach? Coś więcej powiesz o tym ASL?

Miałeś porównanie ASL vs inny konwencjonalny N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Lechpol to mi się kojarzy tylko z ojcem właściciela firmy Krüger&Matz oraz z hurtownia alkoholu 🤔


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ostatnio zabłądziłem w Szubine na S5... Ale to nie temat od tego.

  • Confused 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Jak ceny ASL w tym roku? może przy tych cenach Siarczanu/saletrosanu warto się w to pobawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie rok temu kupiłem nawóz asl jak użyłem jego wymagana ilość na żyto to roślina pożółkła i zachowała się tak jakbym potraktował ją raudupem i nie wiem dlaczego jak ktoś orientuje się dlaczego tak się stało proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

To dziwne... chyba że faktycznie opryskałeś zwykłymi końcówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

To nie mam pomysłu. 

Może niskie pH na polu i gwałtowny jego dalszy spadek po zastosowaniu asl? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Agrest napisał:

To nie mam pomysłu. 

Może niskie pH na polu i gwałtowny jego dalszy spadek po zastosowaniu asl? 

PH raczej nie jest takie złe bo pare lat temu dawałem wapno a tak to co roku obornik z pieczarek w którym jest wapno. A jest to możliwe ze stało się to ponieważ na mokrą roślinę dawałem ten asl?

Edytowano przez Maseyferguson21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

jak była oszroniona roślina i lałes asl to oczywistym jest to że przypali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Osobiście nie stosowałem. W rsm stosowanie na mokrą roślinę to właśnie desykacjs poparzenia. Może i tu podobnie.

Trzeba by poczytać o zasadach stosowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Agrest napisał:

Osobiście nie stosowałem. W rsm stosowanie na mokrą roślinę to właśnie desykacjs poparzenia. Może i tu podobnie.

Trzeba by poczytać o zasadach stosowania.

A gdzie można znaleść te zasady stosowania bo jak szukałem to w tym co znalazłem to prawie informacji nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez matias941211
      Witam, mam pytanie co posypać na koniczyne na wiosnę, jakie nawozy stosujecie?
    • Przez gosciu506
      Witam 
      Czy używa ktoś nawozu Alzon neo 46 czy wart jest swojej ceny  i czy zeczywiscie sa niższe straty azotu czy to tylko dobry bajer wymyslony przez handlowców?
      Cena na tą chwilę 1720-1740zł brutto  gdzi emocznik mozna kupić po 1620zł 
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj