gregJCB

kto da na kontrakt?!!

Polecane posty

gregJCB    0

Od Wipasz dowiedziałem się ze wstawiają tj. Musisz kupić od nich prosięta, gwarantują sprawdzonych dostawców, od nich kupujesz pasze. Leki i obsługę samemu sobie trzeba zapewnić, chociaż powiedzieli mi ze w nie których rejonach kraju maja swoje firmy wet. Po odchowaniu do wagi ok115kg. zapewniają odbiór po cenie nie niższej jak 5zł wbc no chyba ze średnia krajowa jest wyższa to więcej. Głównym odbiorcom jest sokołów. TYLE WIEM ;)

Koledzy a ten sokołów jakie ma zasady?

 

Wielkopolanin a Ty skąd jesteś dokładniej? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Dołączę się również do szukania firm na tucz kontraktowy. Współpracuje z Agri ale to h** nie współpraca warchlaki takie mi przywieźli że wołają o pomstę do nieba jedne mają 26kg a inne może z 10max. A i warchlaki są takiej jakości że szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego SOKOŁOWA to tak:

 

Po 1 to współpracuje on z WIPASZ'em(skutkiem tego jest kilku procentowy upust na pasze i koncentraty tej firmy).

 

Po 2 WIPASZ jeśli tylko bierzesz od nich paszę daję ci do pomocy w cenie tejże paszy weterynarza.

 

Po 3 jeśli podpiszesz z nimi program a nie kontrakt to masz zapewnione ok 0.15zł więcej za kilogram.

 

Po 3 rozliczanie wygląda tak "aktualna cena + 5% program + % za mięsność powyżej 53%".

 

Po 4 są dwa programy "A" i "B". W programie "A" prosiaki dostarcza Ci SOKOŁÓW, a w "B" możesz kupić je np. z dani. Aha i w "A" masz jeszcze 0.1zł na kilogramie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHCS    6

gregJCB śmieszny jesteś, oczywiście ze Pini Polonia kontraktuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

Po wprowadzeniu nowych stawek vatu agri nie będzie wypłacała już ryczałtowcom vatu(9zl mniej) :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

Rozmawiałem z koordynatorem Agri na lubelskie, powiedział że na nowych warunkach VAT-owcy wyjdą na zero, a ryczałtowcy będą dopłacać do partii nawet do 2 tyś. Z tym, że LOT-y które teraz trwają, a rozpoczęte były w zeszłym roku, zostają jeszcze na starych warunkach.

 

Zatanawiam się nad przejściem na pełny VAT. A jak tam inni hodowcy z Agri?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

pewnie masz okolo500szt to faktycznie tak wyjdzie ale jesli masz 4razy tyle i zrobisz duze zurzycie paszy to i 10 tys bedzie trzeba oddac :o Tak czy saik to teraz w agri bedziemy duzo mniej zarabiac i tu rodzi sie pyt.czy to sie oplaci przy zlych wynikach...?a moze agri podniesie chociaz z 9zl do szt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerX2    8

W sumie to logiczne, zboża w górę, VAT w górę, świnie w dół to musieli nam w końcu obciąć. Zbyt piękne to było. Dobre wyniki uzyskać to nie problem, parę lat już jestem w firmie i nigdy nie przekroczyłem zużycia paszy 2,7 dla tucznika i 1,6 dla warchlaka. Tyle dobrze, że teraz mają być dużo wyższe premie za małe zużycie paszy i wyrównane partie do wybrane do sprzedaży.

 

@Sanexx3: to jak, przechodzisz na pełny VAT czy już na tym jesteś?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

jestem na ryczałcie a jakie nowe premie?

 

"dobre wyniki uzyskać to nie problem"-podziwiam!!!tez jestem w tej firmie ładnych pare lat i z tymi wynikami to cieżka sprawa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikor86    0

witam. firma podniosła premie na tucznika. na warchlaka premie pozostają bez zmian. nie pamiętam dokładnie nowych stawek na tucznika ale wiem że widełki będą tera co 0,5 kg zużycia a nie co 1kg tak jak było wcześniej. pamiętam tylko że jak ostatnio wyszła mi premia 4zł do sztuki to po nowemu przy takim zużyciu będę miał 7zł.ja będę przechodził na pełny vat. mój koordynator mówił że ryczałtowcy dołożą na koniec roku mniej lub więcej. vatowiec może wyjść na zero. z tymi wyrównanymi partiami o których piszecie to bardzo wątpię w takie cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

A czy teraz w ogóle się opłaca trzymać dla Agri? Np. 1000szt na głębokiej wychodzi 5 tyś miesięcznie teraz policz ile musisz się napracować, amortyzacja chlewni i sprzętu no i słoma która teraz jest w dobrej cenie. Ciekaw jestem czy dużo ludzi odejdzie z agri. A co do vatu że rolnicy muszą dopłacać to tylko ich sprawka. Zobaczcie na faktury np. za sprzedasz świń albo inne nikogo nie zadziwiło że ceny są czasami do 3 lub 4 miejsc po przecinku? W rozliczeniu końcowym suma kosztów pasz itp i zysku ze sprzedaży są takie same żeby przypadkiem nie musieli oni płacić jakichś podatków.. Ogólnie to nie rozglądaliście się za jakąś inną firmą tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

melon rozgladalem sie ostro i na jednej fermie nawiązalem wspolprace z animexem w czwartek sprzedaje ostatnie zwierzeta i wtedy juz bede wiedzial ile zarobilem na szt Jesli te ostatnie swinie wyważą mi sie na 116kg to zużycie paszy bedzie 2,86 a mysle ze wyważa sie lepiej:D z cała pewnoscia moge powidzieć ze gdyby agri mialo zdrowsze swinie to nikt nie mial by problemow z niskim zurzyciem paszy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

sanexx i tu masz 100% racji. To czekam na Twoje wyniki. Ja trochę się bałem zaczynać teraz z animexem bo pasza bardzo droga i cierpliwie czekam kiedy to się zmieni i wtedy pewnie zaryzykuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

provimi podobnie jak animex czy wipasz tez podpisuje umowy kontraktacyjne i powiem ze cenowo nawet dość atrakcyjnie ich oferta wyglada B) tylko ciekawe jak by to w realu wyszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Witam,

 

Proponuję sprawdzić ofertę AGORNETZWERK, wiem że zajmują się handlem paszą, ale prowadzą też tucz kontraktowy, tylko nie jestem w stanie powiedzieć jak to się odbywa. Dla chętnych strona firmy: http://www.banart.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj