michu2607

McCormick MTX 125-Brak mocy

Polecane posty

michu2607    0

Mam problem z mtx125 podczas jazdy na biegu 4 ciągnik wchodzi wolno na obroty i dławi się pod każdą małą górkę dając gaz to jakby w ogóle nie reagował na mniejszych biegach radzi sobie jako tako ale mam wrażenie ze jak ma większe obciążenie to jak na 130 koni to szybko spadają mu obroty ktoś coś podpowie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

problem z układem paliwowym jeśli nie dymi, jeśli dymi to z układem powietrza


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu2607    0

na wiosnę sprawdziłem cały układ paliwowy zmieniłem pompke zasilajacą przewody od baku filtr czyściłem odstojnik nie pomogło dodam że ciągnik przy obciążeniu nie dymi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Trzeba ją wyjąć i oddać do sprawdzenia. Może się okazać, że to nie jest coś poważnego. To jest perkins, więc najpierw polecam sprawdzić membrane na korektorze dawki w pompie. To ten dekielek do którego dochodzi rurka od kolektora dolotowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Pompa jest chyba taka sama jak w moim mtx140, aczkolwiek może nie miać korektora, jeśli tak jest, to całą pompe trzeba oddać do sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Faktycznie korektora dawki względem doładowania niema u Ciebie. Aczkolwiek może być uszkodzony zmiana kąta. U mnie tak było. Też brakowało sporo mocy. I reakcja na gaz była bardzo „ospała”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu2607    0

no właśnie i u mnie z tą mocą nie ciekawie a na 4 biegu i 4 półbiegu to praktycznie nie reaguje na gaz bardzo wolno się rozpędza. jaki koszt poniosłes oddając pompę do naprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Chyba 2200zł, w Bosch Service robiłem. Ten model pomp jest podobnież „wredny” do wyregulowania. Trzeba dobrego specjalisty do nich. U mnie całą tą górną pokrywe z tym „suwakiem” wymieniali i te pierścienie z wycięciami w środku, które przestawiają sekcje.

Edytowano przez Rowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Tak, co najmniej ze 20% brakowało. A silnik był cały po remoncie, turbo też, końcówki wtrysków zrobione i był slaby. Po naprawie pompy całkiem inny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michu2607    0

Panowie podpowie ktoś jak powinien być podpięty ładowacz tur do mtx mam od tura 3 przewody i dodatkową płytę w rozdzielaczu z tyłu a może ma ktoś zdjęcia jak ma u siebie podpięty będę bardzo wdzięczny za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
    • Przez Michalmtx
      Blad E 4 3
    • Przez kamilb1996
      Witam, otóż nie dawno nabyłem mccormicka cx105. Problem jest w ciągniku następujący jazda do przodu bez zarzutu (czasami ostro szarpnie przy puszczaniu sprzęgła) natomiast do tyłu brak reakcji. Kontrolka Neutral nie zawsze świeci (choć dźwignia jest w pozycji N) jazda przód kontrolka nie działa (traktor ciągnie) natomiast po wrzuceniu Rewersu kontrolka się zapali lecz żadnej reakcji. Zauważyłem jeszcze że po zostawieniu w pozycji N dźwigni ciągnik minimalnie toczy się do przodu. Ktoś spotkał się z podobnym problemem i jest mi stanie pomóc? Z góry dziękuję i pozdrawiam 
    • Przez ketlin23
      Witam będę budował podnośnik na tuz do mccormicka i zastanawiam się ile kg zrobić ile ma ważyć ciągnik pracuje z pługiem kverneland eg 85 4 skibowym z gruberem 3m pom Brodnica i mam zamiar dokupić do niego aktywny siewnik nadbudowany 3m jeszcze nie wiem jaki dokładnie marki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj