Polecane posty

witch    2

WItam mam problem iż  kupiłem ostatnio pług lemken variopal, na początku nie chciał obrócić  po kilku próbach obracał , a teraz obraca do połowy i sie wraca,. Zauwazyłem ,że z tyłu 2 węże które ida do rozdzielacza na zdj niżej ten prosty robi w nim ciśnienie i slychać jakby się elektrozawór zaciął ten z lewej strony nad kołem. Kiedyś jak zaciął mi się podnośnik robiło cisnienie we 2 wężach  i ruszyłem go awaryjnie to wtedy elektrozawór sie odciął, próbowałem teraz  dzwiga i opuszcza  lecz dalej pcha przez 1 węża olej. Wrzucam zdj i fimlik.

Jak się dobrze słuchacie to słychać elekrozawór jak chodzi ciągnik spadł z  900 obrotów na 800-850.

 

image.thumb.png.9c6f5c44c165eaa85ecb7119835bef0f.png

 

 

image.png

image.png

Edytowano przez witch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

Ja bym najpierw sprawdził końcówki na wężach, spróbuj pod inne wyjście się podpiąć, jak na każdym tak samo to możliwe że słabe ciśnienie w hydraulice, uszkodzony zawór przy plugu lub uszczelniacze siłownika, na zimnym tak samo obraca jak na ciepłym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Zapomniałem o regulacji powiedzieć  jest na maxa otworzona to też  nie obróci, na zimnym czy na ciepłym też  nie obróci na każdym innym wyjściu  też  nie obraca .Nie mam czym zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vroobel    12

U mnie na max przepływie to pług za śmigło robi, manometr kosztuje ok 50 zł kawałek węża i wtyk także w 100zl się zmieścić bo tak to można gdybać, mi przy 160 bar już pługa nie obracał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Miałem akpila km 180 i bez problemu obracał  bd musiał kupić ten manometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

W lemkenach często uszkadza się zawór na siłowniku. Wygląda ewidentnie jakby za wcześnie go przestawiało. Polecam rozebrać i obejrzeć wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
masz pewnie kostkę w plugu uszkodzona, jakby pompa Ci padła to by podnośnik nie chciał podnosić, po za tym ona nie pada z dnia na dzień, chyba że by napęd ścielo ale to jak pisałem nie działał by tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Uziu92 napisał:

masz pewnie kostkę w plugu uszkodzona, jakby pompa Ci padła to by podnośnik nie chciał podnosić, po za tym ona nie pada z dnia na dzień, chyba że by napęd ścielo ale to jak pisałem nie działał by tuz

Tez tak myślę. Najpierw sprawdz przewody, pozamieniaj wejscia i spusc cisnienie w przewodach a nastepnie sprawdz kostkę w pługu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

W lemkenach zawór tzw. „kostka” jest integralną częścią siłownika. Dlatego tak jak pisałem, trzeba rozebrać. Niema tam nic skomplikowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

No ale dziwne czemu pcha olej w tym 1 wężu przy rozdzielaczu  jak leżalem  pod ciągnikiem to jest ten okrągły duży filtr hydruliki to aż z niego dudni tak jakby olej na niego pchało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Chłopaki piszą że masz problem z kostką obrotu a ty z uporem maniaka szukasz winy w ciągniku i jeśli w poprzednim pługu który miałeś obrót działał bez zarzutu a w tym już nie to chyba daje do myślenia. 

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A jak ma pchać? 😐 Przecież ciśnienie w jedną strone dajesz, a zawór „kostka” zamienia kierunek tłoczenia oleju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Chodzi mi że NON STOP PCHA czy to próbując pługa obracać czy nie o to mi chodzi i nie chce obrócić pługa dalej bo ten olej pcha tam.

Edytowano przez witch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3842

Rowan napisał:

A jak ma pchać? 😐 Przecież ciśnienie w jedną strone dajesz, a zawór „kostka” zamienia kierunek tłoczenia oleju...

Zmienia ale w siłowniku a nie w ciagniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
przecież pompa pcha olej na filtr ciśnieniowy a później dalej idzie na hydraulike czy tam do wspomagania bo nie wiem jaka masz dokładnie wersję. Podłącz coś innego pod hydraulike niż ten pług i zobacz czy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886
U mnie też jak się za filtr ręką weźmie to czuć że tam się dzieje, tak w każdym ciągniku jest który oglądałem, tam idzie 200 bar, chyba że całkiem masz zawór zacięty, ale wtedy to wyje już konkret i czuć jak silnik przydusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Żadna kostka ani nic poprostu miałem zapowietrzony układ hydrauliczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witch
      Witam mam mf 6290 i ciagnik po odpaleniu na zimnym nie działa przedni napęd podczas hamowania a gdy ciągnik się rozgrzeje chwile pochodzi w polu przedni naped działa gdy nacisne na pedał hamulca co to może być? Myślałem ,że może coś z elektrozaworem albo cewką
    • Przez peterson
      Cześć, 
      Sprawa wygląda następująco. Lemiesze w moim pługu Kverneland'a są już dosyć mocno zajechane, ale mam nadzieję, że przetrwają jeszcze trochę. Po sezonie są do wymiany na 100%, więc chcę Was zapytać czy może orientujecie się gdzie dostanę je w dobrej cenie ? Jakbyście chcieli zobaczyć w jakim są stanie to zamieszczam zdjęcie. Od razu mówię, że nie poszukuję czegoś z niskiej półki tylko z średniej.
    • Przez pawel7711
      Witam , posiada ktoś taką "oponę" na tą felge? ew posiada 2  felgi z oponami podobnego rozmiaru







    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie. Posiadam pługi trójki jakiejś tam firmy z Konina. Dokupiłem czwarty kompletny korpus z tej samej firmy i dołożyłem bo była taka możliwość.
      Zaczął się problem ze ściąganiem pługa w prawą stronę patrząc z kabiny do tyłu. Ciągnika nie ciągnie tylko pług pcha się na prawo tak że blachę do której zamontowany jest łańcuch od belki wygina. Oczywiście próbuje ograniczyć to zablokowaniem łańcucha z drugiej strony ale chyba w pługu łańcuchy powinny być luźno?
      Wydaje mi się że problem leży w regulacji pługa.
      Pług jest starego typu. Jedna kolba od szerokości skiby a druga śruba od regulacji wykorbienia ale kręcąc nią nie widać wielkiej zmiany.
      Może coś źle robię. Według tej instrukcji na zdjęciu powinienem śrubą od wykorbienia kręcić żeby zmniejszyć nacisk na bruzdę żeby pługa nie ciągnęło w prawo, dobrze myślę?

    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj